sevincim bir yanda hüzünüm bir yanda boğuluyorum bana yazın lütfen:(:(

E

EU1

Ziyaretçi
ayy ben evli diilim ama babamdan ayrılmak çok zor gelir kesin, sanki artık onun kızı diilmişim gibi hissederim senağlama

yarın nıkahım var arkadaslar ailem annem kardeşim şimdiden ağlamaya başladılar bir haftasonrada düğünüm var çok mutluyum ama annemden nasıl ayrılıcağım helekı kardeşim ve babamdansenağlama annem ağlıyor bende belli etmiyorum içimi üzülmesin dıye içim yanıyor benm gıbı olan varmıydı:KK43: annemden biraz uzağa gidiyorum hem ağlarım hem giderim aşkımı cok sewıyorum bende onu allaha şükür ama ailemden uzak kalmak alışmak bana zor gelıcek bana bişiler söyleyin lütfen k.validemlede altlı üstlüyüz hayatımın imzasını yarın atacağım şimdiden hepinize teşekkür ederim :1hug:

öncelikle allah mesut etsin.tebrik ediyorum sizi....maalesef ki çoğumuz ailemizden uzağız ama sizde bir aile olacaksınız..tabiki alışma devresini biraz zor geçirebilirsiniz ama bunu düşünerek mutsuz olmayın lütfen..anneniz telli duvaklı gelin ettiği için mutluluktan ağlıyordur eminim..bir anne baba için ne mutlu bir gün..uzak yakın allah fırsatını verir ziyaret gelirsiniz..eşinizin desteği çok önemli size birazda olsun ailenizi aratmaması için...mutlu olun...
sevgiyle kalın...

Merhaba canim,

Ben iki aylik evliyim, inan bana benim içinde zor oldu hemde çok zor. Annemden babamdan abimden ablamdan ayrilmak zor oldu, butun aliskanliklarini unutup yeni bir hayat yasiycaksin sevdigin insanla. Gerçi ben uzaga gitmedim ama evin ayri oldugu vakit yinede her sey degisiyor. Bir ay boyunca zorluk çekeceksin ozliyceksin hatirlayip agliycaksin ailenle yasadigin butun yasamini ama zamanla geçecek. Ve keske kayinvaldenle alt ust oturmasaydin daha iyi olurdu, gerçi sen ona oda sana saygi gosterirse sorun olmaz. Kendine ii bak uzulme hayat boyle bir gun herkez uçup gidiyor anne babanin ocagindan...MUTLULUKLAR

ahhhh canim böyle bi durumu hic yasamadim bilmiyorum ama bizde dört kiz kardesiz ve birinin evden gidecegi aklima geldiginde bile gözlerim dolar....
ben yazlari türkiyeye tatile gelince bile annemle telefonda konusunca aglariz yani anliyacagin bizde durum bi ay uzak kalinca bile vahim....
ilk zamanlar aglarlar tabi herseyde akillarina sen gelirsin sofradaki yerine bakarlar annen eger evde esyan kalmissa alir onu koklar aglar felan yani biraz daha böyle devam eder...
senin icinde zor olucak ilk zamanlar ama herseye alisiyor insan bide yaninda sevdigin insan olursa dayanmasi ve alismasi daha kolay olur...
neyse sen sIkma kendini koyver gitsin tutma bosuna agla yani her duygu zamaninda yasamak iyidir tabi abartmamak sartiyla...
dilerim cok mutlu olursun, dügünün tam hayal ettigin gibi ve evliliginde seker tadinda gecer...

