sezeryan olanlar fikrinize ihtiyacım varr...

nursist

PAMUK PRENSİM...
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
455
11
merhaba arkdşlar 6.aydan beri idrar yolu enfeksiyonuyla uğraşıyorum bu yüzden sürekli hastaneye yatıyorum dün çıktım daha ve artık oraya geri dönmek istemiyorum artık doğum için yatmak istiyorum oğlumu alıp ewime gelmek istiyorum ... gebeliğin yaptığı bi hastalıkmış bu doğum olmadan geçmez diyor dr ısrarla şimdilik normal doğuma 5haftamız war ama okadar uzun geliyorki bu süre 2haftada olsa kısalması için sezeryan istiyorum ama çokta korkuyorum morale ve tavsiyeye ihtiyacım war yatıp çıkmaktan bıktım artık serumdan iğneden v.s
asıl sorum şu
sezeryan olanlar iyiki olmuşum diyormusunuz pişman olmak istemiyorum keşke demek istemiyorum sonrasında. artılarını ve eksilerini yazarsanız gerçekten karar wermeme çok yardım etmiş olucaksınız. tecrübe ve fikirlerinizi bekliyorum :a015:

Cnm çok geçmiş olsun, inş. kısa sürede bunlar sadece hatıra olarak kalacak merak etme tatlım,Her 2 sininde artıları eksileri var ama, eğer sağlık durumun elveriyorsa normal en iyisi cnm, çünkü sezaryenle 2 hafta kısalmış gibi gelecek sana ama aslında sezaryenin dikiş ağrıları kaç hafta seni dahada zorlayacak belli değil, normalde ise doğurup çıkıyorsun helede kesi yapılmazsa hiç ağrın olmuyormuş, yinede karar senin,

Bu arada doğuma benimde 5 haftam var,ve erken doğum riski nedeniyle tam 11 haftadır yataktan wc harici kalkmam yasak, banyolarım bile sınırlı,artık çok sıkıldım bende, ama bu halimle dahada haftalarca bekleyeceğimi bile bile normal doğum istiyorum, çünkü adı üstünde normal doğum, herşeyin doğalı güzel ve kolay, tabi eğer sağlığın buna müsaade ediyorsa, hakkında hayırlısı olsun inş.

canımm geçmişş olsun inş hayırlısıyla sağlıcakla bebişini kucağına alırsınn..

ben epidural sezeryan oldum ilk günler biraz ağrın sızın oluyor tabi doğal olarak ...normal doğum tabiki daha iyi ama eger dr un sezeryan diyorsa hiç tereddüt etme bence bugün benim 4.gün doğum yaptığım ve dikkiş yerlerim hafif ağrıyoo e normaldede okadar ağrı oluyo zaten

yeni anne çok geçmiş olsun sanada
ağrım sancım çok oluyor inan doğum için yatmaya hewesim kalmadı kontrollere gitmek istemiyorum yine yatırıcaklar diye...o yüzden 2 hafta bile cazip geliyor bana yoksa normalden yana gönlüm ama ne bileyim işte pişman olmak istemiyorum ben sonuçta ilk doğumum olucak ikisi hakkındada fikrim tecrübem yok belki normal doğum çok zor geçicek hiç kolay olmuycak belkide sezeryan
bilmiyorum kafam çok karışıkk
alacagım fikirlerden genel bi sonuç çıkarabilicem o yüzden soruyorum işte
allah yinede en hayırlısını en sağlıklısını nasip etsin ama kafamdada bişey oluşsun istiyorum

Sağol cnm, kız ne bilion 40. haftada geleceğini, belki 1-2 hafta sonra gelicek kendiliğindena.s.a.s.

canım geçmiş olsun öncelikle
bende sezeryan olanlardanım.normal doğum tecrübem olduğu halde sezeryan oldum son an kararımla.ve iyiki de olmuşum diyorum.
evet herşeyin doğalı sağlıklı ama bu kişiyi ilgilndiren ciddi bir karar.normal doğum yapabilmen için bir kere tamamen endekslenmen kendini haızrlaman gerekir.görüyorumki bu sende yok.
ben sezeryan oldum saat 4 de çıktım öğleden sonra ameliyattan.kaldı ki en çok korkan bendim.mart anneleri topicine bir bak 2. yada 3.sayfada var benim doğumum canlı canlı..
ertesi sabah 7.30 da ayaktaydım hazırlanmış süslenmiş doktorumu bekliyrdum.
hiç korrkma Allahın izni ile sezeryan artık korkulacak bir şey değil.basitleşti.
bir tek şey var normal doğuma yapanlara oranla sütün daha geç gelecektir onun içinde şimdiden tahin helvası ye bol bol.göreceksin sütün şırıl şırıl akacak göğsünden.
korkma..

