Sezaryen sonrası ödemli ayaklar fotoğraflı

Kutbettin

Şüphesz insanğlu yasklndğı şey üzerine hırslı olur
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
1.930
3.011
Merhaba herkese. Geçen pazar sezaryenle doğum yaptım. Ayaklarım ve bacaklarımdaki ödemi atamadım. Nasıl atabilirim şu ödemleri, yanıyor ayaklarımın parmakları. Sezaryen yerimde çok kötü acıyor zaten yürüyemiyorum. Evde hiç bir şey yapamıyorum. Üzerine bebeğimi de hastaneye yatırdılar epey hepsi birikti.

Eklentiler

• 20240831_202347.jpg
    20240831_202347.jpg
    169,2 KB · Görüntüleme: 103
  • 20240831_202337.jpg
    20240831_202337.jpg
    138,4 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun. Benim ayaklarımla beraber bacaklarım da ödemlenmişti. Kola şişesi gibi resmen sıvı hareket ediyordu bacaklarım da. 10 . Günden sonra geçti

Çok geçmiş olsun. Benim ayaklarımla beraber bacaklarım da ödemlenmişti. Kola şişesi gibi resmen sıvı hareket ediyordu bacaklarım da. 10 . Günden sonra geçti
Çok teşekkür ederim. Aynen sıvı birikmiş gibi yürüdükçe sarsılıyor. Ya hem ameliyat yerim hem ayakların acıyınca çok kötü oluyor insan.

Normal doğum yaptım ama benimkide böyle olmuştu. Bir kaç güne geçmişti. Hayırlı olsun bu arada

Çok geçmiş olsun acil şifalar inşallah bebeğinize hemen kavuşun benim 2 güne geçti hiç dinlenmedim hemen ayaklandım hani öyle iş yapmak değil oğlumu emzirdim kendi suyumu kendim aldım gibi basit şeyleri yaptım ondan erken toparladım sanırım 2 günden sonra yavaş yavaş eski haline döndü ama ayaklar biraz daha uzun sürüyor sanırım

Çok geçmiş olsun acil şifalar inşallah bebeğinize hemen kavuşun benim 2 güne geçti hiç dinlenmedim hemen ayaklandım hani öyle iş yapmak değil oğlumu emzirdim kendi suyumu kendim aldım gibi basit şeyleri yaptım ondan erken toparladım sanırım 2 günden sonra yavaş yavaş eski haline döndü ama ayaklar biraz daha uzun sürüyor sanırım
Amin çok teşekkür ederim. Bende hani öyle sürekli yatan biri değilim hatta evin içerisinde bile yürüyüş yapıyorum arada. Kahvaltı basit bsy onu ben hazırlıyorum birkaç gündür. Ama çok kötü ağrım var. Doktora gitmeye korkuyorum muayene ederse canım çıkar oturarak uyuyorum uzanamadım bile çok acıyor

Amin çok teşekkür ederim. Bende hani öyle sürekli yatan biri değilim hatta evin içerisinde bile yürüyüş yapıyorum arada. Kahvaltı basit bsy onu ben hazırlıyorum birkaç gündür. Ama çok kötü ağrım var. Doktora gitmeye korkuyorum muayene ederse canım çıkar oturarak uyuyorum uzanamadım bile çok acıyor
Canım benim öyle olmaz ki ağrıyacak hepimizin ağrıdı çok köyü bir ağrı biliyorum sürekli sağa sola fakan yatarak vucudunu alıştır sağa yat mesela rahatsız olunca sola dön zamanla düzeleceksib ameliyat oldun ağrın olacak kolay değil ufak ufak yürüyüş yap ağır sakın kaldırma aman ne olacak deme

Canım benim öyle olmaz ki ağrıyacak hepimizin ağrıdı çok köyü bir ağrı biliyorum sürekli sağa sola fakan yatarak vucudunu alıştır sağa yat mesela rahatsız olunca sola dön zamanla düzeleceksib ameliyat oldun ağrın olacak kolay değil ufak ufak yürüyüş yap ağır sakın kaldırma aman ne olacak deme
Denedim canım geçen gün kalkana kadar mahvoldum pişman oldum uzandığıma. Göbeğim epey duruyor su var içerisinde sanki yayılıyor dikişler çekilince canım çıkıyor resmen

Varis çoraplarını erken mi çıkardınız? Bacaklarınızı kaldırıp yatmaya çalışın bol su için zamanla azalır. Kaç gün oldu doğum yapalı ?

Varis çoraplarını erken mi çıkardınız? Bacaklarınızı kaldırıp yatmaya çalışın bol su için zamanla azalır. Kaç gün oldu doğum yapalı ?
Varis çorabı takmadım hiç doktor takmana gerek yok dedi. Koltukta uyuduğum için ayaklarımı uzatıp uyuyorum süt sağınca mecburen ayaklarını yere sarkıtıyorum epey sağım yapıyorum bebeğe süt götürmek için. Yarın 8 gün olacak

Varis çorabı takmadım hiç doktor takmana gerek yok dedi. Koltukta uyuduğum için ayaklarımı uzatıp uyuyorum süt sağınca mecburen ayaklarını yere sarkıtıyorum epey sağım yapıyorum bebeğe süt götürmek için. Yarın 8 gün olacak
Varis çorabı çok önemli ya keşke giydirselermiş. Gebelikte şeker tansiyon sorununuz hiç oldu mu

Arkadaşım 2 ay önce doğum yaptı. 8-10 gün böyleydi ayakları. Bol su içip çorbalar içseniz, sıvı ağırlıklı beslenmek işe yaramıştı birinde. Epsom tuzlu suda tutuyordu ayaklarını bir başkası. Jennifer garner dı galiba küveti dolduruyordu epsomla. Ödemde işe yaradığı söyleniyor. Geçmiş olsun.

Bol sıvı tüketip zorla acısada kalkıp bolca yürüyün. Geçiyor, geçecek, her şey yoluna girecek

Bol sivi ile birkaç günde geçiyor. Benimde olmuştu bir hafta içinde kayboldu gitti. Hatta bebeğimin 4. Gün kontrolü vardı ayakkabı giyemeyip terlikle gitmiştim o bile iz yapmisti 🙂 varış corabindan haberim de yoktu onu da kullanmadim.

X