Sevgilim tutuklandı

Metris cezaevi yazınca hangi suçlular çıkıyor hâlâ neyi anlamadın ki. Ben bir okumada anladim mesela. Bu adamdan sana yar olmaz anca yara olur. Şimdi kurtulursan yara da olmaz.

Ayrıca ailesi nerdeymiş ki yok diyorsun. Vefat mi etmişler yani. Belki adam terörist sana ailem yok diye salladı nerden biliyorsun ya. Yada sapik katil ne kadar cesaretlisin ki sen aklın don atlete takıldı yahu

Son düzenleme:
sadece satıcının yanında durması da değil
adam üstünde de sadece içen birinin bulundurabileceğinden daha fazla miktarda bulunduruyor ve yakalanıyor
ek olarak bir de diğer satıcıyla beraber adı geçince atmışlar kodese
ellerine sağlık polislerimizin
çatır çatır satışını yapmışlar işte kimse bu ülkenin polisini savcısını kandıramaz
Diğer yakalanan da aynı şeyi söylemiştir. Arkadaşım satıyormuş ama beni de aldılar demiştir. Onun da karısı sevgilisi böyle savunuyordur. Benim kocam suçsuz yapmaz öyle şey, arkadaş kurbanı oldu diyordur. Geziyorsun beraber takılıyorsun arkadaşlık yapıyorsun ama adamın uyuşturucu sattığını bilmiyorsun çok ilginç. Bir önceki yaşadığım ülkede belli gram üstünde taşıyanlar direk idam cezası alıyor, limitin altındakileri de önce totolarından kırbaçlıyorlar üstüne uzun hapis cezası.

İki çocuk yapmışmış, milletin çocuğunu zehirle sonra da maddi durumumuz çok iyi de. Bir kere satan hep satar. Bu kadar kolay para mesaili işte yok. Akşama kadar yan gel yat sonra da git iki kişiyle buluş paranı al. Okul, diploma sertifika, tecrübe vs aranmıyor o iş için.

konuyla ılgılı ıkı rakamla 2 yorum yaptım ve uzattım mı sız kendınızde mısınız???? yorum yazmak için yazmayın. öğretmen dusmanıyla muhattap olmam ben.
Yılın öğretmeni seçilen kadının öğretmen olmadığı halde 20 küsür sene öğretmenlik yaptığı haberine çok gülmüştüm. Bir de stresten kalp hastası oldum diye savunmuştu kendini. Nasıl bir arsızlık, hırsızlık, rahatlık, hak yeme yalan fabrikasıydı ben şok. İlkokuldan üniversite son sınıfa kadar hayatım boyunca şiddete şahit oldum. Hem fiziksel hem psikolojik. İlkokul 1-2. sınıfta fiziksel başlıyor ortaokul sonu gibi psikolojik şiddete dönüyor çünkü totoları yemiyor 1.70 1.80 boyunda iri ergenlere vurmayı. 49 yaşındayım, ilkokuldan aklımda kalan tek şey parmak uçlarımızı birleştirip sıra dayağı için hazır olmak. Kaç sene geçmiş hala aynı şeyler konuşuluyor.

Kimse öğretmen düşmanı değil, mesleğinin arkasına sığınıp çocukları döven ezen sindiren, öğretmenler gününde yağlı hediye getiren çocuklara özel muamele gösteren ruh hastalarına düşman. Çocuğu kadın gibi görüp hallenen ırz düşmanı sapıklara düşman. Üniversite döneminde bile işine gelirse deyip kaşı gözü oynayan öğretmen var ve çoğu korkuyor bunlardan. Kimse bana inanmaz, maddi gücüm yok ailemin durumu yok nasıl dava açıp mücadele edeyim, ailem beni okuyor sanıyor içleri rahat... bunları düşündürdükleri için nefret ediyor. Ben çirkefe çirkef olduğum ve aileme de güvendiğim için kolay baş ettim ama yurtta psikolojisi bozulduğu depresyona girdiği için yatağından çıkamayan kız arkadaşlarım oldu. Okulu bırakana bile günlerce yalvardım ikna edemedim gitme diye. İnsanın hayatıyla geleceğiyle oynuyor onursuz haysiyetsizler.