Bende sezeryan olanlardanım. iyiki sezeryan olmuşum diyorum. hiç sıkıntı yaşamadım. 16.50 de ameliyattan çıktım. 21 de koridorda dolaşıyordum. 1 gün sonra hastaneden çıktım. evde de hiç yatmadım.

bende sezeryan oldum ameliyattan sonra dikiş yerinde hafif ağrı oluyo ama ertesi güne azalıyo bende koridorlarda yürüdüm evdede hiç yatmadım hatta 11.günü evi bile süpürdüm gayretli olmak lazım sanada hayırlı doğumlar canıma.s.

selam canım öncelikle gecmiş olsun diyorum allah hayırlında bebeğini kucağına almayı nasip etsin inş bende sezeryanla doğum yaptımbebek ters geldiği için sezeryan oldum iyi tarafı fazla sancı çekmiyosun sancıdan bağırıp çağırmıyosun kötü tarafı birkaç hafta dikiş yerlerin ağrıyo mesela bana bir hafta eşim baktı yatıp kalkamıyosun eğililemiyosun saolsun eşim kıyafetlerimi giydiriyodueğilemediğim için otururken kalkerken eşimin yardımıyla kalkıyodum ama çokşükür fazla sürmüyo normal doğum yapanlar onun daha zor olduğunu söylüyolar bilmiyorum yani ben çok fazla bi zorluk yaşamadım üç gün falan hastanede kalıyosun sezeryan olanlar normalse bence normal doğum yap daha sağlıklı olur dr larda öyle söylüyolr bilişrsin ama yinede sana kalmış hakkında hayırlısı ne ise o olsun inş:Saruboceq: :Saruboceq:

canım benımcok cok geçmiş olsun tatlım...
Allah sag saglım kucaklamayı nasıp etsın ınşallah...normal dogumun pısıkolojıyle kendını hazır hısetmekle alakalı olduunu cok duydum ..bu buyuk kararı vercek olan gene sensın.kendını hangısıne hgazır hısedıosan onu yap derım benım tabı dr unun senı yonlenmdırmesıde cok onemlı.normalıns-de sezeryanında kendıne gore zorlukları var canım..bırı agrısız bırı agrılı deıl..sonucta her ıkısındede agrı cekıosun ve her ıkısındede kesılıosun...
hakkında hayırlısı canım...şimdiden hayırlı dogumlarrr:CüvCüv:

merhaba canım.
ben sezeryan olanlardanım.. iyiki de sezeryan olmuşum diyenlerdenim
kuzum tersti zaten sezeryandan başka seçeneğimiz yoktu.. hoş kızım normal doğum pozisyonunda da olsa normal doğurmak zor olurdu benim için. sıkardı yani ... yemezdidelikafadulden
bendaha önce düşük yaşadım, 4,5 aylıkken onun vermiş olduğu bir psikoloji vardı
ayrıca yine ikinci hamileliğimde çok zor bi hamilelik geçirdim.. hergün sürekli iğnem vardı
amniyosentez oldum... 15 günde 10 günde bir doktora gittiğim oldu.. doktorumda normal doğum yapıp bebeği riske atamam dedi..haklıydı, zaten benim içinde iyi oldu.
ağrı acıya gelince benim canım kıymetlidir biraz.. çook canım yandı ama değdi.. unuttuk gitti... ayılırken bile ağlayarak ayılmışım gerisini sen düşün :1shok:
ama kuzunu görünce geçiyor hepsi .. şimdi bile ikinci bebeği düşünüyorum :asigim:
senin için hayırlısı olsun. arkdaşım epidural sezeryan oldu çook rahattı.. doktorumdan bende istemiştim epidural e uygun bir hasta değilsin dedi bana klava:
inşallah ikinci kuzumda hatta üçüncüde delikafadulden de sezeryan +epidural istiycem.. tabi o kadar doğurmaya yerse ....:roflol:

