Sezeryan Doğum Ile Ilgili Detay Bekliyorum

Ya birde şu var.Eski kadınlar maşallah çatır çatır hamile kalıyorlarmış.Çatır çatır doğuruyorlarmış.Zor olsa zaten 4-5 tane ard arda doğurmazlardı heralde :))
Bizim herşeyimiz homonlu artık.Çok değişti dünyanın düzeni.Haliyle bizlerde çok değiştik.Normal doğuma giden ve sezaryan olmak zorunda kalan da çok.

Benim görümcem ebe hemşire ve sezaryan yaptı 2 tane.Vardır bi bildiği D
Benimde sezaryan olmamı istiyor.
Ben yine de kesin bi karar vermiş değilim,gönlüm sezaryandan yana.

Sonuçta ikisindede çekilecek bir acı var.İster doğum sırasında acı çek normal ya.İster sonrasında acı çek sezaryan yap.
Sonuçta çekilecek bi acı var.Bebeklerimiz için katlancaz artık.

birde şöyle bir inanış var herkeste ; sezeryanda doğumdan sonra çok acı çekiliyor ama normal doğumda çekilmiyor..çok yalnış bir inanış , çevremde normal doğum yapan arkadaş ve akrabalarım 1 hafta boyunca düz şekilde oturamadılar hep yan , artı wc den sonra yıkarken çok acılar çektiler , yani bu inanış nerden kaynaklanıyor..sezeryanda da ,normalde de sonrasında acı var ..bence bu unutulmamalı..

Bende sezaryanla doğum yaptim.kendime geldiğimde herşey bitmiş bebeğim beni bekliyordu.ama biraz ağri oluyor yatağa koyarken her sarsilmada aci duyuyorsun. Sonra ağri kesici iğnelerle ağri kalmiyor.yanliz bir vajinayi temizleme olayi var,hemşire elini dirseğine kadar sokum içerdeki kani ve parçalari aliyoo.bu çok can yakici oluyoo.bebek yanina geldiğinde biraz sersemlik ve şaşkinlik oluyoo finalin de böyle olmasi en güzeli

bi dakika ya nasıl elini dirseğine kadar sokuyor bunu ilk kez duyuyorum..bu neden yapılıyor kan zaten boşalıyor sürekli

arkadaşlar forma yeni katıldım hamilelikle ilgili konular okurken rast gele buraya denk geldim daha önce yazdıklarımı,konuları filan nerden bulacağımı bilmiyorum hep aynı yada farklı kişilerle mi konuşucaz.yada daha önce konuştuğumuz birini nerden bulucaz ki ???

bende ilk defa duyuyorum böyle bir uygulamayı, aslında sezeryanın en iyi yanlarından biride doktorum söylemişti ameliyattan sonra varsa miyom falan onlarıda alıyorlarmış, bu çok saçma geldi bana, zaten şu batikon sürme işinden tırsmıştım şimdi iyice gözüm korktu:1no2:

bende yeni üyeyim canım öncelikle hoşgeldin ben normalde başka bir foruma üyeyim ama buradada kasımanneleri ilgimi çekiyor bende kasım annesi olacağım için, burayı bile zor takip ediyorum o nedenle başka yerlerde yazmıyorum zaman bulursam okuyorum sadece, sende ilgini çeken istediğin yerde istediğin kişilerle konuşup yada fikrini belirtebilirsin ve
üye listesinden istediğin kişileri bulabilirsin

arkadaşlar ben iki doğumumuda sezeryanla yaptım asla öyle el sokma falan yok ve çok rahat kesinlikle sezeryan tavsiye ediyorum ..hastaneden gelince bana yatak bile açılmadı gelen misafirlerle oturup çayımı pastamıda yedim.. sezeryan sonrası söylenildiği kadar ağır geçmiyor

arkadaşlar sezeryan doğumda beni korkutan 2 şey var...

1)sezeryan olmamıza rağren alttan kontrol yapılacak mı?
2)süt gelmediğinde göğüs uçlarını çok fena sıkıyormuş hemşireler..bunda doğruluk payı var mı?

bilgilendirirseniz çok sevinirim....:1shok::1shok:

nasıl yani bunu ilk defa duyuyorum inanmıyorum iğrenç bişey bu :bbo::bbo:

Süt gelmemesi normal doğumdada olabiliyor.
Biraz psikolojikmiş bu konu sanırım.

Süt gelmeyince göğsün uyarılması için sıkma olduğunu bende duydum deneyimlilerden.Hatta arkadaşıma hemşire acırsa söyle demiş.O da olsun acısın sen sık demiş :))
Ben diyemem heralde öyle.