Mesleğini gerektiği gibi yapan, öğretmeye- çocuklara bilgi aşılamaya niyetli öğretmenlerin ayağına taş bile değmesin. Çocuklara vuran ve sizin de koruduğunuz öğretmenlerin hepsinin elleri kırılsın, ağır dermansız hastalıklara yakalansın, emekliliğinin sefasını süremesin, o çocuklar kabusu olsun.

Ayy benim bile aklıma takıldı gidip gelip konuya bakıyorum, çok merak ettim suçu ne ve Metris'te yatacak kadar büyük suç işlediyse siz nasıl fark etmediniz?
Biliyorsunuz diye düşünmüştüm ama bir üyeye özelden sormuşsunuz, bilmediğiniz belli.

Diğer yakalanan da aynı şeyi söylemiştir. Arkadaşım satıyormuş ama beni de aldılar demiştir. Onun da karısı sevgilisi böyle savunuyordur. Benim kocam suçsuz yapmaz öyle şey, arkadaş kurbanı oldu diyordur. Geziyorsun beraber takılıyorsun arkadaşlık yapıyorsun ama adamın uyuşturucu sattığını bilmiyorsun çok ilginç. Bir önceki yaşadığım ülkede belli gram üstünde taşıyanlar direk idam cezası alıyor, limitin altındakileri de önce totolarından kırbaçlıyorlar üstüne uzun hapis cezası.

İki çocuk yapmışmış, milletin çocuğunu zehirle sonra da maddi durumumuz çok iyi de. Bir kere satan hep satar. Bu kadar kolay para mesaili işte yok. Akşama kadar yan gel yat sonra da git iki kişiyle buluş paranı al. Okul, diploma sertifika, tecrübe vs aranmıyor o iş için.
maddi durumumuz iyi demesi benim de dikkatimi çekti
acaba tekrar bu işlerin satışından mı kazanıyor kocası diye düşünüyorum

Merhaba sevgilim tutuklandı şuan metris cezaevindeymiş ben sevgilimle görüşmek istiyorum ama nasıl yapcam bilmiyorum çok çaresizim ne yapmam lazım hiç bir bilgim yok lütfen bana yardımcı olun belki sizin bu konular hakkında bilginiz vardır diye buraya konu açtım

1- sevgilim şuan metris te olduğu için görüşmeme izin verilir mi ?
-
2- eğer izin verilirse görüşe giderken kişisel ihtiyaç örnek pijama tırnak makası iç çamasırı vs sevgilime bunları vermeme izin verilir mi?
3- metris hakkında bilgisi olan var mı metris ne oluyor tam olarak nedir ve kısa sürede ya da herhangi bir süre de tutuklunun tahliye edilme gibi durumu oluyo mu? Çok uzun sürüyo mu
4- yarın gitsem sizce görüşe izin verirler mi ve ben nereye gidip başvurmam lazım ve sevgilimin nerede olduğunun bilgisini bana neresi verir?
Kızlar Allah rızası için en ufak bir bilgi sahibiyseniz nolur yardımcı olur musunuz
avukatınız var mı ya da avukat tanıdıgınız ?

gorusmenızden daha onemlı sorun, sevglınızının bundan sonraki süreci cunku.

Merhaba sevgilim tutuklandı şuan metris cezaevindeymiş ben sevgilimle görüşmek istiyorum ama nasıl yapcam bilmiyorum çok çaresizim ne yapmam lazım hiç bir bilgim yok lütfen bana yardımcı olun belki sizin bu konular hakkında bilginiz vardır diye buraya konu açtım

-
2- eğer izin verilirse görüşe giderken kişisel ihtiyaç örnek pijama tırnak makası iç çamasırı vs sevgilime bunları vermeme izin verilir mi?
3- metris hakkında bilgisi olan var mı metris ne oluyor tam olarak nedir ve kısa sürede ya da herhangi bir süre de tutuklunun tahliye edilme gibi durumu oluyo mu? Çok uzun sürüyo mu
4- yarın gitsem sizce görüşe izin verirler mi ve ben nereye gidip başvurmam lazım ve sevgilimin nerede olduğunun bilgisini bana neresi verir?
Kızlar Allah rızası için en ufak bir bilgi sahibiyseniz nolur yardımcı olur musunun

