Sevgilim kredi çek diyor

"Git krediyi cek sonra yarin oburgun ya kavga edip ayrilin yada boynuzu ye, sonrada buraya gel sevgilim beni borcla terk etti diye konu ac!" Bu gayette olabilecek bi senaryo ondan boyle bisey yapmadan once bin kere dusun

Çekme derim, ne olur ne olmaz.
Bu yüzden surat yapıyorsa terket..

Asla kredi çekmeyin, bunun güvenle alakası yok, işleri rast gitmez, kredinin biteceği tarihe kadar ilişkinizin gidişatı ne olur bilinmez, insanlar 40 yıllık eşleri, ahbapları için bile kredi çekmeye korkarken sakın böyle bir hataya düşmeyin.

Bi kere adamin yalan soyledigi surdan belli
Adam gibi adam sevgilisine darda kalmadikca bana kredi cek demez utanir gurur yapar sen vermeyince de surat asmaz anlayisla karsilar
Sevgilin darda kalmamis durduk yere ne arabasi

Ya arkadaşım şöyle bi baktım eski konularına senin bu adamı on kere dehlemen gerekirken dehlememissin Sevgi yok ilgi yok mutlu degilsin bide hala kredi cekmemi istiyor diyorsun Çok mu lazım sana böyle bi adam evli değilsin bisi degilsin yolver gitsin Manevi olarak sömürmüş zaten yeterince seni üstüne daha neyin kredisi

Onun ana babasi yok mu ya da akrabasi? Neden onlardan rica etmiyor da senden ediyor? Ayrica bunu soylemesi bile hos degil birak surat asmasini. Eskiden durum tam tersi olurdu. Erkekler kizlara yardim ederdi simdi dunya tersine mi dondu?
Parasi yoksa da almasin araba. Size mi guveniyor?
Burada buna benzer bir suru konu acildi. Erkek arkadasina kredi cekip verip de odemedigi gibi borcu uzerine yikip terk edilenleri de cok gorduk. Sen bilirsin ama ben bana bunu teklif eden adamla gelecek hic dusunmezdim. Bana hayir dedigim icin surat asip trip atan adamdan da ayrilirdim. Bu arada seni mutsuz eden adama da asla kredi cekme. Bunu da bahane edip bitir bence. Adam adam degil ki utanmadan sevgilisinden kredi cekmesini istiyor. Odeyecek parasi yoksa araba almasin. Banka bile adama kredi vermemis.... bosver bu adami sen en iyisi.

Son düzenleme:
Sakın ama sakın çekme.
Bi arkadaşım yaptı sevgilisi için böyle bi şey.
Bi çok sorun yaşandı. Şuan ayrılar, hala ufak tefek borç geliyor bu olayla alakalı bi hat üzerine. 3 kuruşu bile ödemesini istemiyorum, kızıp söyleniyorum nasıl yaptın diye, o da iletişim kurmak istemediği için ödeyeyim kurtulayım kafasında. Onun sevgiliside aynı seninki gibi zorla rica minnet kızı ısrarlarıyla mecbur bırakarak yaptırdı bi nevi. Bana güvenmiyor musun ne demektir ya. Hayır dedikten sonra böyle bi şey söylemesi bile tuhaf yani. Arsızlık resmen.
Mazef in dediği gibi, arabayı üstüme yap çekeyim de.

Ayy tabi ki kimseye guvenmiyorum de
Klise sozler bana guvenmiyormusun?
Vereceksende karsiliginda senet al
Insan kocasina guvenemiyor ya
Bide sevgiliye mi guvenip para verecem

Oldu canım baksa isteği var mı sorsaydin ! Sakın öyle bir boşluğa düşme,madem parası yoktu biraz daha bekleyecek öyle alacaktı. Ben anamdan babamdan 5lira isterken utanırdm insanlar sevgiliye kadar indirgemiş olayı helal olsun valla iyi yüzsüzlük !!!

Cek cek.. Cek de gor. Benim de basima geldi. Kredi cekmedim ama o zamanki sevgilim patronunun arabasini carpmisti ve adam kaskomu bozmam sen yaptircaksin demisti, ailesi de ben de biraz destek olduk. Ben de yeni ise girmistim, birikmisimden 3 bin verdim ta 2006 yilinin parasiyla.( 2 yildir beraberdik uc kurusumuz olsa bolusurduk) Mutlaka oderim sozleri havada ucusuyordu. Birkac ay gecti ben istedim bu parayi kurus odemedigi icin ve benim ne paragozlugum ne esnafligim kaldi. Sonra cat diye bitirdi ve bitirirken de merak etme odiycem borcumu diyo bi de.. On yil gecti ustunden.. Gitti gider.. Simdi evlenmis gicikligina karisinin facebook hesabina mesaj attim boyle boyle bana parami odesin diye(sirf gicikligina simdi 3 bin benim icin kucuk bi miktar artik) karisindan hakaretler ve o....puluguma dair ifadeler iceren bi mesaj aldim. S....fsizin biri kendi gibi seref yoksunu biriyle evlenmis iste.. ( biri bana dese ben kocama baski yapardim ode borcunu adam ol diye) ama nerdeee.. O yuzden sevgiliyle para muhabbetine sakin girme.... Ama sende bu kendine guvensizlik varken verirsin o adama parayi..

Bence de çekme kredi ,sana güvenip mi almış o arabayı,daha evli bile değilsiniz seni neden borca sokuyor ki.bence düzgün bi şekilde anlat ödemeyemezsek ilerde birdaha kredi çekmem zor olur diye,ya da doğrudan ailem tepki verir diyip ailene at

Layikini bulmuş desene.

Eski konularina şimdi bende baktım. Bence sen bu kredi işinden önce ben napiyorum diye bi düşün... Sevgi eşittir ilgi. Seven insan önemser ilgilenir. Sen onun umrunda değilsin ne yazık ki... Bi kıskançlık tiribinde bile seni ordan burdan engelleyip yazıp durmasın diye haber yollayacak kadar kolay vazgeçiyo. Ve açık açık evlenmek istemediğini söylüyo. Tabi ki evlenmemek dünyanın sonu değil ama başta ciddi düşündüğünü söyleyerek zaten sana yalan söylemiş. Daha hala bi de bu adama güveniyo musun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…