Doğuma Hazırlık Sezaryen mi? Normal doğum mu?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bu yazdıklarınızdan doğuma hazırlık eğitimi almadığınız apaçık ortada.
Nefes kontrolü yapabilmek önemli kendini yönetmek önemli.
Doğumu doktor yaptırmaz siz yaparsınız.
Burada sezaryen ya da normal doğumu kötülemeyeceğim ama DOĞUM KİŞİYE ÖZELDİR. Bunu unutmayın.

Ben de normal doğumda ölümden döndüm kan kaybı ve düşük tansiyon masada kalabilirdim dikiş anında bazı hemşireler odayı terkettiler kimisi bayıldı bakamadılar bile. Aylar geçti hala tam iyileşmiş değilim. Her türlü doğumlar risk normal doğum çok rahat denmesine karşıyım, kime göre neye göre rahat

Eğitim alırken yanımda mıydınız? Gayet de eğitim aldım uyguladım. Doğum yapısal bi durum kimisi için normal doğum hayati risk oluştarabiliyor ki bende oluşturdu. Kişiye özelse normal doğumu da savunamazsınız. Normal doğum büyük risktir siz de bunu unutmayın.

Ben gördüm, normal doğum yapan kadın doktoru yani ama epiduralle yapıyorlar, benim dünya tatlısı bi doktorum vardı, aaa niye normal yaptın demişti. Perinatoloğumdu aslen kadın, ya epidurak taktırsaydın ya, niye çektin bu acıyı demişti.
Ben acı çekmedim ama,
Her kasılma oğluma kavuşmamabir adım, bir ritüeldi. 9 saat sürdü doğumum, bi kere de bağırmadım, yaygara koparmadım. Hepsini içimde derin mefeslerle takip ettim.
Çok yorulduğum anlar olmadı mı oldu.
Ama doğanın kanunu bu...
vucuduna güvenip içine kapanabilirsen, ve ortam doktor buna izin veriyorsa zaten hepimizin doğasında olan bişidoğum.
Ben hiç kötü görmedim. Aylarca o ana geri gittim, oğluma daha çok aşkla bağlandım. Çok ağlayan bi bebeğim vardı, çok hırslı inat bişi şuan zaten. O açıdan normal doğumun bi yararı olmadı bizde ama bağırsak florası ve virüslere bağışıklığı için ben çok faydasını gördüm.
Hiç kabız olmadı
Hiç düzgün hasta da olmuyor kendisi..
Ben hayata kendi atılabilen, herşeyi benden beklemeyen bir yavrum olsun çok istemiştim. Bebeğin doğum şekli karakterinde yer tutuyor çünkü bence..
Ben normal doğurdum, hiç pişman değilim.
On tane de doğursam normal isterim. Hem bol bol süt yapıyor, hem doğumdan sonra anında ayaktaydım. Öyle lousa prensesi yatağı fln görmedim ben. Evde kanguruda çocuk elimde bıçak kabak kesip eşime yemek hazırlıyordum on gün sonra .

Bana ne ya istersen içinde tut çocuğu. Deli midir nedir..

Ben hiç normal dogurmadim bilemem, acısını. Ben sade üç buçuk aydır çektiğimi bilirim. Bebeğimi bile kucağıma alamadım. İç kanama beyne yada kalbe pirti atsa ölüm. Her an tehlike. Her an korku. Sizinki de hayatı risk taşıyor aşırı kan kaybı. Allah çocuğunuza bağışlamış. Ama Sezeryan kolay değil. Onu da bilin.

Anam zaten normal doğumdan korkuyodum yazıyı okuyunca daha da korkum arttı

Herkes aynı şekilde zorluk yaşamıyor amacım korkutmak değil ama doğum risktir sezaryen olsun normal olsun. Normal doğum büyük rahatlık demek çok yanlış sezaryenler 2 3 haftada iyilesiyorken ben aylar geçmesine rağmen iyileşemedim.

Aynen bunları anlatmaya çalışıyorum ama yaşamayan anlamaz. İnsallah da yaşamazlar..

Geçmiş olsun size de.. sezaryen de çok zor ama normal doğumda ölümden döndüğüm için artık sezaryen olacağım

Bende vajinal Doğum yapmış biri olarak,bebeğimde çoklu besin alerjisi vardı.bağırsak tepkili.hasta olduğu günler de oldu.bunun normal veya sezeryanla ilgisi yokki.sizin doğumunuz mükemmel geçmiş olabilir ama emin olun berbat geçenler daha fazla.hiç bir komplikasyonunuz olmadığı için böyle konuşabiliyorsunuz olsaydı böyle demezdiniz.her iki doğumunda riskleri var.ama anne ve bebek açısından normal doğumun riskleri daha fazla.üstelik bende epiduralli doğum yaptım