:teytey: a.s. :teytey:

canım benim allah bir ömürbüyu mutlu etsin sizi kötülüklerden korusun...
inşallah hayırlısı olur senin için ..siz iyi olunda varsın uzak olsun..benim ablamda yurtdışında evli ama çok mutlu çok iyi bir eşi var..allh herkese böyle insanlar nasip etsin..seni tanımıyorum ama bunu hakettiğine inanıyorum.. canım benim hepsi geçer çok öpüyorum seni canını sıkma sakın

bir ewin bir kızıyım allah razı olsun anam babam bır dediğimi iki etmedi
seçtiğim insanda öle inş.değişmez..
bir ewin bır kızıyım annem banaa ben anneme çok çok düşkünüm
tabikide hayat bir parçası enınde sonunda uçucağız yuvadan senağlama
ama çok ağlıcam biliyorum uzak yerdeyım ha deyınce gıdemem senağlama
allahın emridir ewlenmek bunu bılıyorum ve allahıam sığınıyorum

inşallah bir ömür boyu eşinle evinde huzurlu mutlu olursun hayırlı olsun canım
ayrılık konusuna gelince her evlenen kişi bu olayları yaşadı ama biliyormusun ağlayarak çıktığın evine 1 hafta sonra döndüğünde gülen yüzlerle karşılaşıcaksın ve zamanla alışacaksınız evin eşinle oturduğun ev olacak ailenin evide ailenin evi ...
ne kadar uzakta olursan ol ailen için önemli olan senin mutlu olman senin mutlu olduğunu bildiklerinde o mesafeler önemli olmuyor yeter ki senin eşinle mutlu olduğunu bilsinler canım :enbuyukkk:

ayy kuzum benım kıyamam sana ağlama hepimiz yaşadık çokk zor çok
ama illaki alışıcaksın senın şuanki pskolojını anlıyorum kafanda binbir türlü sorular
ailenın gözbebeğisin annen nasıl bır yuva kurduysa sende kurucaksın üzülme
harab etme kendını sakın böyle işte hem ağlıcaksın hem gidiceksin bugun olmasa yarın
allah mıutlu mesut etsin canm

ahhh ben evleneceğim zamanlar kafamdaki tek düşünce babamdan nasıl ayrılacağım sorusuydu ki taaa Adana'dan İstanbul'a gelin gelecektim... 4 yıl oldu evleneli halen telefonda babamla konuşamam sesimiz titrer ikimizinde :KK43: Elbette annemi ağbimi kardeşimide çok özlüyorum ama babam bambaşka.... 15 gün sonra gidiyorum memleketime doyasıya sarılacağım babacığıma kurban olurum ona ben..........

Ayy kıyamam ben sanaa Şeniz
Canım benim Allah mesut etsin, ömür boyu mutluluk ve huzur dolu bir yuvan olsun inşallah.
Tabiki gurbete gitmek zor, hasret çekmek zor..
Ama sen yuvanda mutlu ol ki, ailen de seninle mutlu olsun..
Eşin de destek olursa sık sık görüşürsün ailenle inşallah..
Tekrar mutluluklar.. a.s.

allah mesut etsin canım hepimiz yaşadık çok zor oluyo o evden çıkmak ama alışıyo insan zamanla fazla kafanı takmamaya çalış annene teselli ver
mutluluklar bir ömür boyu canımm :nazar:

canim bende bastan cok üzülmüstüm cok zor geldi bide ben almanyaya evlendim.simdi bizde bi aileyiz yazlari izine gidiyoruzda bi an önce tatil bitsede kendi düzenime gitsem diye can atiyorum...

ablamla benim arada 9 yaş var ve ablam evlenirken çok ağladımsenağlama artık ben senin kardeşin olmuycam onlar olcak diye ama hepsi boşmuş insan ailesinden kopamaz bunlar yersiz kaygılar ama oluyor işte işin zor kısmı evlendikten sonra bence, artık yeni bir evin ve yuvan var düzen oturtcam diye kendimi yiyip bitirdim:1no2: bu iş zor iş ama aileler işin içine girince herşey çok zorlaşıyor kabullenmek, kendini kabul ettirmek zaman istiyor bugün karamsar günümdeyim daha fazla yazmıyım en iyisi ama HERŞEYE RAĞMEN SEVDİĞİNİN KOLLARINDA UYUMAK VE UYANMAK TÜM KAYGILARINI UNUTTURUYOR merak etmeyim HEPİNİZE MUTLULUKLAR....a.s.

