Kekler - Pastalar Sevgililer günü pastası

P

pembe_bal10cuk

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi pembe_bal10cuk
sevgililer günü için çok güzel bi pasta tarifi

Pandispanya için 3yumurta
1 su bardağı toz şeker
50 gr eritilmiş margarin
1 çay bardağı yoğurt
1,5 su bardağı un
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
2 tepeleme çorba kaşığı kakao
Keki ıslatmak için bir miktar süt

Ara kreması için
1 paket pasta dolgu kreması
1,5 su bardağı süt
3 - 4 adet muz
Parça çikolata
Dış kaplaması için
200 ml sıvı krema
200 gr bitter çikolata
500 gr şeker hamuru
Kırmızı gıda boyası

Pandispanya
Yumurtanın beyazı ve sarıları ayrılır. Sarıları margarin ve yoğurt ile iyice çırpılıp içine elenmiş kabartma tozu vanilya ve un eklenerek iyice karıştırılır. Ayrı bir kapta yumurtanın akları köpük köpük olana kadar çırpılır içine şeker eklenerek şeker iyice eriyip beyazlaşana kadar tekrar çırpılır. Yumurtanın sarılarına katılıp bir kaşık yardımıyla iyice karıştırılıp birbirine yedirilir. 170 derece önceden ısıtılmış fırında pişirilir. Soğutulup 2 ya da 3 kata ayrılır.

Ara kreması
1 paket dolgu kreması 1,5 su bardağı süt ile kıvam alan kadar 4 -5 dakika çırpılır.

Muzlar dilimlenir. Pandispanyanın katları süt ile ıslatılır. Dolgu kreması sürülüp üzerine parça çikolata ve dilimlenmiş muzlar dizilir. Bu şekilde tüm katlar tamamlanır.

Dış kaplaması
Krema bir cezveye konulup içine küçük küçük parçalanmış çikolatalar konulur. En kısık ateşte sürekli karıştırılarak çikolataların erimesi sağlanır. Krema kaynamadan ocaktan alınıp soğuması beklenir. Mikserin en yüksek hızında koyulaşıp kıvam alan kadar çırpılır. En az 1 saat buzdolabında bekletilir. Pasta bu krema ile düzgünce kaplanır.
Şeker hamurundan bir miktar süsleme için ayrılır. Kalanı pastanın üzerine göre açılıp pasta güzelce kaplanır. Ayırdığımız şeker hamuru kırmızı gıda boyası ile renklendirilip küçüklü büyüklü kalpler kesilir. Benim boy boy kalıplarım olmadığımdan daireler kesip daireleri bıçak yardımıyla kalp şeklinde yuvarlayarak küçüklü büyüklü kalpler elde ettim. Arzu edilen şekilde süslenir.

ALINTI.............

Son düzenleyen: Moderatör:
offf çok güzel görünüyo.. bu şeker hamuru nereden bulunurki... ben anca kremşantiyle süsleyebiliyorum...

süpper olmuş ama ellerine sağlık... a.s.

ay kiz cok güzel görünüyo bu cimcime bayildim valla harikasin..........
ellerine emegine saglik
paylasimin icinde cok tskler....................

şekerim sen mi yaptın bunu?bravo walla
çok süper görünüyor...
eline sağlık

offf çok güzel görünüyo.. bu şeker hamuru nereden bulunurki... ben anca kremşantiyle süsleyebiliyorum...

süpper olmuş ama ellerine sağlık... a.s.

şeker hamurunu ben pastaneden alıyorum
beyaz olanını yanında gıda boyasınıda alıyorum evde kendim renk verip süsülüyorum
evde kendi yapanlarda varmış ama o kadar beceremem

ay kiz cok güzel görünüyo bu cimcime bayildim valla harikasin..........
ellerine emegine saglik
paylasimin icinde cok tskler....................

rica ederim canım
ben yapmadım sevgililer günü için deniycem inşallah

Canım pasta çok güzel görünüyor. Yanlış anlaşılmasın ama çok uğraştırıcı ve bazı malzemelerini gidip pastaneden aldıktan sonra giderim bu pastanın benzerini pastaneden alırım afiyetle yerim. cokacimcoook Hani pandispanya lı pastaları bende yapıyorum ve birçok arkadaşın tarifini de okudum . hep benimki ne yakın ya da bir benzeri yapılıyor yani daha pratik .. Şimdi bana eleştiri yağmuru olurmuş küserim .. -tatlicadiarzu- Ne yapayım benim fikrim bu .. şakkıdı

eleştiri yapmam neden yapayım kırıcı olmadıktan sonra:1closedeyes:
haklısın pastaneden gidip aldıktan sonra pastaneden pastayı almak daha kolay
hazır bi pandispanya keki ile yada kendin yaptıgın bi pandispanyayla da yapılabilir
süslemesi için sadece fikir bu şeker hamuru olmadan bu görüntü verilemez
bu hamuru evde yapan arkadaşlarda var
hem pastanedekilerin fiyatları evde yaptıgımız kadar hesaplı olmuyor
bazı anneler çocuklarına dışarıdan bişey yedirmiyor herşeyini kendi hazırlıyor
ben burda fikir verdim sadece yapan olur belki diyeyerimseniben

şeker hamuru çok tatlı oluyor ama

ayy inanmıyorum süper gözüküyorr kurabiyeden vaz mı geçsem acaba böle bi pasta yapabilir miyim?

teşekkür ederim yanlış anlaşılmadığım için .. yerimseniben bende dışarıdan hazır kek pasta genelde almıyorum evde pandispanyamı kendim yapıyorum krema - krem şanti - çikolata sosu - meyveler kullanıyorum pastam için . Ama daha fazlasıyla uğraşamıyorum açıkçası ne yalan söyleyim içimden gelmiyor .. zaten gelse bile vaktim olmuyor , oğlum yakamı bırakmıyor ki uğraşayım :1hug: Ama becerikli hanımları çok tebrik ediyorum hele bazılarını okuyorum da vayyy beee diyorum cokacimcoook Benim eleştirim kesinlikle size karşı değildi .. a.s.

yaa seker hamuru bulamadım bısuru pastaneye sordum hıcbırıde satmıoruz dedı ne yazııkıı

yaa seker hamuru bulamadım bısuru pastaneye sordum hıcbırıde satmıoruz dedı ne yazııkıı

Canım şeker hamurunu Eminönünden Profesyonel Pastacılık Malzemeleri satan bir yer var daha uygun fiyata bulabilirsin şahane şeyler var var yaaa girince kendimi kaybediyorumdelikafaduldendelikafaduldencokacimcoook
İstanbulun neresinde oturuyorsun bilmiyorum ama istersen yardımcı olurum o yeri bulman için
a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…