Sevinçli iken kalakaldım ne olur cevap verin

mucizelerim

İÇİM DEKİ ÇOCUK :)
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2011
695
6
size çok önemli bişey sorsam? adetim geçikeli 8 gün oldu testim pozitif çıktı ultrasonda keseden başka bişey görmedi doktor ve ihtimali göz önünde tutalım diye btc testi istedi..dış gebeliğe karşın..

sizce kese ve rahim kalınlaşması dışında bişey görünmemesi nedendir? moralim bozuldu ne olur cevap verin

:KK14::KK14::KK14:

canım üzülcek bişey yok adet gecikmesinden 10 gün sonra görülebilior kese ve sen görmüşssün bebek daha sonra sen rahat ol ve bol bol dinlen herşey yolunda merak etme..bu arada gözünaydın

size çok önemli bişey sorsam? adetim geçikeli 8 gün oldu testim pozitif çıktı ultrasonda keseden başka bişey görmedi doktor ve ihtimali göz önünde tutalım diye btc testi istedi..dış gebeliğe karşın..

sizce kese ve rahim kalınlaşması dışında bişey görünmemesi nedendir? moralim bozuldu ne olur cevap verin

:KK14::KK14::KK14:

bebem relax görülmüş kese...bnde yarın gidecem kesemi görmye ilk kese görülüo sonra bebek kalp atışı için ççağıracak ha bu arada dış gebelik denilmişti banada ilk başta değeri düşük cıktı sonra gün aşırı gittim değerim yğkseldi..ha bidee her hamilede dış gebelil olma ihtimali %1 vardır dedi doktor başka doktorla görüştüm bnde içim rahat etmedide

öncelikle hayırlı olsun allah devamını nasip etsin.kese göründüğüne göre dış gebelik ihtimali ortadan kalkmış durumda.keseyi gören doktorun bunu demesi çok tuhaf.bebeğin görünmemesi çok normal henüz erken.ben 7.haftanın sonunda vajinal ultrasonla görebildim bebeğimi ve kalp atışlarını.sen sevinmeye devam et canım

sakın üzülme yok öyle üzülecek bişey.

benim gebeliğimi anlatayım sana da için rahat etsin.

bana hep düşük riski dış gebelik kimyasal gebelik vs dediler.kan değerlerim hep az artıyordu.
sonra kese göründü.dr dış gebelik yok ama düşük riski devam ediyor kalp atışlarını duymadan bebeği görmeden bişey diyemeyiz dediler.
2 hafta sonra gel dediler gittim kalp atışı yok iki gün sonra gel gene bakalım dediler.gittim hamdolsun bebişimin kalp atışını duyduk.sonra bu bebeğin ölçümünü yaparken dr aynen şöyle yaptı hiç unutmuyorum

" anaaaaaaaa wallahi ikiz " tabi ben ve hemşire çığlık çığlığa .dr baktı kalp atışı da var maşallah gelişimi de oluyor.

ben var ya kan değerleimin ağır ilerlemesine ağrılarıma sancılarıma boşuna üzülmüşüm iki can var içimde.

ve beş ay doldurduk bile rabbime hamdolsun.

şu anda tek dileğim hayırlı ve sağlıklı bir şekilde evlatlarımı kucağıma alabilmek.

sakın üzülme.her anın keyfini çıkar.

sen daha çooookkk heyecanlanıcaksın

daha kese göründü kalp atışı için heyecanla bekliceksin sonra özleyip bebişini görmek için dr. randevu gününü dört gözle bekliceksin :)sonra tekmelerini hissetmek için her anının kollicaksın karnın guruldasa bu bebişimmiydi ki diceksin :):):):)

üzülme tamam mı ?

canım erken daha kese için görülmemiş olabilir

kızlar ben de bişey sorayım
bugün keseyi gördük
sata göre 5+1im ama kesem 20,2 mm çıktı
çok büyük değil mi sata göre?
ve yolk saç görülmedi
boş gebelik olabilir dediler
siz ne düşünüyorsunuz

hepinizee çok çok çok çoook teşekkür ederim ne güzel insanlarsınız siz.. ne duyarlı insanlarsınız ilgilenmişsiniz....:KK16:
Allah razı olsun sizlerden Rabbim üzmesin sizleri... (amin):KK16::KK16:

bana kese var ama belirgin değil küçük , bişiler dedi..(doktor lehçesini anlamadığım halde o lehçe ile konuştu birde)
tuhaftı zaten , hani insan hisseder bilgili olan doktoru ..
ben elektrik alamadım zaten doktordan...

