Sevgilim evlenirsek benim giderlerimi karşılamayacakmış gibi kaygılı tutum sergiliyor ne yapmalıyım??

norafro

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2024
13
-4
27
9 aya yakındır tanışıyoruz 7 aylık bir ilişkimiz var ve aileleri tanıştırmayı planlıyoruz ama son aylarda ekonomik anlamda iyice kaygılı olduğunu gözlemliyorum iş hayatı düzensiz bi türlü oturturamamış ama boşta da degil bir şekilde çalışıyor.Neyse arkadaşlarımın eşleri arkadaşlarıma pahalı hediyeler(marka çanta takı vs) almadığı için arkadaşım üzülüyor dedim bugün bu konu hakkında konuştuk bunun üzerine sende benden ilerde bu tarz şeyler ister misin dedi yani bilemiyorum ki isteyebilirim dedim alamazsam dedi bende sen bilrisin derim dedim inşallah dedi sonrada of ya kafamda çok kötü şeyler kurdum dedi ve muhtemelen benim hep ondan pahallı hediyeler isteyip sorunlar çıkaracağımı kurdu bende sinirlendim anlat deidm anlatmadı bende iyi geceler yazdım….cidden evliliğe gidecek ilişkimize bak diyorum ama sinirliyim hala çünkü kaygılarını dile getirse çözüm yolu bulabilirim…ailemin maadi durumu iyi diye de belki kafasında kuruyo olabilir sizce nasıl bir yol izlemeliyim

9 aya yakındır tanışıyoruz 7 aylık bir ilişkimiz var ve aileleri tanıştırmayı planlıyoruz ama son aylarda ekonomik anlamda iyice kaygılı olduğunu gözlemliyorum iş hayatı düzensiz bi türlü oturturamamış ama boşta da degil bir şekilde çalışıyor.Neyse arkadaşlarımın eşleri arkadaşlarıma pahalı hediyeler(marka çanta takı vs) almadığı için arkadaşım üzülüyor dedim bugün bu konu hakkında konuştuk bunun üzerine sende benden ilerde bu tarz şeyler ister misin dedi yani bilemiyorum ki isteyebilirim dedim alamazsam dedi bende sen bilrisin derim dedim inşallah dedi sonrada of ya kafamda çok kötü şeyler kurdum dedi ve muhtemelen benim hep ondan pahallı hediyeler isteyip sorunlar çıkaracağımı kurdu bende sinirlendim anlat deidm anlatmadı bende iyi geceler yazdım….cidden evliliğe gidecek ilişkimize bak diyorum ama sinirliyim hala çünkü kaygılarını dile getirse çözüm yolu bulabilirim…ailemin maadi durumu iyi diye de belki kafasında kuruyo olabilir sizce nasıl bir yol izlemeliyim
7 ayda evlilik için hizli bir ilerleme değil mi ? Sevgilinin düşündüğünü ben de düşündüm ,marka çanta almadı diye ahlanip vahlanan insanla ben de evli kalmazdim. Kocislerinden marka çanta bekleyenler bir zahmet totosunu kaldirip çalışsın hayat kalitesini arttırsın.

Pahalı hediyeler isteyecek biriyseniz kendi denginizde biriyle olmalısınız hediyeler güzel bir şeydir ama sizde çalışarak kendinize bir şeyler alabilirsiniz bir erkeğe muhtaç olmaya gerek yok. Hediyenin maddisi de olmaz seviyorsan en ufak hediyeyle de mutlu olursun ama sizin gözünüz yükseklerde o yüzden bu adamdan ayrılıp daha zengin biriyle olun bulabilirseniz

Yani yaşadığımız şu hayat şartlarında kaygılanması çok normal geldi bana
Sizi de tanımaya çalışıyor anladığım kadarıyla, sizde arkadaşlarınızı anlatırken sonunda kendi fikrinizi belirtmemişsiniz
Eğer çalışmıyorsanısız çok fazla beklenti içinde iseniz yol yakınken ayrılın

Siz boşuna anlatmadınız tabi arkadaşınızın çok mühim derdini sevgilinize. Ne diyecek,ileride bana pahalı hediye alır mı diye merak ettiniz, belki de öyle bir arkadas derdi bile yok.
Böyle saçma hesaplar yapan kadınlar ona göre birilerini bulsunlar diyorum ben. O da kolay olmuyor sanırım.
Sevgiliniz kafasından geçirdiklerinde haklı.