canım benim seni şu anda o kada riyi anlıyorum ki 2 ağustosda düğünüm var.Ve ıspartadan istanbula gelin gideceğim.Eşimle üniversitede tanıştım.Ve ikimizde öğretmen olarak atandık.o şuanda ailesinin yanında istanbulda görev yapıyo bende ailemin yanında ıspartada.Ama evleniyoruz.Ben istanbula tayin isteyeceğim.Annem babam şimdiden ağlıyolar üzülüyolar.Bende senin gibi belli etmemeye çalışıyorum üzüldüğümü.Ama eşim hep teselli ediyo.Bayram tatili var sömestri var yaz tatilleri var.Sonra ailen senin yanına gelir.Keşke aynı ilde olsaydık tabi güzel olurdu.Daha farklı gelin çıkardık evimizden.Şimdi daha bi hüzün var.Benimde aklıma geldikçe ağlıyorum.Ama şöyle düşün sen mutlu olacaksın onlarla telde konuşacaksın güzel haberler vereceksin.Onların hayatınada farklı bir renk gelecek.Sana gezmeye gelecekler sen onlara gittiğinde mutlu olacaklar.Torunları olacak onları sevecekler.Tabiki ağlayıp üzüleceğiz ama hepsi geçecek.Herkese aynı şey oluyo ama geçiyo canım bak.Biz mutlu olalım ailemizi hepp arayalım soralım.Tatilllerde onların yanına gelelim.Gezmelere gidelim onlara.Onları davet edelim yanımıza.üzüleceğiz ama dediğim gibi geçecek canım.Herkes herşeye alışacak.Allahım herkese sağlık versin.Mutluluk versin.

Allah mutluluğunu daim etsin canım.hayatın en güzel hediyelerinden biri evlenmek hem de doğru insanla.biraz zor alışır ailen ama alışır üzülme.sevgiler

mutluluklar dilerim.Evet başlarda zor olabilir ama mutlu olduğunu onlar görünce üzülmeyeceklerdir.Seninde artık kendine ait bir evin bir düzenin olcak en önemlisi sevdiğin yanında olcak.Hem ağlıcaksın hem gidiceksin

hepimiz aynı olduk merak etme:teselli:bende ailemden 1000 km öteye gittim.Allah başka ayrılıklar vermesin,yuvanda huzurun olduktan sonra alışılıyor her şeye.
bak ne anlatıcamşutarafagitti
benim düğünümden bir gece öncede bu şekilde olduk.hepimiz bir tarafta ağlıyorduk.en sonunda ben annemin üzülmesine dayanamadım;"anne istersen evlenmem" dedim:1shok:
kadının gözleri faltaşı gibi açıldı:roflol:
"aman yok yok evlen,evde kalırsan daha çok ağlarım deditatlicadiarzu
yani kısacası bunlar mutluluk ağlamaları aslında.
Allah huzurunu bozmasın...

Canım bende daha yeni evliyim 5 ay olacak , aynı duyguları bende yaşadım, aileme çok düşkünüm annem babam abim benim herşeyim onlardan ayrılabileceğimi hayal bile edemiyordum kabus gibi geliyordu çok ağladım ama inan alışıyosun telli duvaklı o evden çıkmak hem ailen için hemde senin için bi gurur ve büyük mutluluk, ben aileme yakın oturuyorum sık sık görüşüyoruz, hiç canını sıkma bu duygular çok normal hepimiz yaşadık inan alışıyosun aileniz daha da genişliyo onlarada bi kapı daha çıkıyo zaman zaman size gelirler, yanlız sana tavsiyem kayınvalidenle altlı üstlü oturacaksan saygıyı yitirmemen yüz göz olmaman o da senin artık annen fakat unutmaki aynı zamanda gelinsin o nu herhalukarda sev ve saygı duy, bu senin mutluluğunu pekiştirir,eşinle aranız daha iyi olur. SANA ŞİMDİDEN MUTLULUKLAR DİLİYORUM..

X