Sevgilimin kıyafetime karışması

livibauman

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2024
3
-5
Sevgili ablalarım tecrübelerinize ihtiyacım var.
20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim.Sevgilimle hazırlık döneminde tanıştık.O zamanlar daha ılımlıydı ve ciddi düşünmeye başlamamıştık.Fakat son zamanlarda aramızda daha ciddiyetli konuşmalar geçmesiyle beraber kıyafetlerimi sorgulamaya ve kısa etek crop vs giymemi istemediğini söylemeye başladı.Evde ne giyersen giy ama dışarda benim yanımdaki insan böyle şeyler giyemez diyor.Wp profilimde sahilde şort ile bir fotoğrafım var.Dün de birkaç kere telefonda görüşmüşlüğüm olan annesi ve ablasının bu resmi gördüklerini ve annesinin “bu böyle olmaz,kızı uyar” tarzında şeyler söylediğini anlattı.Ablalarım,ben kıyafeti abartan biri asla değilim.Kendim istemem hani.Ayda yılda bir kafama esip giyinir arkadaşımla buluşur fotoğraf çekilirim.Ailem özellikle de babam küçüklükten beri bu konuda baskıcı olmadığı için korkmadan giyebileceğimi bildiğim için yerine göre nasıl giyinilir bilirim.Bu konuda her defasında taviz vermeyeceğimi söylüyorum.Bu konu yüzünden artık kendi kendime soğumaya başladım.Bencillik mi yapıyorum diye uyuyamamaya başladım.Bir yanım ilerde daha kötü olabileceğini diğer yanım her şeyi berbat etmemem gerektiğini söylüyor…Tavsiyelerinize görüşlerinize ihtiyacım var…

Son düzenleme:
Konunun devamını yazmadığın gibi o erkek kişisi ile devam da etme. Hayatında seni değiştirmeye,kısıtlamaya çalışan her kimse çıkart hayatından. Sevgi mutluluk ve huzur getirmiyor.
Burayı kullanmayı daha yeni yeni öğreniyorum lütfen kusura bakmayın…Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim

Sen niye izin veriyosun, daha fol yok yumurta yok ne demek bu kız bize uymaz. Hadsizliğe bak, hayatını karartmak istiyorsan buyur karart. Burada çok konu açarsın.

Burayı kullanmayı daha yeni yeni öğreniyorum lütfen kusura bakmayın…Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim
Yazıyı tamamlamadın diye yazmak istemedim aslında. Hayatımızda birtakım kişi/olayları özümüze saygımızdan dolayı tamamlanmadan bırakmamız gerekiyor. Buna örnek olarak yazım. O erkek kişisine deki yollar seniin hiç durmaaağğ.

Nasıl giyinmen gerektiğinin kararını yalnızca sen bilirsin. Kıro turnusolu gibi bir konu bu erkek için. Asla taviz verme. Sevgili oldunuz da seni o açık seçik hayatından kurtarmaya gelmiş tiplemesi yapmasın hiç.

20 yaşında gencecik kızsın ne ciddiyeti ne annesi danası vur tekmeyi. Baban karismiyor elaleme mi kalmış !

Dün de birkaç kere telefonda görüşmüşlüğüm olan annesi ve ablasının bu resmi gördüklerini ve annesinin “bu böyle olmaz,kızı uyar” tarzında şeyler söylediğini anlattı.
Pardon ama sevgilinizin dahi karışmaya hakkı yokken annesiyle ablası kim?
Umarım olmazlar ama ileride kayınvalideniz görümceniz olsalar bile karışmaya hakları yok, babanızın evindeki rahatlığın daha azıyla yetinmeyin pişman olursunuz.

birinin bunca yıllık tarzını sırf kendi yaşam tarzına uymuyor diye değiştirmeye zorlayıp bu konuda söz hakkına sahip olduğunu düşünmesi çok daha büyük bir bencillik. sana değer veriyorsa annesinin ablasının lafını sorgulamadan sen onları utandıracak bir şey yapmışsın gibi gelip sana anlatmak yerine adam gibi orta yolu bulmaya çalışır eğer bunu kabul edersen ileride pişmanlıktan uyuyamayacaksın

Sadece başlığı okur okumaz ayrıl dedim kendi kendime. Sonra gözüm ilişti annesi ablası da burnunu sokmuş duruma. Aklını başına al benden sana abla tavsiyesi. Şimdiden ipleri eline alıp taviz verirsen konu konuyu açar uzadıkça uzar. Tecrübeyle sabit. Daha yaşın çok genç ve bu yaşına bir daha gelmeyecek olduğunu düşün. Herkesin yaşam tarzı farklı ve kimse kimseye uymak zorunda değil. Bencillikle bir ilgisi yok. Neden sen bunu onların isteklerini yapmıyorum bencilim diye tanımlıyorsun da onlar sana görüşlerini dayatırken kendilerinde bir bencillik hissetmiyor bunu sorgula.

Kisitlanmadiginizi soylediginiz ailede yetisip bu kafaya nasil geliyorsunuz anlamiyorum.
Benzer durum yasadigimda yaşim sizden kucuktu. :)))
Erkek arkadasim "annem motosiklet kullandigini bilmesin hoş bakmaz, ben sana araba alirim." Demisti.
Hani kendim istemiyorum tehlikeli filan dese kandirabilirdi bir tik. ama annem istemez diye girince bitmisti bende yani.

20 yaşında ne ciddiyeti ya, kahkaha attım. Ne meraklısınız evlenmeye, bir erkeğin güdümüne girmeye. Baban karışsa ortalığı yıkarsın, elin herifi bütün ailesiyle birlikte hayatına müdahale ediyor icibi bincillik mi idiyirim diyorsun

Annesi suan bu kadar etkili ise ilerde daha da etkili olacaktır.

Sevgilin yetmemiş anasıyla danasıda duruma müdahil olmuş,onlar kim oluyor ki karışma hakkına sahip oluyorlar.

Şutla beybi, ananın babanın karışmadığı fotoğrafa el oğlu karışmasın bir zahmet. Çiçeklere pamuklara sarıp laf söze siper olarak büyüten anne baban varken, annem bu kız olmaz dedi etek giyme diyen öğrenci için güzelim üniversite hayatını zehir etme.

Adama ben böyleyim istediğimi giyerim de bırak o ayrılsın. Tavizin ucu yok uzun etek giyersin yirtmac der, kot giyersin dar der. Başka şeye iç gösteriyor der. En son dolabını kendin bile tanıyamazsin.
Siz olmamissiniz ciddi de düşünme bu yaşta zaten.

Seni sen olarak kabul etmeyen biriyle birlikte olma. Taviz tavizi doğurur, bir bakmışsın sen sen değilsin. Kıyafet başlangıçtır. Hele annesinin söylediklerini sana dikte ediyorsa kötünün başlangıcıdır. Bu filmin sonunda bdv konularından konu beğenmek var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…