canım ben de sezaryenle doğum yaptım..son güne kadar bekledim normal doğum için ancak bebiş gününde gelmedi..dokorumuz bize 14 mayısa kadar gelmezse bebeği riske atmamak için 15 Mayıs ta alacağını söyledi..kabul ettik..ve bebek o süre içinde gelmeyince mecburen sezaryen oldum..ancak o kadar çok korkak biriydim ki normal doğum yapacak kadar güçlü değildim..
Ama o an içimde bir rahatlama vardı..annem ağlıyordu ben annemi teskin ediyordum..Allah bizi bizden daha iyi biliyor..Sürekli Allaha dua etmeliyiz..Meryem suresini ınşirah suresini bol bol okumalıyız..kesinlikle faydasını gördüğüm için söylüyorum..
Ameliyatım başarılı geçti..uyandığımda ağrılarım vardı ancak daha sonra geçiyor sağa sola dönüşler ilk 15 gün imkansızdı benim için..birinin yardımı olmadan doğrulamıyordum bile..ama hiç oturmadım..kalkıp yürümeye gayret ettim..ve sonunda geçti gitti..
şimdi iyi ki de sezaryen olmuşum diyorum..11 aylık bebeğim var şu anda kesi yerimde hiç ağrı kalmadı ve çok hafif izi kaldı..
Ancaaaak...Herhangi bir sağlık engelin olmadığı takdirde normal doğum yap derim..adı üstünde NORMAL olanı bu..

Son düzenleme:
bence normal doğum yap ya da en azından dene çünkü sonrasında denemediğin için pişman olma olasılığın var ve sezeryan unutma bir ameliyat
sezeryan olup çok ağrı çekende var çekemeyende
normal doğurup ağrı çekende var kolaycacık doğuranda
hakkında hayırlısı neyse o olsun

canımm yazdıklarını okudum da bişi dikkatimi çekti
hergün sürekli iğnem vardı demişsin acaba bu kan sulandırıcı iğnelerinden mi?
ilk bebeğim düşşük deyince acaba kan pıhtılaşması mı vardı diye düşündüm....
doktorunda epidurale uygun değilsin demiş ya sana,o yüzden çok merak ettim..
bende kan pıhtılaşması yasadımda

Canim valla bu o kadar goreceli bi sey ki...Moralini bozmak istemem.Bne ilk dogumumu normal yaptim .2, ise sezeryan ...Sezeryan olmak zorunda kladigim icin oldum.Secme sansim olsa normal dogururdum ama bebegim ters duruyordu....

Benim ki gibi olcaksa sezeryani dusmanima tavsiye etmem derim...etrafimda tanidigim sezeryanli kac kisi varsa ayni seyi soylediler bana ama dedigum gibi sansim yoktu.Nrmaldogum gibiis yok.Cekilen aci o kadar abartildigi gibi inan ki degil...Cok kisa bir an sonrasi cok cok rahat ama sezeryanin iyilesme suresinde cok zorlanmistim....Eger tercih sana kaldiysa normal dogum yap derim .O kadar kutsal bir an ki o..Allah zaten o gucu sana veryor

mrb.ben de son anda korkarak sezaryan oldum.iyi ki olmuşum.doğumdan sonra ilk 24 saat inanılmaz zordu ama tam 24 saat sonra ayakta yürüyordum.eğer bekleyemeyeceksen sezaryan da öyle anlatıldığı kadar kötü değil.tabii bünyeye bağlı değişir ben çok memnun kaldım

canım benim ilk doğumum sezeryan oldu ilk iki gün dışında kendimi çabuk toparladım tatlım ağrıların hemşirelerin yaptığı iğnelerle serumlarla azalıyor zaten iki hafta içindede normal günlük yaşantıma döndüm tatlım

Canım çok geçmiş olsun
sezeryana gelince korkulacak bişey yok hiç bişey duymıycaksın zaten ben hiç pişman olmadım ama doğumdan sonra 1 hafta rahat hareket edemiyorsun yanında yardımcın varsa oda problem değil korkma

canım bende şekerimden dolayı sezeryan oldum valla çokta korkulcak bişey değil sadece ilk gün ağrım oldu ondan sonra hersey normaldi 1 hafta 3 gn sonra bütün işlerimi kendim yapacak hale geldim sakın korkma artık sezeryanlar çok basitleşti

evet canım kan pıhtılaşması olabilir dendi.. testlerde bi problem yoktu ama bebek beslenemediği için ölmüştü.. rahime yapışmıştı..
normalde vurulduğum iğneler4 düşük yaşayan bi bayana veriliyor ama benim doktorum sağolsun rapor çıkarttırdı bana ilk düşükten sonra ikinci hamileliğimde hemen iğneye başladık.. innohep 0,35 lik kullandım ayrca kan sulandırıcı bebek aspirini kullandım.. elimi falan kessem çok geç kanaması duruyordu.. sezeryanda naptılar bilmiyorum artık. suyum gelince direk sezeryana alındım çünkü..
özel mesajım açık canım ama yazmak istersen yardımcı olabildiğimce olurum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…