Bölgesel İncelme sheldon'ın zayıflama günlüğü 5 ayda 5 cm

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler

esmergizmo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
8.104
10.537
kızlar merhabaa herkese. burada zayıflama maceramı anlatmak istiyorum.

boyum 1,68 5 ay önce kilom 64 idi şu anda 58-59 arası değişiyor. belim 72 cm kalçam 101 cm bacaklarım 62 cm kollarım 23 cmdi şu an belim 66 kalçam 96 bacaklarım 58 cm kollarım 21 cm oldular. en sevindirici nokta göğsüm çok küçülmedi. önceden 55 kilo iken tam ideal süper bir vücudum vardı ama biraz göğsüm küçüktü kilo alınca o iyi oldu ama diğer taraflar büyüdü:))

yaptıklarıma gelince, çay ve kahveden şekeri çıkardım, geceleri buz dolabı atıştırmasını kestim, ekmeği sabah kahvaltısında 1 dilim yiyorum, onun dışında sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama canımın çektiği her şeyi yiyorum. sadece fast foodu azalttım, sevgilim sağolsun çok sever ve çok zayıf sürekli dışarda bişeyler yiyoruz o da kilo yapıyor:)

ayrıca haftada en az 1-2 kez (genelde daha fazla) spor yapıyorum yarım saat olacak kadar. ama ne yazık ki düzenli yapmadım pek, çünkü sonuç alamıyorum sanıyordum, ben de arada bırakıp arada gaza gelip yapıyordum.

evde bacak popo egzersizleri yapıyorum, şu an mükemmel değil bacaklarım özellikle yanlarda çok fazlalığım var basenim fazla ama onlar da gidecek inş:)

nive q10 de kullanıyorum arada ama çok çok nadir belki haftada bir falandır. ayrıca çatlaklarım var arada avon çatlak kremi kullanıyorum. ayrıca saçlarım vs için multivitamin kullanıyorum, ne yazık ki meyve yemekten nefret ediyorum ondan burdan karşılamaya çalışıyorum.

haftasonu dersanem var ama hafta içi pztesi çarşamba cuma spor günlerim olarak belirledim bundan sonra düzenli yapacağım karar verdim :)

şu anki ölçülerim 93-66-96 hedefim 93-60-90 olmak:p kilom hiç umrum değil, önemli olan şekil ve dayanıklılık bence. isteyen olursa yaptığım egzersizleri yazarım ama bunlara bi anda başlamak çok gelir diye düşünüyorum ben 5 ayda yavaş yavaş arttırdım şu anda 1 saate yakın spor yapıyorum. ama etkilenmiyorum.

spor yapmayınca iştah çok fazla artıyor, haftasonu dersanem nedeniyle yapamadım deli gibi yedim hele bugün sabah dünyaları yedim, en az 1 saat spor yapmam lazım bugün:KK43:((

her gün yapabilsem ne güzel olur aslında.

sanırım metabolizmam zayıfladı çünkü bu kadar spora kilo veremiyor olmamı anlamıyorum, eskiden 1 ay dikkat etsem 10 dakka spor yapsam zayıflardım anlayamıyorum:KK43:

yaş 25 iş bitmiş resmen, 50 yaşında incecik 2 çocuklu fit kadınları gördükçe ağlayasım geliyor:KK43:

vayy yeni konular he :)
hayırlı uğurlu olsun canım :KK1:
25 yaş metabolizman yavaşlamamıştır ya, hem hipotiroidi filan olsun anlarsın bence.
zaten kilon yok sadece kendini iyi hissettiğin kiloya dönmek istiosun işte zaten bence gösterdiğin gelişme normal canım

vayy yeni konular he :)
hayırlı uğurlu olsun canım :KK1:
25 yaş metabolizman yavaşlamamıştır ya, hem hipotiroidi filan olsun anlarsın bence.
zaten kilon yok sadece kendini iyi hissettiğin kiloya dönmek istiosun işte zaten bence gösterdiğin gelişme normal canım

yok hipotiroidi yok canım allah korusun.
benimki genel bi yavaşlama sanki.

azıcık boğazımı tutsam iyi olucak ama işte sevgilimle buluşunca diyet de bitiyor:)

abuk subuk şeyler çekiyor canım mesela bu saatte cips çekti ajskdhkjasdh

arada yiyorum ne yapayım haftada 1-2 abartıyorum yemekleri ama sporu yapmaya çalışıyorum.

aslında bacaklarımın yanları çok kötüydü oralar biraz toplandı ama hala istediğim gibi değil:KK43:( ama kararlıyım yuvarlak bir popo sütün bacak dümdüz bir karın yapıcam sütyen cup ını küçültmeden ehehe:)))

bugün sevgilimin 5er kiloluk dumblelarıyla 20 squat denedim gerçekten yapabiliyorum biraz ağırlıkla yapmaya başlayabilirim:KK66:

sabah:
1 dilim ekmek
şekersiz 2 çay
kibrit kutusu kadar ( bu laf da ağzımıza yerleşmiş hehe) peynir
4-5 ceviz
domates,havuç,salatalık,biberli zeytinyağlı salata yedim.

