sezaryen mi normal doğum mu

sezaryen mi normal doğum mu?

• sezaryen

OY: 11 26,8%
  • normal doğum

OY: 30 73,2%

• Ankete Katılan
    41
E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
kızlar ben dünden beri uyuyamıyorum ve aklım başımda değil sanki........:uhm:
bir arkadaşım bugünlerde doğuracak ve acayip sancı çekiyor geçen gece acil hastaneye gitti ve daha açıklık yok diye yollamışlar kız ağlıyor sancım çok diye.
bende de sancılar başladı ve benim bu hafta 38. haftam bu sancılar bile beni zorluyor.Bugün doktorumu aradım ben sezaryen ile doğurmak istiyorum diye o da yarın tekrar bir gel muayene edelim dedi.
Kafam karışık hep normal istiyordum duyduklarım kafamı allak bullak etti
Normal doğumda kesik attıklarında epitel bir doku varmış o kesilirse kadın büyük tuvaletini tutmakta zorlanırmış.Bana çok ürkütücü geldi.Bir de çocuk çok zorda kalırsa beyin hücreleri de ölebiliyormuş.
Sezaryen de ise çocuk biraz zorlanıyormuş nefes alma açısından anne de geç iyileşiyormuş.
Bilemiyorum lütfen tecrübeli arkadaşlar varsa bu konuda beni de aydınlatsınlar yarın sanırım dönüm noktası olacak:)senağlama

• Konu Sahibi EU3
Kamile kendi kendine kafanı karıştırmışsın ya, ben hiç kimseye kulak asmıyorum eğer herşey yolunda giderse, Allah izin verirse normal doğum yapacağım. Çok düşünüp bulandırma kafanı, zaten biz ne istersek isteyelim herşey olacağına varıyor. Tecrübeli arkadaşlar yazarlar birazdan üzülme yüreğini ferah tut.

• Konu Sahibi EU3
inşallah hayırlısı olur ama çok korkmaya başladım bilmiyorum tatlım yaaaaaaaaaaa

• Konu Sahibi EU3
kesınlıkle sezaryen normal dogumda çok cektım oldum oldum dırıldım adeta .sımdı artık sezaryanlar eskısı gıbı degıl amelıyattan sonra en fazla 3 gun yatıyosun 4 gunu ayaga kalkıyosun ne agrı ne sızı ornek kuzenım,teyzem.....bende 2.sezaryan ıstıyorum allah ızın verırse..

• Konu Sahibi EU3
benim de kafam cok karisik 41 haftalik hamileyim bebek gelmiyor 5gunde bir dra gitmeye basladim.normal diye tutturdum.cünkü hersey normal ve iyi cok sukur,aralik 17de dogum dedi dr önce.son ayda dogum 23aralik dediler.son adet tarihim 12 mart.simdi gunlerim gecti ama sezeryan olmak istemedim.ancak iki gündür kafam karisik normal mi sezeryan mi diyefisfisfis.kaynanam son dogumunu sezeryanla yapmis ve cok memnun.benimde sezeryanla yapmami istiyor.anneminse ödü patliyor ne kadar olsa ameliyat diyor.cok kararsizim.bebbek de gelmiyor zaten cok sikildim.hayirlisi olsun bakalim

• Konu Sahibi EU3
kızlar bence de en dogalı normal dogumdur.ve baskalarını dınleyıp kafanızı karıstırmayın zaten teknoloji cok gelisti biliyosunuz allah korusun kötü durumda sezeryana alıyolar oyüzden korkmanıza gerek yok bence benimde37 haftam bıtıyor 38 gırecegım yarın bakalım beklıyorum hergun gelecekmı dıye sancım falan yok ama 2 cm acılmam var dok soledı ıyı ce sabırsızlandım ne kadar pozitif düşünürsek okadar iyidir bence kızlar dimi
allah yardımcımız olsun:içelim:

• Konu Sahibi EU3

tatlım benim oğlum şu anda 3 yaşında bende bir türlü karar veremiyordum dr. um kararı kendime bıraktı ikisinide yapabilirsin dedi bazı hastalara normal yapamazsın durumun müsait değil diyorlar çünkü en sonunda sezeryana karar verdim ama benim oğlan aceleciydi ve 37 haftalıkken kendiliğinden gelme kararı aldı ve apar topar hastaneye gittik sancılarım başlamıştı aslında normal yapabilirdim ama yinede sezeryan diye konuştuk diye öyle yaptım hiçte pişman olmadım normalde hemen normal hayata dönülmüyor falan diyorlar ama bende öyle olmadı çok kolay oldu ufak tefek sancılarım oldu olmadı değil ama sonuçta bir operasyon olacak o kadar ama öyle büyük şikayetlerim olmadı.

ama başta çok araştırdım hangisi daha iyi diye ama inan bana ikisininde iyi vede kötü yanları var biri birinden daha iyi değil aslında dr.umun iki çocuğu var anlamak için birini normal birini sez. yapmış ve bana önerisi bebek için sez. daha iyi dedi zorlanmıyor eziyet çekmiyor dedi yoksa bir fark yok seçim senin ama dr. da çok öenmli ben çok şanslıydım bal gibi bir dr. um vardı çünkü beni çok güzel hazırladı doğuma giderken güle oynaya gittim herkes böyle hasta görmedik ne güzel diyordu:)))çok güzeldi yaaaa:)))

• Konu Sahibi EU3
bence yapabiliyorsan normal ama ben sezryanle yapmak zorunda kaldım gelmediki afacanım

• Konu Sahibi EU3
Ben bugün doktora gittim ve haftaya perşembe sabah 9 buçukta ameliyata gireceğim.En azından doktorla konuştum ve rahatladım.
Doktor kesin kararlı mısın diye sordu:ben de evet dedim ve başladı konuşmaya ben doktor olarak hiç bir hastamı etkilemek istemem ama sen kararını verdin o zaman söyleyeyim.En sağlıklısı sezeryan doğum çünkü çocuk sakatlıklarının bir çoğu normal doğumlarda gerçekleşiyor.Çocuklar sezeryandan sonra her şeye çabuk adapte oluyor,annede kalıcı bir tek şey ameliyat izi ne idrara sarkması,rahim sarkması bunların hiç birisi olmuyor.
Hem normal doğumla dünyaya gelen çocuklar çok huysuz olurlar ilk dokuz ay doğum sıkıntısını zor atarlar,sezeryan çocukları ise 1 yaşından sonra azarlar mış:)
Anlayacağınız ben haftaya allahın iziniyle kızıma kavuşacağım............

Hayırlısı olsun Kamile, herşey istediğin gibi gider, sağlıkla sıhatle kavuşursun bebeğine inşallah.

hadi hayırlısı canımm walla bak çok doğru bir yere parmak bastın benim oğlanda ayaklanana kadar evde bebek varmı yokmu belli değildi ne zaman ayaklandı o gün bugün kök söktürdü bana wallaaa

sezeryan izinme gelince beimki bir saç teli gibi belli bile olmuyor

sağolun kızlar yaaa gerçekten yazdıklarınız insana moral veriyor.inşallah hepimiz sağıkla alırız bebişlerimizi kucaklarımıza

heralde kamile kızını kucagına almıştır allahın izniyle ha kızlar allah analı babalı buyutsun ya ben normalden yanaydım ama baktım açıkcası sezeryanda kötü deglmiş dr um özel ama özellerde dogum çok pahalı ya bende tum kontrollerimi dr uma yaptırıp dogumu devlet hastanesinde yapmayı düşünyorum açıkcası

İkiside sağlıklıdır inşallah, darısı başımıza.

inşallah iyi haberlerini alırız yakında arkadaşlar

evet kızlar kızımı kucağıma sağlıklı bir şekilde aldım allahıma şükürler olsun .ikimiz de çok iyiyiz.allah herkese böyle güzel bir duyguyu nasip etsin inşallah

Allah nasip eder insallah normal dogum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…