Birde zorla sıkacak hali yok hemşirenin diye düşünüyorum.Bebek senin sonuçta,sütün gelmezse bi iki kerelik mamdan bişey olmaz.
Mam veren çok sütü gelmeyince.
Önemli olan biberonla değil de mamayı kaşıkla vermek.Biberona alışırsa göğüsü emmeyebilirmiş.

yok artık 2 sezeryan oldum hiç böyle bişey yaşamadım görmedim duymadım.nerde yapılıyo Allah aşkına bu uygulama.ikinci sezeryanımdan sonra dra sordum 2. gün kanamam nedne azdiye ameliyat sırasında temizliyoruz içinizi dedi bana

bence bu arkadaşımızda bi terslik olmuş ve hastane hatasını sonradan kapatmaya çalışmış başka yorumu yok ben daha önce böyle bir şeyi hiç duymadım ablamda sezeryan oldu bebiş büyük die ama böyle bişey yaşamadı ıyyyyyy kulağa hiç hoş gelmemişti doğrusunu söylemek gerekirse

benim yengemde sezeryan oldu yiğenimde korkudan doktor
tatile gidecek diye 10 gün önce aldırdı yiğenimi aldırdı diyorum
çünkü affınıza sığınarak sezeryan bi doğum değil bi ameliyat
yöntemi tabiki yeri gelince zararı olunca bebeğe yada anneye yapılması şart
ama korktuğumuz için sezeryanı tercih etmemiz çok yanlış bende korkuyorum
normal doğumdan yeni evliyim annem ve kayınvaldem 3 er doğum yapmışlar
ikiside yaşıyor çok şükür korkunun ecele faydası yok 40 haftalık doğması
gereken bebekleri 39 39 haftada alıyorlar ben çok üzülüyorum.
geçende gene bu sitede bi yazı okudum sezeryanı şuna benzetiyordu arkadaş
olmamış ham meyveyi dalından kopartıyorlar normal doğumu ise olgunlaşmış meyve kendiliğinden
dalından düşüyor diye yazmışdı si,zcede çok doğru değilmi.evet bende korkuyorum ama olurda
anne olursam doğumumu sonuna kadar normal yapmaya çalışacağım herşeyi allah bırakacağım.
umarım bana kızmazsınız kusuruma bakmayın.he unutmadan yengem sezeryandan sonra
çok çileler çekdi dikişleri açıldı karnına kan doldu ve tekrardan ameliyat oldu tekrardan dikildi.
karnının şişliği uzun zaman geçmedi ama herkesde aynı olacak diye bişey yok
kafanızı şişirdim hayırlı doğumlar allah yardımcınız olsun.

valla bende mecburı sezaryen oldum alttan muyene oldum .bırkac kez ...ama kımse parca fılan cıkarmadı sadece karnıma bastırdılar kanın akması ıcın 2 kez ..kımse mememı falanda sıkmadı sutum gelmeyınce cok su ıc meyve suyu ıc dedıler okadar.....meme sıkmaylada sut falan olmuyo ayrıca cok sıvı tuketmek lazım sadece..ALLAH kolaylık versın canım

Bu deneyim hakikaten çok kötü ya .Benzetmek çok abes olacak özür dilerim ve sizi tenzih ederim ama bu uygulama büyükbaşlara yapılır .Oda yavru gelmezse .Dehşet içinde kaldım resmen .Nedemek dirseğe kadar elini sokması içini temizlemesi .Allah korusun ya! yok öle bişey siz istisnasınız bence talihsiz bir istisna ..Korku filmi gibi .Kalbim hala çarpıyo hayret bişey:1shok::1shok::1shok:

belkide haklısın cnm ama hiç mi hiç cesaretim yok normal doğuma biliyorum kadın içinde bebek içinde en faydalı olanı normal doğum ama nedenini bilmediğim korkular var içimde sezeryanın sonunda acı çekeceğimi biliyorum belkide o anı canlı canlı yaşamak beni ürküten sezeryanda rahatlatanda o sırada uyuyor olmam ve hiçbirşeye tanık olmamam belki normal doğum yapsam benim için en iyisi ve en acısız en ağrısız olanı olacak ama malesef korkumu canlı canlı yaşamayı göze alamıyorum bence bu konuda tartışma olmaması gerekir ben kendi canıma göre ağrı eşiğimin dayanıksız olduğunu düşünüyorum cesareti olanlar ve canı tatlı olmayanlara ne mutlu yerimseniben

bence arkadaş biraz abartmış gibi geldi bana yinede ön yargılı olmayim ama böyle bir şey olmaz olamaz pek inandırıcı gelmedi bana kusura bakmasın ama :)

canım sağlık drumun neye elveriyorsa öyle doğumu tercih ediyorsun maalesef,bende sezeryanı ameliyat gibi görürdüm ve mutlaka normal doğum yaparım derdim,şuan 4 aylık hamileyim ama kan pıhtılaşması yüzünden kan sulandırıcı iğneler kullanıyorum ve doktorum bu durumlarda normal doğumlar riskli o yüzden sezeryanı düşün dedi ve o andan itibaren sezeryana odaklanmaya başladım,yani aslında istemekle çok alakalı bişey değil bu,sadece normal doğumdan korkup kaçanlar sezeryan olmuyor.. bu konuda herkeste bir önyargı var,ben şimdi soranlara sezeryan olacam deyince hemen başlıyorlar konuşmaya,kimse bilmiyorki elimde değil normal doğum benim için tehlikeli kanama durmama ihtimali var yani o yüzden sonuçta acı veta tatlı her ikisindede bebeğimize kavuşmak var bunun için varsın nasıl olursa olsun doğum..allah herkese sağlıklı doğumlar nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…