sezeryan olanlar fikrinize ihtiyacım varr...

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim gerçekten birşeyler oluşturdu yazdıklarınız kafamda. yine tekrarlıyorum allahım hangisi hayırlıysa onu nasip etsin ama şartlarım yüzünden karar wermek zorundayım dr.haber bekliyor.normal doğum ewet adı üstünde normal ama artık çekicek dayanıcak gücüm kalmadı. dün kontrole gittim dr.yine yatırdı hemen serum takıldı v.s ısrarla geldim ewe akşam yatmak istemiyorum. yattığım zaman yaşadığım sıkıntılarla kaçtane sezeryan doğum yapardım zaten. şuanda sürekli birilerine muhtaç yaşıyorum bikaçgün daha yaşarım bişey farketmez hem ozaman bebeğim kollarımda olucak eminim umurumda olmaz:)
bide normal doğumun acısını çekip bi terslik çıkarda sezeryan olursam bunu sanırım kaldıramam. korktum artık adı konulsun ve sağlıkla kurtulalım.psikolojik olarak hiç hazır değilim normal doğuma isteyen normal doğurabilir sanırım ben yapamıycam bunu aniden sancım tutarda bikaç saat içinde doğurmadığım sürece:)
allahım yardım etsin bana ve bütün doğum bekleyenlere en hayırlısını kolaylıkla yaşatsın
çok sağolunnnnna.s.

merhaba arkadaşlar yazılanları tekrar okudumda acı acı güldüm :)
resmen söylediğimi yaşamışım.normal doğum sancısını çekipte sezeryan olursam kaldıramam demişim :) aynısıda oldu 2 hafta önceden aniden suyum gelince hemde şarıl şarıl 3saat sancı çektikten sonrada rahim 3 cm de kalınca suyum bitince gece 12 de acil sezaryene alınınca çıkarılacak dersi paylaşayım.
hiçbirşeye yön wermeye çalışmayın stres yapmayın nasılsa siz kendinizi yırtsanızda herşey olacağına warıyor...:)
allah en güzel şekilde ayarlıyor
normal doğurabilirmiydin derseniz bilmiyorum sonuna kadar yaşamadım ama sancı kısmı berbattı
sezaryene gelince oda kolay değil ama dayanamayacak derecede canım yanmadı hatta hiç yanmadı sadece ilk 1 hafta hareket ederken sızladı okadar
doğuracak arkadaşları allah kurtarsınn... :)

Ben iyiki sezeryan olmuşum diyorum çünkü ben normal doğum yapamayacak bir insanım.Çok korkağım.Alttan muayene olurken bile olay çıkarıyorum.sezeryandan 1 hafta sonra enfeksiyon geçirdiğim halde sezeryanın daha iyi olduğunu düşünüyorum.Bayılttılar bir ayıldımki doğum yapmışım.1-2 saat adet sancısı gibi baya bi sancı çektim.ilk iki gün yürürken acı çektim.Sonra geçti gitti.Tabi normal doğum sancısı yanında hiç birşey.Ben okadarına dayanamazdım.Ama benim gibi korkak değilsen normal sağlıklı

canım çok geçmiş olsun öncelikle
sakın karamsarlığa düşme sezeryan olmuşsun bi kere geri dönüşü yok bi talihsizlik olmuş idrar yolların iltahaplan mış bende sezeryanlıyım ve bildiğim üşütmüyeceksin dikkat edeceksin ne kadar zaman geçerse geçsin dikkat edeceksin cnm.ben hep nırmal doğum istedim ama kısmet böyle oldu bu yüzden dikkat edip ona göre davranmak lazım cnm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…