Şifa duası / ayetleri

Bebekceylan

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2014
37
0
Bildiğniz duaları yazarmısınız Lütfen? Bir hastamız var, doktorlar birşey yapamıyorlar. Ama Allahtan umut kesilmez......

Bildiğniz duaları yazarmısınız Lütfen? Bir hastamız var, doktorlar birşey yapamıyorlar. Ama Allahtan umut kesilmez......

Öncelikle Rabbim acil şifalar versin inşallah derdine derman olsun. Ayetel kürsi okunuyor yasin okunuyor bi de faziletinden dolayı ihlas suresini de okuyabilirsin bir de duaya başlamadan önce bol bol estagfirullah dersen duaların kabul olur inşallah. Bende dualarımda hastanızı anacağım Rabbim kabul eder inşallah

Öncelikle Rabbim acil şifalar versin inşallah derdine derman olsun. Ayetel kürsi okunuyor yasin okunuyor bi de faziletinden dolayı ihlas suresini de okuyabilirsin bir de duaya başlamadan önce bol bol estagfirullah dersen duaların kabul olur inşallah. Bende dualarımda hastanızı anacağım Rabbim kabul eder inşallah

Amin inşallah. Allah razı olsun.

ya şafi c.c. çekildikten sonra kuran ayeti bismillahirrahmanirrahim ve iza maridtu ve hüve yeşfini çekilir.Hacet namazı ve ardı sıra hacet duası da edebilirsiniz.
Dua Hakkında:Şeyh Kef’amî “Beledu’l-Emin” adlı kitabında İmam Zeynulabidin’in (a.s) duasını naklederek şöyle demiştir: Bu duayı Mukatil b. Süleyman İmamdan nakletmiş ve şöyle demiştir: “Kim bu duayı yüz defa okur da duası kabul olmazsa Mukatil’e lanet etsin.” Dua rivayet eden Mukatil B. Süleyman Duası olarak da adlandırılır. Dua şöyledir:

اِلهٰي كَيْفَ اَدْعُوكَ واَنَا اَنَا وَكَيْفَ اَقْطَعُ رَجائي مِنْكَ واَنْتَ اَنْتَ، اِلهٰي اِذا لَمْ اَسْاَلْكَ فَتُعْطيني فَمَنْ ذَا الَّذي اَسْأَلُهُ فَيُعْطيني، اِلهٰي اِذا لَمْ اَدْعُكَ فَتَسْتَجيبَ لي فَمَنْ ذَا الَّذي اَدْعُوهُ فَيَسْتَجيبُ لي، اِلهٰي اِذا لَمْ اَتَضرَّعْ اِلَيْكَ فَتَرْحَمَني فَمَنْ ذَا الَّذي اَتَضرَّعُ اِلَيْهِ فَيَرْحَمُني، اِلهٰي فَكَما فَلَقْتَ الْبَحْرَ لِمُوسى عَلَيْهِ السَّلامُ وَنَجَّيْتَهُ اَسْأَلُكَ اَنْ تُصَلِّيَ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِهِ واَنْ تُنَجِّيَني مِمّا اَنَا فيهِ وَتُفَرِّجَ عَنّي فَرَجاً عاجِلاً غَيْرَ آجِل بِفَضْلِكَ وَرَحْمَتِكَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ .

Anlamı:

“İlahi! Ben ben (günahkâr) olduğum halde nasıl seni çağırayım ve sen de sen olduğun halde nasıl senden ümidimi keseyim. İlahi! Senden bir şey istemediğim zaman sen bana bağışta bulunuyorsun; o halde istediğim zaman bana -hemen- bağışta bulunacak kimdir?! İlahi! Seni çağırmadığım zaman bile hacetimi reva ediyorsun; o halde çağırdığım zaman hacetimi -hemen- revâ edecek kimdir?! İlahi! Sana yalvarıp yakardığım zaman bana merhamet ediyorsun; o halde yalvarıp yakardığımda -hemen- bana merhamet edecek kimdir? İlahi! Denizi Musa aleyhisselam için yarıp onu kurtardığın gibi senden Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine salat etmeni ve beni içinde bulunduğum halden kurtarmanı, bana gecikmeyen acil bir kurtuluş yolu göstermeni diliyorum; lütuf ve rahmetinle, ey merhametlilerin en merhametlisi!
Allahşifa versin..

X