Üye olur olmaz hemen açtığınız konu bu mu. Bence trollsünüz, değilseniz -bu daha vahim- erkek arkadaşınızın aklı varsa hemen ayrılır sizden.
Neyse arkadaşlarımın eşleri arkadaşlarıma pahalı hediyeler(marka çanta takı vs) almadığı için arkadaşım üzülüyor dedim

İş hayatı düzensiz oturtmamış demek benim gözümde mesleksiz demek max alacağı 20 k kirayı zor ödersiniz bu muhabbetin mantığı neydi ki ?

Sevgilinin evi geçindirememe endişesi var faturalar kira vs.. takıymış hediyeymiş onlar bahane... e tabi adam nasıl desin ben evi geçindiremem hayat pahalı diye onun yerine hediyeyi bahane etmiş. Seviyorsan güveniyorsan çalış beraber geçindirin evi.

Öncelikle evlilik kararı için erken bir zaman olduğunu düşünüyorum. Zaten belli ki sevgilinizin kafasında gelecek ile ilgili kaygı dolu düşünceler var. Bunu size anlatamıyor olması bile evlilik düşüncesinin erken olduğunu gösterir. Günümüz ekonomik şartlarında maddi anlamda kaygı duyması da çok normal. Sizin beklentilerinizi karşılayamayagini düşünüp stres yapıyor belli ki.
Arada sevgi olduktan sonra hediyenin maddi değerinin bir anlami olduğunu düşünmüyorum ben. Ayrıca siz de çalışıp kendi istediklerinizi kendiniz alabilirsiniz. Benim bir arkadaşım evlendi, kızın da ailesinin durumu arkadaşıma göre çok çok iyi durumda ve kız çalışıyor. Ayrıca biraz da marka giyinmeye vs düşkün bir kız. Evlilik arefesinde arkadaşım aldığım maaş şuan için evin ihtiyaçlarını karşılamaya anca yeter demişti açık açık. Kız da hiç sorun etmemişti çünkü zaten bir işi olduğu için kendi ihtiyaçlarını rahat karşılıyordu. Şuan da çokta mutlulular. Baştan o konuları açıkça konuştukları için de sıkıntı yaşamadılar. Sizin de aynı şekilde açık açık konuşmanız gerekiyor her şeyi.

Kocası pahalı hediye almıyor diye üzülmek…
Allahım ne büyük acılar bunlar.
Ben de öyle hediye isterim almazsan üzülürüm mesajı vermişsiniz. Adamın da henüz işi tam oturmamış ne yapsın hayatım dünyayı önüne sererim deyip kandırsın mı? İş kurmak gibi bir olayın içindeyse o sürecin inişli çıkışlı olduğunu bilmeniz lazım. Hayat pahalı hediyeleri düşünecek kadar pembe değil çünkü canımız ülkemiz.
Ailenizin durumu iyi peki sizin durumunuz nasıl maaşınız ne kadar ?

Pahalı hediyeleri geçin, adam evi geçindiremeyebilir çünkü düzenli işi yok. 9 ayda nasıl tanıyıp evlenmeye karar verdin. İçinden her türlü şey çıkabilir bu adamın.. veya aynı şey karşı taraf içinde geçerli.. hem neden o sana pahalı hediyeler alsın ki senin ailenin durumu iyiymiş. Sen ona al :))

7 ayda evlilik için hizli bir ilerleme değil mi ? Sevgilinin düşündüğünü ben de düşündüm ,marka çanta almadı diye ahlanip vahlanan insanla ben de evli kalmazdim. Kocislerinden marka çanta bekleyenler bir zahmet totosunu kaldirip çalışsın hayat kalitesini arttırsın.
Hemen evlenmiyoruz ya yeni aileleri tanıştıracağız ve arkadaşlarım çalışıyor ev aldıkları için kendi maaşları ev borcuna gidiyor

anlata anlata pahali hediye alamadigi için üzülen arkadas hikayesi mi anlattinjz? kizim sana söylüyorum gelinim sen anla olmus yani.
kendi sordu çünkü özel günler için arkadaşlarının eşleri nasıl hediyeler alıyor diye bende anlattığıma pişman oldum

Pahalı hediyeleri geçin, adam evi geçindiremeyebilir çünkü düzenli işi yok. 9 ayda nasıl tanıyıp evlenmeye karar verdin. İçinden her türlü şey çıkabilir bu adamın.. veya aynı şey karşı taraf içinde geçerli.. hem neden o sana pahalı hediyeler alsın ki senin ailenin durumu iyiymiş. Sen ona al :))
mesleği var ya ayrıca kızlar onunda ailesinin durumu iyi ama kafaya koymuş kendim her şeyi halledicem diyor,ben alıyorum ama biraz altta kalıyor gibi hissediyorum bazen üzülüyprum

X