-
Kızlar Allah rızası için en ufak bir bilgi sahibiyseniz nolur yardımcı olur musunuz
resmi nikahlı eş ve birinci derece aile yakını dışında kimse ile görüştülmez.

kapalı cezavi sanırım , bu durumda yüzyüze görüşme de olmaz, yani bir camdan görüşme olur. ve haftanın belirli gün ve saatinde...

evet telefon edebilmesi için de, görüşe gelinmesi için de önceden isimlerin verilmiş olması gerekir.

yani askerlik arkadaşını arayamaz, 2 cep numarası verir, kime ait olduğu da yani birinci derece olduğu ispat edilir ve kişi,, bunlardan sonra arayabilir yakınlarını.

bu aramalar 10-20 dk arası değişiyor hapishaneye göre. ve haftanın belirli bir günü ve saatinde.

artık bazı cezaevlerinde görüntülü arama da var, bunun için sizin düzenli ödeme yapmanız gerekiyor. yani bu sayede arayabilir sizi. zaten kendinin aradığı durumlarda da yine kendisinden kesilir ücret. yani bedava yok bir şey

Sen kendi kafana göre gidemezsin maalesef canım görüş günleri var sevgilin senin adını soyadını içeride yazması şart o şekilde seni görüş günlerinde alırlar , ayrıca dediğin şeyleri alırlar ama üstünü başını heryerini iyice arayacaklar
toka bile takamazsınız. yuzuk takı vs bıle olamaz uzerınızde. kagıt kalem bıle olamaz uzerınızde. hatta kaban mont turu seyler cıkartılır ve ılk gırıste bırakmak zorundasınız

-
görüşte kimse eşya veremez, ancak kargo ile gönderirsiniz ya da bazı cezaevlerinin kendi bünyesinde teslimat burosu var. onlar kabul eder, onlar ayıklar ınceler ve ne zaman ıncelemelerı bıterse o zaman verırler

ve adetlı verırler yanı sen 5 tane thısrt gondersen ona 1 tane verırler, 2 kısı bır dolabı kullandıgından cok esya vermezler depoda bekler esyalar ya da kaybolur.

metris cezavini bilmiyorum bilsek de sucun nıtelıgıne gore degısır bırının serbest bırakılması. dıger sorularınızı anladık da, bu 3. sorunuz cıdden sacma. hukukcu olsak bıle buna daır bır yorum yapamayız kı sucun ıcerıgını bıle bılmezken

sız valla bu kafa ıle ısınız cıdden zor. ayrıca ınsanların esı bıle ılgılenmezken aılesı yok mu sız neden ılgılenıyorsunuz

Konu açıldığından beri takip ediyorum. 2 ihtimal kafamı kurcalıyor.
1.si konu sahibi herseyi en baştan biliyordu. Yani suçunun ne olduğu ile ilgili ama buraya yazmaya cekiniyor ve herseye bilmiyorum diyor. Başta telefonla aradı alelacele cezaevine alındığını söyleyip telefonu kapattığını yazdı. Sonra geziyorduk gbt yaptılar tutukladılar gibi bi sey yazdı. Hangisi doğru??
2.sine gelirsek de bence adamın cezaevine felan girdiği yok. Konu sahibinden uzaklaşmak sırra kadem basmak için bi anda telefonda bunu söyleyip hattını kırmış olabilir. Bi insanın anne babası olmayabilir kardesi de olamayabilir. Hic mi teyze dede amca kuzen bi köylüsü komşusu yok? Gökten zembille mi indi? Metris diye bi sey duymuş kızdan kurtulmak içinde yalan uydurmuş gibi geliyo.
Ayrıca sonradan duymuş gibi “sevgilim tutuklanmış” diye değil de gayet bildiği bir olayı yazar gibi “sevgilim tutuklandı” yazmış.

Ay ne alaka?

9 yaşındaymış bunu yaşarken.

Şiddet görmüş uyduruk trafik dersine giren öğretmen bozuntusundan.