Benim hastanenin kliması bozuktu, suyu bozuktu
Millet montla otururken ben anadan üryandım.
Ardından doğumun ortasında ustalar gelip tamir etmeye çalıştı yapamadılar.. ben hala anadan üryan. Duşa girdim, kaynar suyla haşlandım, ardından soğuk su çarptı..) hani bozılunca su olur ya bi kaynar bi buz gibi. Çığlak vucuduma çığlık çığlığa haşlandım.
Sonra bir yıpın kişi daldı odaya, nöbetçi doktır çantasını orda unutmuşmuş
Ayrıca havlu yoktu
Bi tek bebeğe kadarmış, ben o sebeple çırılçıplak 15 derece odada kaldım.
Doğumdansonra da bana çocugumu vermediler, komplikasyon olabilir diyip, su yurmuşmuş reflexi yokmuş. Ben tartışıp aldım, yarım saat sonra hem emiyordu hem de hersey normaldi de bizi rahat bıraktılar..
bu hastane de acıbadem yani, şubesini söylemiyim şurdan.
Niye yazdım bunları...
benim doğumumda böyle bin tane aptallık oldu, ama ben asla huzurumu bozmadım.
Hiçbirini de takmadım, hala gülerek anlatırım bu olanları.
Ben de kötü bir doğum geçirebilirdim, ama herseye hazırlanmıştım içimde. Ve gayet 41 hafta bittikten sonra gelmeye karar verdi benim oğlan.
Ama doktorum keşkesiz doğum merkezi doktoruydu, onlar çok sakin ve iyiydi. Bu da bana sanırım bu özgüveni verdi. Bir de doktorum bana dedi ki sen standar gebesin, asla çatı kontrolü fln da yapmadı.
Standart iyidir dedi.

Siz istediğinizi kabullenin istediğinizi inkar edin ama bilim ortada. İstatistikler ortada.
Olası riskler ortada her iki doğum şekli içinde.
Doğum kişiye özeldir evet kimisi hiç anlamadan doğum yapar kimisi 30 saat sancı çeker.
Size böyle oldu diye herkese aynısı olacak diye birşey yok. Normal doğumu veya başka birşeyi savunmuyorum. Hatta sizin gibi kötülemiyorum da.
Aksine diyorum ki doğum kişiye özeldir ne nasıl olması gerekiyorsa öyle olmalıdır.

Normal doğum büyük risktir yazmanıza istinaden bir de şunu ekleyeyim.
Anne karnında kalp atışı duran bebekleri normal doğum yaparlar neden?
Artık Bebek bakımından risk kalmadığı için. Sezaryen yaparak anne hayatını da riske atmazlar.

Hıııımmm
Hımmm
Aşağıda yazdım doğumda başıma gelenleri, oğlumu vermdiler, yoğun bakıma koyucaz boynunda 3 tur kordon vardı dediler..
ya ben çok olgun karşılayıp durumu abartmamışım ya da bilemedim...
normalde çok tezcanlı bi kadınımdır ama doğumda hiçbi şey takılmayınca belki çocuğa da bu ilaçlar gitmeyince hiç bir alerjisi fln olmadı olabilir mi? Biliyor muyuz ki o alınan epidural çocuğa gercekten gitmiyor?
Ben hiçbişeye güvenmiyorum yaarrık. Bi dönem çok iyi deyip verdikleri ilaçların 20 yıl sonra o insanlarda bir probleme sebep olduğu çıkıyor fln.
Hiçbişeyi bilmiyoruz aslında..
bildiğimiz tek şey, memeli canlılar doğurur..
müdahale edilmezse vucut zaten gerekli hormonları salgılar..
diğer tüm memeliler gibi..
ardından da emziririz doyarlar..
konu aslen çok basit..
( bu dediklerim standart bi gebelik ve doğum için geçerli, yoksa zaten sonu sakat kalma veya ölüm. Tıp da burda devreye girip hayatlarımızı kurtarıyor, yani gerçekte böyle olmalı, Avrupa ülkelerinde böyle mesela)

Sezaryen doğan bebekler de gayet sağlıklı yaşıyor. Hiç sezaryende ölen bebek duydunuz mu ama normal doğumda ölen sakat kalan sayısız bebek var

Keşke doğum herkeste standart olsa ama olmuyor

Adı üstünde normal . Allahın yarattığı bicim doktorla bas bas bagırıyor normal dogum saglıktır diye... hamile insanlar okuyor bunu dogru duzgün paylaşım yapın.herseyin bir zorlugu var normal dogum yapan bir anneyim onu dogurdugumda hic birseyim yoktu .elbette dikislerim ağrıdı . Sezaryan olan anneler 50 yasindan sonra ufacık durumlarda regl agrısı gibi böbreklerinin agrıdıgını dile getirmisler. Amerikada yapılan arastırmaya gore . sıra beklerken okumustum . Saglik dergisinde herseyin bir zorlugu var dogum tercih meselesi degildir . Saglık problemi olmayan herkes normal dogum yapmalı. Normal.dogum.dediysem su gun gel dogumu baslatalim durumu degil . Nisan gelmesi, su gelmesi ve dogum seklinde olagan kendi halindeki normal dogumlar....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…