şimdi şekerli hazır kahvemi içiyorum şekersiz kötü oluyor içemiyorum kahveyi aslında zorlasam içerim, bundan sonra onu da şekersiz içerim:)

sabah çok halsizdim ondan sporumu öğleden sonra akşama doğru yapmaya karar verdim.

dünkü squattan hala popom ağrıyor:/

bacaklarım yarım cm incelmiş yuppiiii ama göğsüm de küçülmüş yaaa :KK43:(

allahım şu göğsüm küçülmeden zayıflayamıcak mıyım ben :KK43:(((

bugün nedense gücümü toplayamadım çok

kışla birlikte bana da bi çöküntü geldi o kadar kahve içtim falan ama zor topladım enerjimi

bütün hareketlerimi yapamadım, karın hareketlerini eksik bıraktım biraz, çünkü belimi kalınlaştırdığını farkettim, halbuki belim zayıf basenlerim fazladır vücuduma göre benim.

hiç yapmamaktan iyidir dedim yarım yaptım. ama cidden enerjim yok sanırım depresyona giriyorum ya :KK43:

neyse bi duş alayım da çay yapıp derse oturayım:KK43:

kızlar merhabaa herkese. burada zayıflama maceramı anlatmak istiyorum.

boyum 1,68 5 ay önce kilom 64 idi şu anda 58-59 arası değişiyor. belim 72 cm kalçam 101 cm bacaklarım 62 cm kollarım 23 cmdi şu an belim 66 kalçam 96 bacaklarım 58 cm kollarım 21 cm oldular. en sevindirici nokta göğsüm çok küçülmedi. önceden 55 kilo iken tam ideal süper bir vücudum vardı ama biraz göğsüm küçüktü kilo alınca o iyi oldu ama diğer taraflar büyüdü:))

yaptıklarıma gelince, çay ve kahveden şekeri çıkardım, geceleri buz dolabı atıştırmasını kestim, ekmeği sabah kahvaltısında 1 dilim yiyorum, onun dışında sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama canımın çektiği her şeyi yiyorum. sadece fast foodu azalttım, sevgilim sağolsun çok sever ve çok zayıf sürekli dışarda bişeyler yiyoruz o da kilo yapıyor:)

ayrıca haftada en az 1-2 kez (genelde daha fazla) spor yapıyorum yarım saat olacak kadar. ama ne yazık ki düzenli yapmadım pek, çünkü sonuç alamıyorum sanıyordum, ben de arada bırakıp arada gaza gelip yapıyordum.

evde bacak popo egzersizleri yapıyorum, şu an mükemmel değil bacaklarım özellikle yanlarda çok fazlalığım var basenim fazla ama onlar da gidecek inş:)

nive q10 de kullanıyorum arada ama çok çok nadir belki haftada bir falandır. ayrıca çatlaklarım var arada avon çatlak kremi kullanıyorum. ayrıca saçlarım vs için multivitamin kullanıyorum, ne yazık ki meyve yemekten nefret ediyorum ondan burdan karşılamaya çalışıyorum.

haftasonu dersanem var ama hafta içi pztesi çarşamba cuma spor günlerim olarak belirledim bundan sonra düzenli yapacağım karar verdim :)

şu anki ölçülerim 93-66-96 hedefim 93-60-90 olmak:p kilom hiç umrum değil, önemli olan şekil ve dayanıklılık bence. isteyen olursa yaptığım egzersizleri yazarım ama bunlara bi anda başlamak çok gelir diye düşünüyorum ben 5 ayda yavaş yavaş arttırdım şu anda 1 saate yakın spor yapıyorum. ama etkilenmiyorum.

merhaba,
yazdıklarını okuyunca baya kendimi buldum. Benimde erkek arkadaşım çok zayıf onu yedircem diye kendim de şişmeye başladım. Aslında kilo sorunum yok ama selülit oluşumu ve aşırı derecede sarkık yağlı popo ve bacaklarım var. bu hafta spora başlamıştım. bacak ve kalça çalıştıran. kendime harika bi tablo yaptım. haftanın 3 günü yürüyüş 6 günü de bacak ve kalça çalıştırıcı spor yapıyorum. zaten duymuşsundur squat ın 30 günlük programı var ya onu uyguluyorum ayrıca. daha şimdiden görünüş olarak değil ama güç olarak bacaklarımda farkı göremeye başladım. yokuş çıkarken yorulmuyorum falan harika bir duygu :)

ya tek sorunum göğsümün küçülmemesi zaten ufacıklar. spor yapınca yok olup gidiyor. Buna bi çare bulmak istiyorum :KK43:
Şuan ki ölçülerim göğüs:90 bel:67 kalça:93. bacak ve göbek kaçtı şuan hatırlamıyorum. önemli olan yaza kadar sımsıkı yuvarlak kalça ve biraz daha ince bacaklara sahip olmak.

