Sevdiğim adam için ne yapabilirim?

akisinabirakmak

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2024
51
12
Merhabalar. Ben 30 yaşındayım erkek arkadaşım 28 yaşında. Kendisini 3 seneye yakın tanıyorum ve 2 senedir de ilişkimiz var. Kendisi sık sık mide sıkıntıları yaşıyor ve hasta olduğunda kendisi sürekli depresyona giriyor. Hasta olduğu zaman kendisini çok değersiz hissettiği için her şeyi herkesi yok sayıyor. Kendisine sürekli yardım etmeye çalışıyorum ama yetemiyorum. Evlil6de düşünüyoruz ama hastalığını rngel görüyor ve iyice küsüyor. Hastalığını bahane ediyorsa gitme konusunda tereddüt etmem aksine kendimi kandırmamış olurum o da rahat eder. Ama gitmeme de isin vermiyor. O böyle davrandıkça ben daha da çok huzursuz oluyorum ve onu da huzursuz ediyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl akışına bırakmalıyım? Her türlü onun yanında olduğumu nasıl hissettiririm? Uzak mesafe yürütüyoruz.
Güncelleme: Evlilik yolunda olduğum kişiyle bugün ayrıldık ve ayrılık şekli o kadar kötüydü ki. Ex kişinin ablası dün beni aradı evlilik ile ilgili bazı detayları netleştirmek amacıyla. Ben de kendisine kardeşinin hala çok kararsız olduğunu ve bu durumun kadınlık gururuma dokunduğunu söyledim. En azından psikolojik yardım alırsa bu gelgitlerinin belki yok olacağını söyledim. Teli güzelce kapattık. Bugün öğle saatlerinde beni aradı ve sizden olmuyor bitirin dedi. Ex kişi hiçbir şey dememişken. Anlayacağınız ex kişi ayrılığın sorumluluğunu dahi alamadı. Daha sonra ec kişiye yazdım niye böyle oldu ablan niye bu şekilde davranıyor dün her konuşmayı güzel bitirmişken. Konuşalım çözelim dedim. Seni çok seviyorum falan da yazdım. Hiç cevap yok tabii bıraktım. İkindi vakti exin ablası kardeşimden uzak dur asıl sen git yardım al kardeşimin hiçbir şeyi yok dedi bağırarak. Sadece iyiliğini düşündüm en başta da kendi iyiliğimi. Ki kadınlar kulübünde bu başlığı açma sebebim bile ex kişi için ne yapabilirim niyetiyleydi. Kimseyi düşünmemek lazımmış bugün öğrendim ve bir ders oldu bana.

Son düzenleme:
Mide sıkıntılarından dolayı evlenmek istemiyor. Anlıyorum. 🧿
Senelerdir yaşıyor bu sıkıntıyı. İstediği yemeği yiyemiyor. Yemek konusunda biraz dikkatsiz davransa günlerce kusuyor ve az buçuk aldığı kiloyu da veriyor. Kendini garabet gibi hissediyor.

Evet defalarca kez gitti ama herhangi bir hastalık bulunamadı.
Bizim bir müşteri çok problem yaşadı gitmediği doktor kalmadı bir anda da çok zayıfladı midesi ağrıyordu, yemek yiyemiyordu. Bal gibi adam hep agresif olduğunu söylüyordu. Sonra bir başka doktora gitti sorunun boğazında olduğu çıktı boğazından bir ameliyat oldu. Adam yeniden doğdum diye ortalıkta dolaşıyordu.

Bizim bir müşteri çok problem yaşadı gitmediği doktor kalmadı bir anda da çok zayıfladı midesi ağrıyordu, yemek yiyemiyordu. Bal gibi adam hep agresif olduğunu söylüyordu. Sonra bir başka doktora gitti sorunun boğazında olduğu çıktı boğazından bir ameliyat oldu. Adam yeniden doğdum diye ortalıkta dolaşıyordu.
Aklımda bulunduracağım, belki onunki de öyledir.

Söyledim ama ikna olmuyor. Bu süreçte ben de çok yıprandım randevu aldım bayramdan sonra psikiyatriye gideceğim. Onu nasıl ikna ederim?
İkna etmek zorunda değilsiniz. Psikolojisi bozuk saçma sapan bir adamın saçma sapan davranışlarını tolere etmek zorunda da değilsiniz. Kimseyi tedavi etme misyonumuz yok. Bir hayatımız var ve bu şekilde heba etmenin anlamı yok.

Adam evlilikten kaçıyor siz de sevdiğim adam için ne yapabilirim diyorsunuz? Adamı bırakın siz terapi alın.
Evlilikten kaçmıyor, hastalıktan kendini zavallı hissediyor.ailelerimiz biliyor eylül ayına nişan yapmayı düşünüyoruz. Ama acaba hastalığı bahane olarak da kullanıyor olabilir mi bir ihtimal diye de düşünmüyor değilim. Hastalığın psikolojisini ben de biliyorum. Güzel olan hiçbir şeyi hak etmiyor gibi hissettim zamanında.

İkna etmek zorunda değilsiniz. Psikolojisi bozuk saçma sapan bir adamın saçma sapan davranışlarını tolere etmek zorunda da değilsiniz. Kimseyi tedavi etme misyonumuz yok. Bir hayatımız var ve bu şekilde heba etmenin anlamı yok.
Yani bırakıp gitmek mi olmalı ilk seçeneğim? Yoksa terapi alması için rest mi çekmeliyim?

Söyledim ama ikna olmuyor. Bu süreçte ben de çok yıprandım randevu aldım bayramdan sonra psikiyatriye gideceğim. Onu nasıl ikna ederim?
İkna olmuyosa kendi bilir. Sen niye kendini harcıyosun ya? Ortada ağır hastalık falan var sandım ben de. Şımarık totosuna vur tekmeyi gitsin sen niye kendini bu kadar ezip büzüyosun biraz gözünü açsana?

Senelerdir yaşıyor bu sıkıntıyı. İstediği yemeği yiyemiyor. Yemek konusunda biraz dikkatsiz davransa günlerce kusuyor ve az buçuk aldığı kiloyu da veriyor. Kendini garabet gibi hissediyor.
Tüp mide ameliyatı geçirmiş mi?
Belki çok kiloluydu ve bu ameliyatı oldu
Ondan sonrada yazdığınız sıkıntılarla boğuşuyor olabilir
Genel olarak tüp midelilerde bu tür yeme bozukluğu kusma mide ağrılar vs oluyormuş

X