Sıcağı sıcağına...

İnsanların eşlerine bile bu kadar müdahale etmesini doğru bulmuyorum. Kadın erkek fark etmez. Sizin işiniz, sizin hayatınız. Eş bile değil, sevgili sıfatında biri, ananız babanız size müdahale etmezken ne oluyor acaba? Siz ayakları üzerinde durabilen bağımsız bir kadınsınız ve bu adama ihtiyacınız yok. İşinize devam edin, sosyal yaşantınızı renklendirin, o da yanınızda kalırsa ne ala, kalmazsa elveda.

Allahım sen şu kızlarımıza akıl ver. Sevgilin kim ya . Belki bugün var yarın yok hayatında. Kızım olsan seni karşıma alır bi güzel zılgıtı çekerdim. Ayaklarının üstünde dur. o kadar okumusun . Bir erkek için eşin bile değil hayatını esir etme ona.
20 kusur senelik kocam bana işi bırak dese dinlemem onu anla demek istediğimi. Kartlarını iyi oyna ipleri şimdiden ele verirsen yarın çok ağlarsın. Önce çalışan bir kadın olarak sana güvenmeyi öğrensin. Türkiyenin çalışan,üreten akıllı kadınlara ihtiyacı var. Evde oturup kocam ne derse odur,beyim bilir mantığını güden kadınlara değil.Anne ne kadar tecrübeli ,bilgili ise o kadar güzel yetişen evlatları olur bu ülkenin.

bu adama ne mecburiyetin var anlayamadim ? bildigin ezik ve kıro hayatinin bir donemini belkide en guzel donemini neden boyle sacma sapan bi insanla geciriyosun ki ? annenin babanin karismadigi bir is yerine sevgilin hangi vasifla karisiyor sanki uzerinde bir emegi var bunu birde kiskanclik olarak adlandiriyodur kiskanmak yada sevmek bu degil bilgin olsun

Şimdi sevgilin kim ki mantığına pek katılmıyorum. Eşim de evlenmeden önce sevgilimdi şimdi kocam, sonuçta insan ciddi düşünmese zaten bunları çekmez bunu bir cebe koyalım. Benim çalışma hayatıma kocam dahi karışamaz, ben istedikten sonra ona çenesini kapamak düşer. Öyle ya istifa edeceksin ya böyle ypacaksın dese, işte kapı işte sapı derim. Ayrıca her şeyi sevgiline söyleme. Orası senin özel alanın olsun, anlatma da karışmasına müsaade etme de.

Baslik bulamadim sıcagi sıcagına yaziyorum. Yeni işe başladım. sevgilim normalde bir şey demiyor okumuşsun emeğini alacaksin diyor ama özel sektör istemiyor. Bende kpss ye girdim olmadi okudugum bölüm geregi baska yerleri denedim neyse bir yer denk geldi ama kurumsal büyük ve rahat bir yer oldugu icin gittim görüstüm memnun kaldim beni ise aldilar. Hic is ortami gibi degil bunu bütün calisanlar ve üsttekiler söylüyor yöneticiler cok iyi... evimede cok yakin 10 dk . Böyle bir is bulmusken kacirmayayim dedim. Sevgilim basta bisey demedi. Simdi sorun etti isten gelmistim telde konustuk. İşteki arkadaşlarla beraber çıkışta durağa gittik bunu sevgilime söyledim. Vay efendim sen nasil erkeklerle gidersin bir basladi bundan sonra sende bana karisamazsin falan tripler tripler bende yorgunum ne söylese batiyor sinirim bozuluyor... bende actim agzimi sen bana karismak icin karisiyosun ne söylesem ne yapsam suc oluyor zaten benim yanlisimi bulmak hosuna gidiyor tek amacin kendi cikarlarin. Cünkü kendine karisilmasini istemiyorsun bunun icinde yol yapiyorsun... falan dedim. Sen nasil böyle düsünürsün falan dedi. En son dediki sana iki secenek sunuyorum. 1. İsten eve evden ise gideceksin hic bir yere takilmayacaksin etkinliklere katilmayacaksin arkadaslarinla disarda görüsmeyeceksin. 2- kabul etmezsen yarin istifani vereceksin. En son patladim sen bana kizmaktan suclamaktan baska bisey yapmiyosun afedersiniz “or**** luk mu yapiyorum ?! İnsan gibi isime gelip gidiyorum” dedim. Bu laftan sonra bana bir kizdi sen ne bicim konusuyosun o ne bicim kelime ne dediginin farkindamisin dedi cok sert bir sekilde. O an diyecek laf bulamadim. Yüzüme kapatti.

Durumu degerlendirmenizi istiyorum. Yanlis olan kim tabikide o bundan sonra nasil davraniyim
Sevgilin ne iş yapıyor? Ne sana ne de seni okutan ailene saygısı yok. Bçyle olmaz kıskanıyor hem seni hem işini.

Bu ne ya sıkı denetim mi? Sevgilin senin annen mi baban mı? Elinde olsa evden çıkartmayacak seni ben olsam direkt ayrılırım hiç gelemem öyle şeylere annem bile bana öyle dese bozulurum elin adamını mı çekicem..? :işsiz:

konu sahibesi kusura bakmasın ama 30 yaşındaki bu adam arabada sürtünüyor. ergen gibi diyecem ergenlere bile yakışmayacak bir durum..
bu adam olmamış hemde hiç.
Kız bak aynıları benim başıma geldi ya :KK70: biz konuşurken çalışmıyordum 2 hafta sonra işe girdim, o da tedirgin oldu gözüm açılacak diye. Gerçi benim flört ve sevgililik sürecim 2-2,5 ay gibi bir şeydi. Sonra baktım bu şahısın hiç arkadaşı Yok, dışarı çıkıyor annesiyle çıkıyor. Adamakıllı sevgilisi olmamış. Zaten 30 yaşında olup böyle genç kızlarla sevgili olanlarda mutlaka bir sorun çıkıyor.

ben senin sevgilini hiç unutmadım ve onu sevgilim diye yanında gezdiren seni de:KK66:

ne mecburiyetin var hayatına bu kadar karışılmasına?
ben de diğer şakalarını hatırlatmış olayım:

"Evlendiğimizde üstüne kuma getiricem, seni ıslak odunla dövücem, makyaj malzemelerinden birini her gün çöpe atıcam, ağzına kürekle vurucam, ojelerini elbisene sürücem, sen uyurken saçını kesicem... gibi."

ben de diğer şakalarını hatırlatmış olayım:

"Evlendiğimizde üstüne kuma getiricem, seni ıslak odunla dövücem, makyaj malzemelerinden birini her gün çöpe atıcam, ağzına kürekle vurucam, ojelerini elbisene sürücem, sen uyurken saçını kesicem... gibi."
:KK57::KK57::KK57::KK57:Ayy bu ne şirin,ne şakacı bir adam:KK67:
sabah Nooption Nooption un hatırlatmalarını da okudum,bunlarla birleşince, her günü ayrı aksiyon bir evlilik canlandı gözümde:KK17::KK17:
Konu sahibi,mutlu günlerin için çeyizine bol bol gazbezi,yara bandı,müsekkin,yastık altına da mendil depola,en çok bunlara ihtiyacın olacak bu adamla yaşarken:KK43: :KK43: :KK43:

X