biberiye yağını denemek istiyorum. eğer fark görürsem bilgi veririm. sağlıklı günler :)

merhaba,
yazdıklarını okuyunca baya kendimi buldum. Benimde erkek arkadaşım çok zayıf onu yedircem diye kendim de şişmeye başladım. Aslında kilo sorunum yok ama selülit oluşumu ve aşırı derecede sarkık yağlı popo ve bacaklarım var. bu hafta spora başlamıştım. bacak ve kalça çalıştıran. kendime harika bi tablo yaptım. haftanın 3 günü yürüyüş 6 günü de bacak ve kalça çalıştırıcı spor yapıyorum. zaten duymuşsundur squat ın 30 günlük programı var ya onu uyguluyorum ayrıca. daha şimdiden görünüş olarak değil ama güç olarak bacaklarımda farkı göremeye başladım. yokuş çıkarken yorulmuyorum falan harika bir duygu :)

ya tek sorunum göğsümün küçülmemesi zaten ufacıklar. spor yapınca yok olup gidiyor. Buna bi çare bulmak istiyorum :KK43:
Şuan ki ölçülerim göğüs:90 bel:67 kalça:93. bacak ve göbek kaçtı şuan hatırlamıyorum. önemli olan yaza kadar sımsıkı yuvarlak kalça ve biraz daha ince bacaklara sahip olmak.

biberiye yağını denemek istiyorum. eğer fark görürsem bilgi veririm. sağlıklı günler :)

ben de aynı dertten muzdaribim, önceden yok gibiydiler zorla biraz büyüdüler şimdi kilo verdikçe küçülüyorlar çok sinir bozucu bir şey ne yazık ki bölgesel incelme olmadığı için sporda yağlarımız her yerden gittiği için oradan da gidiyor :KK43:

ben de bi çare bulamadım, ilk zamanlarda küçülmüyordu kol hareketleri yapmaya başlayınca sanırım onlar da küçüldü ama kollarım çok fenaydı besili gibi. şimdi ne yapsam diye kara kara düşünüyorum ben de :KK43:

ama pozitif düşünmeye çalışıcam ben beyin-vücut korele sonuçta iyi düşünelim iyi olsun. kardiyo egzersizleri yerine bölgesel egzersizler yapmayı düşünüyorum bundan sonra.

benim çalışma programımı kendim oluşturdum, açıkçası biraz yorucu olduğu için her gün yapamıyorum. benimkiler de bacak ve popo egzersizlerinden oluşuyor. squatı erkek arkadaşlarım çok önerdi popoyu çok güzel şekilli yapıyormuş diye ekledim ben de:) popo kaslarım belirginleşti ama üstünde benim de selülitli ve hatta çatlaklı bir tabaka var. zamanla azalıcak diye umut ediyorum:) bacaklarımın üstünde de böyle bir selülit katmanı vardı zamanla küçüldüğünü hissediyorum.

benim en büyük sorunum basen ve bacaklar aslında. basen de tam popo bacak birleşiminde ekstra çıkıntı yapıyor, önceden vücut yapım böyle değildi ama napalım düzelticez bi şekilde:)

sen de paylaşırsan serüvenini çok sevinirim, destek oluruz birbirimize, lütfen kimse çekinmesin, zayıflamayı düşünen herkesi topiğime bekliyorum:)

ben de aynı dertten muzdaribim, önceden yok gibiydiler zorla biraz büyüdüler şimdi kilo verdikçe küçülüyorlar çok sinir bozucu bir şey ne yazık ki bölgesel incelme olmadığı için sporda yağlarımız her yerden gittiği için oradan da gidiyor :KK43:

ben de bi çare bulamadım, ilk zamanlarda küçülmüyordu kol hareketleri yapmaya başlayınca sanırım onlar da küçüldü ama kollarım çok fenaydı besili gibi. şimdi ne yapsam diye kara kara düşünüyorum ben de :KK43:

ama pozitif düşünmeye çalışıcam ben beyin-vücut korele sonuçta iyi düşünelim iyi olsun. kardiyo egzersizleri yerine bölgesel egzersizler yapmayı düşünüyorum bundan sonra.

benim çalışma programımı kendim oluşturdum, açıkçası biraz yorucu olduğu için her gün yapamıyorum. benimkiler de bacak ve popo egzersizlerinden oluşuyor. squatı erkek arkadaşlarım çok önerdi popoyu çok güzel şekilli yapıyormuş diye ekledim ben de:) popo kaslarım belirginleşti ama üstünde benim de selülitli ve hatta çatlaklı bir tabaka var. zamanla azalıcak diye umut ediyorum:) bacaklarımın üstünde de böyle bir selülit katmanı vardı zamanla küçüldüğünü hissediyorum.

