Sevilla nın ojeleri hakkında düşünceleriniz neler ?

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
Arkadaşlar ben oje merakına yeni başladığım için başlangıcı ucuz markalarla yapıyım dedim...
flormar ve alix avien denedim..bu denemeler sayesinde en azından hangi tip renkleri almam gerektiği konusu kafada netleşti...ancak şimdi bir basamak üste çıkarak daha pahalı ve kaliteli bir oje almak istiyorum...ancak şu an için bir ojeye 25 tl vermek bana mantıklı gelmiyor..sevillanin fiyatı 6 kusur liraymış..bu ojelerin sürülmesi, örtücülüğü, tırnakta kuruma süresi, dayanıklılığı hakkında neler diyebilirsiniz ?

Ben beğeniyorum. Bir de şişeleri daha büyük olsa daha iyi olacak. :)

Bu arada belirteyim, eğer henüz almadıysan, Sevilla'dan başka Claire's oje de alabilirsin, şişeleri tamamen aynı, kaliteleri arasında ciddi bir fark yok, bazı renkleri tamamen aynı. Ama Claire's ojeler Sevilla'ların tam yarı fiyatı. Bazı şubelerde 2.95, bazılarında 2.99 tl. Forum İstanbul'da 50 liralık alışveriş yapana 10 tl kampanyası vardı, geçenlerde de forumda Claire's mağazalarının kapanıyor olması ihtimalinden bahsediliyordu, ben de geçtiğimiz çarşamba günü her ihtimale karşı biraz stok yapayım deyip 17 tane oje aldım Forum İst. şubesinden, 50 yerine 40 ödedim adedi 2.35'e geldi. :) Sevdiğim birkaç renkten ikişer tane aldım. Claire's oje Ebay'de bile pek bulamadığımdan (Mood ojeler hariç, onlardan Ebay'de rahatlıkla buluyorum) buradaki mağazaların kapanmasını hiç istemem. Fakat eğer kapanıyorsa bence herkes bol bol oje almalı oradan.
Bu işte daha deneyimli ve daha bilgili oldukça daha pahalı ojeler alırım diye düşünme, denemek için bile olsa bildiğin tüm markalardan birkaç tane al. Böyle böyle aradaki farklar öğreniliyor, kıyaslama şansın oluyor. Ben 1 liraya da oje aldım 70 liraya da. (Ama burada 3-4 misline satılan ojeleri genellikle yurt dışından getirtmeyi tercih ediyorum.) Ben kendimi ciddi anlamda bir koleksiyoncu olarak görüyorum, eğer sende de bu geçici bir heves değilse, vakit ve nakit ayırmaktan çekinme derim. Hem biliyorsun artık oje bozulması diye bir şey de yok, incelticiler var. 20 sene sonra bile şu anda elimizde olan ojeleri kullanabileceğiz. :)

genelde sevillada 7 tl olan renkler claire'ste 3 tl oluyor, sanirim ayni fabrikada uretiliyor o ojeler =) ben sevillada bir renk gordugumde hemen claire'se bakiorum belki orada da mevcuttur diye. bir de su var ki sevilla toluene ve formaldehit iceriyor, eger bu maddeleri iceren ojeleri kullanmak istemeyenler varsa dikkat etmeli. ornegin hamileler ve kucuk cocuklar icin uygun olmaz.

aslinda bir de su var ki sevilla ojeler bence miktarina ve kalitesine gore pahali. 7 ml oje 7 tl.

ha ben hic pahali oje almam kullanmam diyen bir insan degilimdir, ama atiyorum sevilla alacagima american apparel alirdim, ya da essie'nin indirime girmis ojelerini alirdim.

sevilden sadece 2 ojem var, biri haki yesil biri mat siyah. mat siyahi aldigim sirada hicbiryerde yoktu mat siyah oje, simdi gabrinide var mesela. haki yesil olani ise baska bir markada hic gormedim. ve sevillanin diger renkleri de oyle super muthis degildi hatirladigim kadariyla, neon yesil, turuncu, pembe, birkac nude ve pembe tonunda oje, birkac kirmizi oje vs. vardi sanirim sevillada. bir de guzel piriltili mor bir rengi vardi belki o alinabilir.

ucuz fiyatli ve guzel renkli oje aslinda turk markalarinda yok degil ama aramak gerekiyor biraz =) duyulmamis markalar duyulmuslardan daha basarili oluyor renk konusunda. mesela taksim erkul kozmetikte miss selene markasinda super renkler var, her gittigimde yeni bir sey gelmis oluyor bayiliyorum =)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…