Serklaj rahım ağzı

guzelanne56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
84
42
22
Yarın tam 26 haftalık olacağız 12 haftada serklaj oldum ilk bebegım 33 de dogdu onda detaylıda rahım ağzım 26 mm çıkmıştı. Bu doktorum rıske atmadı rahım ağzım 30 üstü olmasına rağmen serklaj yaptı serklaj sonrası belırgın bı yasak koymadı dıkkat ettıgım sürece günlük işlerımı görerek geldim bu haftaya. 20 hafta başında kendı doktorum 37 ölçtü rahım ağzımı vajınal yoldan, perınotolojı karından 42 ölçtü artık ölçüm kesıldı.
Pazartesi günü fitil kullanırken epey zorladım ve çok hafıf lekelenme yaşadım doktoruma gıttım vajınal baktı dikişlerım sağlam rahım agzım 32 çıktı 30 altı çıkmadığı sürece sorun yok dedı bakmadan şükür yolundaydı. karından bebeğe baktı çok şükür rahımden gelen kanama yoktu hatta bana fitili atarken çizdin mi ne yaptın dedı?
doktora ozellıkle sordum sorun varmı hocam dıye o da sorun olsa en az 3 gun yatırır bırakmazdım senı rahım agzın 30 dan kısa bıle olsa yıne bırakmazdım sorun yok dedı. Yanı şuan herhangı bır yasağım yok, haftaya gel tekrar bakalım dedı enfeksıyon vs de cıkmadı ama haftaya gel bakalım demesı korkttu sorun mu gördü de öyle dedı rahım agzım 37 idi o olcutugunde 1 ay önce sımdı 32 olmus korkuyorum rısk mı var? Yada haftaya rahım agzım epey düşer mi yoksa artık 32 falan olması normal ve ıyı mı valla bı bebegımı kaybettim o kadar korkuyorum kı yıne yat kalkma yerınden dese psıkoljım gerçekten kaldırmaz sizce hersey yolunda mı? Ben biraz pımpırıklı olduğum ıcın bebek ultrosonda bır ıkı gun az bıle çıksa doktorum ertesı gun gel bı daha olcelım der korktuğumu bıldıgı ıcın ondan mı acaba

bende geçen sene 20 haftalıkken bu sebepten bebegimi kaybettim arkadaşım. şu an 2. hamileyim 6 haftalık ve doktorum bebekle ilgili her türlü ihtimali düşüneceğiz ve sağlıkla kucağını almanı sağlayacağız dedi. lütfen sende hiç panik olma ama acaba abartıyor muyum diye de düşünme çünkü ikimizde normal bir gebelik geçirmiyoruz. bana doktorum serklaj sonrası doğuma kadar yatacaksın dedi. sende de böyle olması gerekiyor biraz zor bir süreç ama katlanmalıyız ben de çalışan biri olarak 12. haftada serklaj olup doğuma kadar yatacağım.

X