bana gerçekten moral verdiniz ama yinede endişemi üzerimden atamıyorum..
:26:

Son düzenleme:
hepinizee çok çok çok çoook teşekkür ederim ne güzel insanlarsınız siz.. ne duyarlı insanlarsınız ilgilenmişsiniz....:KK16:
Allah razı olsun sizlerden Rabbim üzmesin sizleri... (amin):KK16::KK16:

bana kese var ama belirgin değil küçük , bişiler dedi..(doktor lehçesini anlamadığım halde o lehçe ile konuştu birde)
tuhaftı zaten , hani insan hisseder bilgili olan doktoru ..
ben elektrik alamadım zaten doktordan...

bana gerçekten moral verdiniz ama yinede endişemi üzerimden atamıyorum..
:26:

endişeni üzerinden atamaman çok normal.çünkü annelik ve koruma içgüdüsü kalbine yerleşti de o yüzden.bizde yaşadık.sen şimdi görmeden için rahat etmicek.kalp atışlarını bebişini görmeden hatta sağlıklı olduğunu bilmeden için rahat etmicek.

ama üzülme.herşeyin hayırlısı rabbimden.

ben yine de hayırlı olsun diyim :)

ekleme yapıcam ben hala endişe yaşıyorum ve rabbime hergün dua ediyorum hayırlı ve sağlıklı bi şekilde kucağıma alayım diye.

bazen rüya gibi geliyor kabusa dönmesinden korkuyorum.annelik içgüdüsü işte.

Son düzenleme:
Canımm benimmm hiiiççç korkma sen dua et bol bol,maşallah bak ne güzel kesen görünmüş,biraz sabret bebişinin kalp atışlarını da duyarsın inş.Hepimizin bebişleri Rabbime emanet,hep hayırlısı için dua et.İçini ferah tut tatlımmmm

Son düzenleme:
canım kafana takma.ben dış gebelik gecirdim.adet tarihime göre 7 haftalık hamile gözüküyordum değerim 3500 dü ama vajinal ultrasonda bile kese falan yoktu rahimde.senin kese gözükmüş bu durumda dış gebelik gecirme ihtimalin yok.öyle dış gebelik olsa sancıdan duramazsın.
bhcg 2 günde bir 2 kat artyorsa sorun yok.bunları kafana takma.öyle bir risk olsa doktorun söylerdi

merhaba canım dr. a gittinmi ?kan değerlerin artmış mı ?
ilgin için çok teşk ederim canım..

canım bu kez de başka dr gittim
(yüzüme bile bakmadan cevaplar veren bi dr):26:

neyse direk yanıbaşındaki ultrasona yatırdı.test mest istemedi...
dedi ki "kesen oluşmuş 10 gün sonra bebeğin kalbi duymak için gene bakalım..."

bu kadar..:44:

üstt üstte soruyorum kusura bakmayın beni korkuttular da ondan soruyorum diyorum,
şuan herşey normal değil mi ? diyorum,

yüzüme bile bakmadan gelen ses "evet normal" !!!

devlet hast. olunca neden öneme almaz dr ların çoğu :KK43:

.

Son düzenleme:
ilgin için çok teşk ederim canım..

canım bu kez de başka dr gittim
(yüzüme bile bakmadan cevaplar veren bi dr):26:

neyse direk yanıbaşındaki ultrasona yatırdı.test mest istemedi...
dedi ki "kesen oluşmuş 10 gün sonra bebeğin kalbi duymak için gene bakalım..."

bu kadar..:44:

üstt üstte soruyorum kusura bakmayın beni korkuttular da ondan soruyorum diyorum,
şuan herşey normal değil mi ? diyorum,

yüzüme bile bakmadan gelen ses "evet normal" !!!

devlet hast. olunca neden öneme almaz dr ların çoğu :KK43:

.

estağfurullah her zaman sorabilirsin özelden de msj atabilirsin.kesenin görünmrsi güzel haber.iki hafta sonra kalp atışlarını dinlemeye gidersin kalp atışları da varsa artık tahlil tetkik ,sonra bebişinin gelişiminin takibi için kontroller derken aylar geçer bi bakmışın bebişin kucağında.
sen yine aklında soru işareti olursa sorabilirsin.bizde yaşadık bu paniği heyecanı :)

X