Sıcağı sıcağına...

Sabahın 6'sında kalkıp 7de evden çıkıyorum üstelik izmir gibi bir yerde ve mesaim 8 de başlıyor. 6 ya kadr dur durak bilmeden. ailem karışmazken sevgilime ağzını açıp tek kelime ettirmezdim ki kıyamam aynı işyerindeyiz onun molası daha az dur durak bilmeden çalışıyor yine benm kadr sitem bile etmiyor

Var ya şu baskıyı babanız yapsa ya intihar eder ya evden kaçardınız

Ama sevgiliniz yapabilir tabii
“ o bono oşok”
( o bana aşık)

Babamda yapiyor baski ama böyle degil farkli herkes yapiyor zaten ben artik kimsenin beni gercekten düsündügüne sevdigine inanamamaya basladim

Baslik bulamadim sıcagi sıcagına yaziyorum. Yeni işe başladım. sevgilim normalde bir şey demiyor okumuşsun emeğini alacaksin diyor ama özel sektör istemiyor. Bende kpss ye girdim olmadi okudugum bölüm geregi baska yerleri denedim neyse bir yer denk geldi ama kurumsal büyük ve rahat bir yer oldugu icin gittim görüstüm memnun kaldim beni ise aldilar. Hic is ortami gibi degil bunu bütün calisanlar ve üsttekiler söylüyor yöneticiler cok iyi... evimede cok yakin 10 dk . Böyle bir is bulmusken kacirmayayim dedim. Sevgilim basta bisey demedi. Simdi sorun etti isten gelmistim telde konustuk. İşteki arkadaşlarla beraber çıkışta durağa gittik bunu sevgilime söyledim. Vay efendim sen nasil erkeklerle gidersin bir basladi bundan sonra sende bana karisamazsin falan tripler tripler bende yorgunum ne söylese batiyor sinirim bozuluyor... bende actim agzimi sen bana karismak icin karisiyosun ne söylesem ne yapsam suc oluyor zaten benim yanlisimi bulmak hosuna gidiyor tek amacin kendi cikarlarin. Cünkü kendine karisilmasini istemiyorsun bunun icinde yol yapiyorsun... falan dedim. Sen nasil böyle düsünürsün falan dedi. En son dediki sana iki secenek sunuyorum. 1. İsten eve evden ise gideceksin hic bir yere takilmayacaksin etkinliklere katilmayacaksin arkadaslarinla disarda görüsmeyeceksin. 2- kabul etmezsen yarin istifani vereceksin. En son patladim sen bana kizmaktan suclamaktan baska bisey yapmiyosun afedersiniz “or**** luk mu yapiyorum ?! İnsan gibi isime gelip gidiyorum” dedim. Bu laftan sonra bana bir kizdi sen ne bicim konusuyosun o ne bicim kelime ne dediginin farkindamisin dedi cok sert bir sekilde. O an diyecek laf bulamadim. Yüzüme kapatti.

Durumu degerlendirmenizi istiyorum. Yanlis olan kim tabikide o bundan sonra nasil davraniyim

Adamın bir suçu yok, suçu olan sizsiniz
Bu kadar lafı dinlemek, iş hayatı üzerine emir almak tavizin dibidir.

Sevgiliniz, sizi kendine mecbur etmeye çalışıyor. Tüm sosyal hayatınızı ona endekslenmenizi sağlamayı hedefliyor.

Yarın belki bu baskıdan sıkılıp, işi bırakacaksınız. Sonra evlendiniz diyelim. Annen bana ters baktı, onla da görüşmeni istemiyorum, o artık bu eve giremez diyecek. Belki çok yakın arkadaşından , hoşlanmayacak, bir daha görüşme diyecek. Belki o komşunun eşi sana ters bakıyor, bu eve gelemez bi daha diyecek. Bi bakacaksınız sizin çevrenizde kimse kalmamış, işiniz yok, paranız yok, arkadaşınız yok. Ama o hala eskisi gibi ailesi ve çevresi ile hayatına devam ediyor.

Bunlar hep burada okuduğumuz şeyler. Hiç bana olmaz demeyin. Adam sinyalleri veriyor önceden. Anlayıp, anlamamak sizin tercihiniz.

Olamaz diyemem olabilir ama baslarda cok iyiydik yine bana güzel sözler söyler ugrasir falan o yüzden kafami karistirdi. Ben bana kötülük yapacagini degilde abarttigini düsünüyorum

Ayy hep aynı muhabbet çevreye güvenmiyorum seni kutularda saklayım oldu başka kendi hayatı nasıl hiç arkadaş ortamı iş vs kadın yok mu kendisi kadınlara öyle mi bakıyo ki biliyo çevreyi ilişkinizin derinliğini duygularınızın yoğunluğunu bilmiyorum ama böyle bi hayatı istiyorsanjz devam edin yok istemiyorsanız yapılacak şey belli

Kendisinin cevresi genis ama kizlarla görüsmez bir tek kuzenleriyle görüsür. Bende istemem öyle kiz arkadas biliyor ama benimde öyle gezdigim tozdugum erkek arkadaslarim yokki sadece hep beraber kizli erkekli durağa gittik cünkü yürüme mesafesi var biraz ve orasi sanayi oldugu icin korkuyorum tek basima yürümeye o yüzden hep birlikte gideriz dedim. Sevgilimde calisiyor saatlerimiz ayni degil beni alip birakma sansida yok

Kadınlar klubü çok değişmiş en son 7 yıl önce burdaydım.kadınlar dert yandığında konu açtığında tavsiyeler genellikle boşver unut altan al diye kadını ezmeler bastırmalar hakimdi.şimdi ise..İşte gerçek kadınlar bu güçlü kimseye eyvallahı olmayan karekterleri duruşları olan kadın gibi kadınlar.Sanırım ülkeme karşı kaybettiğim tüm umutlarım yeşeriyor yeniden.Kimsenin sizi bu kadar aşağılamasına izin vermeyin.İzin verirseniz ne mi oluyor bu psikopatlara?????Evlendikten sonra televizyonlara çıkıp şanslıysanız dayak yiyorsunuz başka iyi bir ihtimal 16 bıçak darbesiyle ağır yaralanıyorsunuz.Daha az şansınız varsa kezzap yada ölüm oluyor sonunuz.

Sen devam tabiki yazmissin
yoksa ben asla devam ettirmen taraftari degilim

Dedigim gibi ise devam mi anladim ben. Sevgilinle devam mi ise soru cevabini söyledim ben ipin ucunu biraktim o ayrilsin kendisi ya düzelir ya ayrilir öbür türlü ben ayrilmak istemiyorum

Demek ki kendisi kadın iş arkadaşıyla durağa yürüse neler düşünüyor olacak. Böyle zihniyetteki insanlarla aynı ortama girip çıktığımız için üzülüyorum şahsen. Konu sahibi, sizin içinse çok düşünülecek bişey yok bence.

Ohoo siz bu kafayla daha çook konu açarsınız.O kadar okumuşsunuz emek vermişsiniz neden sevgilinizin müdahale etmesine izin veriyorsunuz ya?Ya istifa edecekmişsin ya dışarda arkadaşlarla buluşmak bile yokmuş öyle mi?O kim köpekmiş de sana böyle ültimatom veriyor?Demek ki yüz vermişsiniz.Ne hadsiz ne yüzsüz bir adam Allah aşkına çok mu aradınız?Gerçekten herkesin ilişkisi böyle ya da zaten tüm erkekler böyle falan mı sanıyorsunuz normal mi sanıyorsunuz bu durumu?Siz kendinizi böyle ezdirdiğiniz sürece hiçbir şey değişmez.

X