Sezeryan sonrası kısmi felç

xfairytalex

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
183
113
Merhaba kızlar, yaklaşık 3 ay önce genel anestezi ile sezeryan doğum yaptım. Doğumdan bu yana sürekli boynumun ve belimin sağ tarafında tutulmalar, şiddetli baş ağrısı, sağ bacak ayak ağrısı ve zor yürüme sıkıntıları yaşıyorum. Ama hep sağ tarafta, kısmi felç falan geçirmem değil mi? Çok korkuyorum. Böyle şeyler yaşayan var mı?

Merhaba kızlar, yaklaşık 3 ay önce genel anestezi ile sezeryan doğum yaptım. Doğumdan bu yana sürekli boynumun ve belimin sağ tarafında tutulmalar, şiddetli baş ağrısı, sağ bacak ayak ağrısı ve zor yürüme sıkıntıları yaşıyorum. Ama hep sağ tarafta, kısmi felç falan geçirmem değil mi? Çok korkuyorum. Böyle şeyler yaşayan var mı?
Bolgesel sezeryanla dogum yaptm fakat ilk 6 ay siddetli bel tutulmalari sirta vuran agrilar yasadm.doktora gttim bel fitigi cikti

3 ay uzun bir süreç. Bunun anestezi ya da ameliyat ile ilgisi kalmamıştır. Biran önce nöroloji ile görüşün. Tümör veya MS gibi ciddi bir hastalık da olabilir. Bağlantısı olması biraz zor.

Epidural sezeryan olmuştum 3 ay boyunca tek başına yürüyemedim..birine ya da bişeye tutunup wc'ye gidiyordum...bebeğin kontrollerine bile gidemedim evden çıkamıyordum...doktorum geçici bi durum olduğunu söylemişti ve geçti...geçmiş olsun bi doktorla görüşün siz de

Doğum sonrası sırt, bel, boyun tutulması ve ağrıması çok normalmiş. Doktorum ve kız kardeşim (kendisi doktor) öyle demişti. Bel, bacak ve sırt ağrısı için ani kilo kaybı ve vücudun ağırlık merkezinin birden değişmesi, yine sırt boyun bel içinde yanlış emzirme pozisyonları, gece ter ile kalkıp emzirme ani soğuma vs demişti. Benim bel ağrım 1 yıl sonra geçmişti. Boyun ve sırt tutulmalarım hala devam ediyor.

Çok rahatsız oluyorsanız fizik tedavi doktoruna gidip terapi alın Geçmiş olsun

ben lokal anestezi oldum ikinci gun evi supurdum hic agrim da olmadi.genel anestezi yapanlarda bu sorunlar varmis ama bu kadar cok uzun bi sure

Bi doktora gidin rahimde birsey mi var acaba .Spiralin yan etkilerinde bacak kasilması filan olabilir diye okumustum .Rahim icine konulan yabancı bir cismin etkileri buysa eğer benzer bi durum olabilir .

Aynı şeyleri yaşadım. Bebeğimi emzirirken çok zorluk yaşadım. 48 saat başımı , omuzlarımı oynatamadığımdan uyuyamamıştım. 2 hafta sonra kısmen, 1 ay sonra tamamen geçti. Başka bir dr a görünün bence.

Ben genel anestezi ile sezaryen olmuştum. Sırt üstü uyuduğumda sırtım ve belim tamamen tutuluyordu hareket edemiyordum ve eşim ben yana ceviriyordu. Yıllar sonra başka sebeplerle dr gittim. Yapılan tetkikler sonrası romatizma çıktı. Dr o tutulma ve ağrılar romatizmadan oluyor dedi. Hatta akilozan spondolit diye bir rahatsızlıkta aynısı oluyor. Iyı bir dr gidin bence.

Merhaba üzerinden bayağı zaman geçmiş ancak bu sıkıntılarınız nasıl geçti ben de 3 ay önce sezaryen doğum yaptım kollarım bacaklarım uyuşuyor sağ ayağıma basmakta zorlanıyorum.

X