Sezaryen doğum korkusu

nalinaksoy

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2020
5
2
28
Merhaba hanımlar 36 haftalık gebeyim ikinci canlı doğumum olacak bu hamilelikten önce bir kurtajim da oldu boş gebelikti üzerinden bir ay geçince yeniden hamile kaldım hiç beklemedigim hatta istemediğim bir gebelikti bu. Sorun bebekte değil on cocugum olsa hepsini severim bakarım ama sorun doğumda. Ben tepecik Hastanesi'nde korona zamanında üstelik sezaryen doğum yaptım tansiyon yüzünden erkenden yatış yapıp 37 haftada doğuma aldılar. Çok eziyet çektim ve artık korkulu kabusum haline geldi. Bu doğumda korkudan tansiyonumun çıkacağını hatta kalp krizinden öleceğimi düşünüyorum bu korkum için ne yapabilirim benim gibi benzer durum yaşayan oldu mu acaba

Merhaba.
İyi düşünün iyi olsun.
Kendinizi sıkmayın, her sey iyi olsun diye tedbirinizi alın, dualar edin.

Sezaryen süreciniz mi zor oldu, yoksa sonrası mı? Bence hiç korkmayın. Tansiyon durumunuzun sezaryenle ilgisi yok. Tansiyon sorunu olup normal doğum yapan da oluyor. Dua edin, iyi düşünün

Sezaryen süreciniz mi zor oldu, yoksa sonrası mı? Bence hiç korkmayın. Tansiyon durumunuzun sezaryenle ilgisi yok. Tansiyon sorunu olup normal doğum yapan da oluyor. Dua edin, iyi düşünün
Aslında doğum da sonrası da birbirinden beterdi. Doğumda kötü bir hastane olduğu için zorlandım sonrasında da ilk gün hastanede kaldığım süreç çok kötüydü korku panik yüzünden tansiyonum hiç düşmüyor ilaç kullanıyorum her şey iyi gidiyor aklıma doğum gelince tekrar durduk yere yükseliyor

X