Bu kadar muhalefet olacak ne var şu konuda?

Onlarca travma davranışı öğretmen şiddetinden geliyor.

İnanamiyorum bu tepkilere.
9 Yaşındaysa uydurmamistir tabi ki . Ben lise öğrencisi olarak yazdım.

trafik öğretmeni muhtemelen bir dönem bir haftada salatalık yetişmiyor biz öğretmen yetiştirdik diye yetistirilen ogretmenlerden veya kpssde yıllarca bizden olsun diye kopya cekerek milyonların hakkına girmiş bireylerden. Hepsinin de kaynağı belli. Hepsi ülkeyi 100 200 yıl geri götürmek isteyen Zihniyet.

Bu ülkede öğretmen düşmanlığını aşılayan zihniyet yüzünden her gun bir meslektasimiz kah yabancı uyruklu tarafından kah bizim geri toplum tarafından öldürülüyor darp ediliyor.

Ay ne alaka?

9 yaşındaymış bunu yaşarken.

Şiddet görmüş uyduruk trafik dersine giren öğretmen bozuntusundan.

Bu kadar muhalefet olacak ne var şu konuda?

Onlarca travma davranışı öğretmen şiddetinden geliyor.

İnanamiyorum bu tepkilere.
Sana doğrudan kendi yaşadığım olayı anlatayım ve herkesin her dediğine inanılmaması gerektiginin bir delili olsun. Seni takip eder severim. O yuzden anlatıyorum biraz da.

Kaza geçirmiş bir öğrencim vardı.7.sinif dersine giriyordum. Beyninde hasar oluşmuş ve adını soyadını bile düzgün yazamiyordu. Ama çok çalışıyordu. Ben de calisiyor ugrasiyor ancak kazadan dolayı yapamıyor diye 10 olan 15 olan (onlar da dy bosluk doldurma gibi sans ihtimali yuksek olan cepalardan gelen puanlar) notunu 40 civarına yükseltiyor ve en azından ders içi etkinlikten de 45 üstüne çıkarırım diye çabalıyorum.

Bu öğrencim bir sınavdan 98 aldı. Çok üzüldüm . Çünkü kopya çekildiğinde zaten sınavın bir anlamı kalmıyor. Kızım niye bu yola başvurdun dedim. Hayatında ilk defa 98 almış olmanın gururuyla olacak ne yani hoca ben çalışıp yapamaz miyim diye atarlandi bana. O zaman neden bugüne kadar çalışıp yapamadın diyip kağıtlarınmı toplayıp çıktım.

Akşam md yrd. Aradı hocam çocuğa omuz atıp yere düşürüp tekme atmışsınız. Ailesi sizi darp etmeye geldi zor ikna ettik vb. Konuştu. Kan beynime sıçradı. Derhal aileyi çağırıp müdürü çağırıp kameralar izlendi ve çocuğun iftira attığı görüldü. Cocuk da iftira attigini kabul etti. Aile utancından nasıl özür dileyeceğini şaşırdı.

Bunu bizzat ben yaşadım. O yuzden duyduğunuz bu tip hikayelere inanmayın. Devlet asla öğretmenini korumuyor. Bu yüzden de kimse mesleğinden olmak istemez.

Son düzenleme:
9 Yaşındaysa uydurmamistir tabi ki . Ben lise öğrencisi olarak yazdım.

trafik öğretmeni muhtemelen bir dönem bir haftada salatalık yetişmiyor biz öğretmen yetiştirdik diye yetistirilen ogretmenlerden veya kpssde yıllarca bizden olsun diye kopya cekerek milyonların hakkına girmiş bireylerden. Hepsinin de kaynağı belli. Hepsi ülkeyi 100 200 yıl geri götürmek isteyen Zihniyet.

Bu ülkede öğretmen düşmanlığını aşılayan zihniyet yüzünden her gun bir meslektasimiz kah yabancı uyruklu tarafından kah bizim geri toplum tarafından öldürülüyor darp ediliyor.
Kimse öğretmen düşmanlığı aşılamıyor. Var olanı yazıyor, deneyimini yazıyor. Konu öğretmenler bile değil. Acayip bir haliniz var.

X