benim en büyük sorunum basen ve bacaklar aslında. basen de tam popo bacak birleşiminde ekstra çıkıntı yapıyor, önceden vücut yapım böyle değildi ama napalım düzelticez bi şekilde:)

sen de paylaşırsan serüvenini çok sevinirim, destek oluruz birbirimize, lütfen kimse çekinmesin, zayıflamayı düşünen herkesi topiğime bekliyorum:)

bende doğal yollardan göğüs büyütme topiğinin müdavimlerindenim :KK70: çok şükür topikte zor da olsa iyi sonuçlar alıyorum.
Zar zor aldığım sonuçları da kaybetmek istemiyorum. benim kilom 55 amacım 1-2 kilo vermek ama böyle bi şartım yok. hayatımdan beyaz ekmeği çıkartmaya çalışıyorum. akşamları hiç ekmek yememeye çalışıyorum. doymak çok zor oluyo benim için ama beyaz ekmek yiye yiye popom göbeğim bacaklarım beyaz ekmek gibi oldu :KK70: çayımı artık şekersiz içiyorum zaten günde en fazla 2 bardak tüketiyorum. nescafe falan çok nadir içerim ama günde 1 bardak türk kahvesi içiyorum. spor programımı bir görsen var ya süper oldu. tabloyu çıktısını alıp astım dolabıma :) beni böyle şeyler çok motive ediyo çünkü.
şimdi biz bacak egzersizleri popo egzersizleri falan yapıyoruz iyi güzelde korktuğum şey şu, kaslar çalışıp güçlencek ama üstte örtülü baya kalın bi yağ tabakası var bıngıl bıngıl onu nasıl eritcez. o erirse meme de erir :S offf işte burada tıkanıp kalıyorum.

aklıma şey geliyo egzersizlerimi biberiye yağı kullanarak yapıcam. gerçekten de inceltici etkisi olduğunu düşünüyorum. Birde abimlerde titreşimli masaj aleti var. onu alıp onu kullanıcam. en azında bilgisayar başındayken o da biraz destekler diye düşünüyorum. bi gün göbeğe bir gün bacağa bir gün popoya bağladım mı yardımcı olur diye düşünüyorum.
buralarda bir yerde okumuştum biberiye yağıyla baya incelenler var. hiç denedin mi?

aklıma şey geliyo egzersizlerimi biberiye yağı kullanarak yapıcam. gerçekten de inceltici etkisi olduğunu düşünüyorum. Birde abimlerde titreşimli masaj aleti var. onu alıp onu kullanıcam. en azında bilgisayar başındayken o da biraz destekler diye düşünüyorum. bi gün göbeğe bir gün bacağa bir gün popoya bağladım mı yardımcı olur diye düşünüyorum.
buralarda bir yerde okumuştum biberiye yağıyla baya incelenler var. hiç denedin mi?

ben tüylenmekten korkuyorum o yüzden yağ vs çok yapamıyorum:KK43: benim de aklımda korse kullanmak var ama zayıflamaya işe yarar mı bilemiyorum :KK43:((

biberiye yağı tüylendirir mi acaba? sürüp streç yapıp öyle yapılıyor galiba dimi?

ben regl olduğumdan beri pek spor yapmıyorum 2 hafta fln oldu, ama ilginç bir şekilde kilo vermeye devam ediyorum, sanırım metabolizmam hızlandı, eskiden de hızlı metabolizmam vardı zaten, an itibariyle

kilom 57,5, kol kalınlığım 27 (ilk mesajımda yanlış yazmışım 21 diye eskiden 29 cmdi), belim 65, göğüs 91 (küçüldü ne yazık ki:KK43:(( ), kalçam 96, sağ bacağım 58,5 sol bacağım 56 (bunlar niye farklı anlamıyorum!! çok sinir!!)

şu an tek derdim bacaklarım ve basenlerim, daha doğrusu popo bacak birleşim yerinde dışa doğru iğrenç bir çıkıntı var yabancılar saddlebag diyor, o çıkıntı olmasa vücudumdan çok memnunum, acaba oralardan nasıl kurtulabilirim ki:KK43:( duvara falan mı vursam diyorum artık o kadar saçma bi yer ki! sporla falan da düzelmiyor, iğne ipliğe dönmeden düzelmeyecek sanırım :KK43: o zaman da ne meme ne popo kalıcak bu gidişle!

bu arada hulahop aldım ama şu ağırlıklı olanlardan 1 kilo falan yaparken baya etimi eziyor ama sanırım beli inceltiyor, tavsiye ederim kalın bellilere.

X