Selülit Selülitten Kurtulmak İsteyenler - Gerçeklerle Yüzleşin

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

Verite

Guru
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2006
1.132
40
Size mucizevi krem veya formül vereceğimi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bedavadan selülitlerden kurtulacağını düşünenler bence hemen bu sayfayı kapatmalılar.

Kremlere, lahana suyuna, zayıflamaya, abuk subuk reçetelere boşuna para yatırmayın. Alacağınız sonuç sıfır olacaktır. Ben burada bu tip reçetelerle selülitlerimden kurtuldum diyenlere inanmıyorum ve samimi bulmuyorum. Kimse kusura bakmasın.

Selülit bir ödem ve dolaşım bozukluğundan kaynaklanır arkadaşlar. Hemen suçu kolaya, kahveye veya sigaraya atmayacağım. Aslında hiç düşünmediğimiz sebepleri var selülitin. Öncelikle selülitin kilo ile direkt ilişkisi yoktur. Ha diyebilirsiniz ki "ben zayıfladığımda selülitlerim de azalıyor". Bu yanlış. Kilolu olmak sadece selülitli bölgenin daha belirgin olmasına yol açar, kilo verdiğinizde de bu belirginlik kaybolur; fakat elimizle sıktığımızda yine selülitimizin olduğunu görürüz.

Aldığımız kremler, uyguladığımız formüller sadece bir süreliğine selülitin belirginliğini azaltır, değişen bir şey olmaz. Bunları açıkçası tamamen saçmalık olarak görüyorum. Selülitten kurtulmak için lahana suyu içmeye veya değişik çaylar demlemeyip içmeye gerek yok.

Selülitlerden kurtulmak ve selülitsiz yaşamak istiyorsak hayatımızda değişikliklere gitmeliyiz arkadaşlar. Biliyorum buradan söylemesi çok kolay. Değişiklik yaratmak da zor. Açıkçası ben de hemen değişikliğe gidemiyorum. Çünkü alışmış olduğumuz bir beslenme düzenimiz var. Bir hayat tarzımız var. Şehir yaşantısı bizi mecburen kötü beslenmeye itiyor.

Nereden başlayalım değişikliğe? Ödem atmadan selülitlerimizi gideremeyiz.

1) Öncelikle kullandığımız tuzu değiştirelim.Rafine tuz yerine, taneleri büyük olan deniz tuzu kullanalım. Tuz en çok ödem yapan şeylerden biri. Ve deniz tuzu gerçekten çok sağlıklı. Ödem atmamızı kolaylaştıracak ve ödem tutmamamızda çok büyük yardımcı rol oynayacak. Ben bir zamanlar Rusya'da bulunduğumda kızların bu kadar çok yağlı beslenmesine rağmen nasıl pürüzsüz bacaklarının olduğunu merak ettim. Selülitleri neredeyse hiç yok. Göz alıcılar. Ve evet onlar da deniz tuzu kullanıyor yemeklerinde. Deniz tuzu lezzetsiz değil, yemeklerinize rafine tuz kadar ve hatta ondan daha çok lezzet katar. Deniz tuzunu büyük marketlerde veya aktarlarda bulmak mümkün. Ama sofralık diye belirtin.

2) Rafine gıdalardan yavaşça uzaklaşın: şeker ve beyaz undan yapılmış gıdalarla yavaş yavaş vedalaşın, onları azaltın. Tamamen kesmek en iyisidir ama hiç kolay değil biliyorum. Daha sonra, beyaz ekmek yerine tam buğdaydan yapılan ekmekleri tüketin. Sanayi işi gıdaları bırakın, hazır çorba, hazır aroma katıcılar (et suyu, sebze çeşnisi vs.).

3) Bol su tüketin: Evet klişe bir öneri ama gerçek. Mümkün olduğunca çok su tüketin.

4) En azından selülitlerinizle vedalaşana kadar kardiyo ağırlıklı sıkı bir egzersiz uygulayın. Daha sonra egzersizleri daha az yapmaya başlarsınız. Örneğin haftada 2 kere.

5) Çok dar kıyafetler giymeyin.

6) Banyoda masaj yapmayı unutmayın.

7) Kolay gelsin.

merhaba clementine88, ben de sana söylediklerinde sonuna kadar katılıyorum. günlerdir bu selülitler hakkında girmediğim site, okumadığım yorum girmediğim forum kalmadı. mirmirmirmir resmen kafayı bozdum artık, yaza kadar zayıflamam ve selülitlerimden kurtulmam gerektiğine karar verdim. nerden baksan 100lerce yorum ve bilgi okudum ve söylenen şeyler hemen hemen aynı. şikayetler de hemen hemen aynı. insanlar bir kremden mucizevi etkiler bekliyor bu çok yanlış. bütün araştırmalarımın sonunda en son dün artık harekete geçtim ve aktara gittim, kendime gaz vermek amacıyla zayıflama çayı diye satılan rezenesinden sinamekesine kadar bir sürü çayın karışımını aldım. bir de (yine okuduğum linklere dayanarak) yosun sabunu ve selülit yağı aldım (susam, kekik, biberiye, portakal yağları karışımı) aynen ender saraçın anlattığı gibi uygulamaya başladım.
ben günde 10 saat çalışan ve her gün 4 saat yol çeken bir insanım. yani günün 14 saati mecburen oturuyorum. ama artık karar verdim, 1 haftadır işten çıkınca yarım saat 45 dk yürüyorum. hiç su içebilen bir insan değilim, 2 gündür günde 2 lt su içmeye başladım. ve senin de dediğin gibi önemli olan bunlar değil, alışkanlıklarımızı değiştirebilmek. artık akşam direk dolaba saldırmak yerine eve giderken yol üstünde bir elma yiyerek iştahımı kesiyorum. böylece eve gittiğimde buzdolabına saldırmıyorum kaydirigubbakcemile2 hedefim 23 mayısa kadar mükemmel bir fiziğe sahip olmak. umarım başarılı olabilirim. CADIARZU

Katılıyorum.. Bende 1 ayı aşkın süredir hergün en az 1,5L su içmeye çalışıyorum.. 1 aya yakında aktardan aldığım yağları kullanıyorum.. Fark yarattığını söyleyebilirim. Bugün itibari ile aktardan aldığım biberiye, funda yaprağı, anason ve rezene çaylarının karışımını yapıp içeceğim.. Tek eksiğim yürüyüş.. Onu da hayatima sokmaya başladım.. Deniz tuzunu bilmiyordum.. Onu da en kısa sürede alacağım.. Yanlız sevgili hera bitki çayı listende sinamekiyi duyunca uyarma gereği duydum.. Bu çok fazla kullanılırsa ciddi anlamda ishal yapıyor bağırsak florasını tahrip ediyor. Bir arkadaşım sadece bu çaydan içip zayıflamaya çalışmıştı.. Öncelikle demde çok bırakmamak gerekiyormuş. O, 5-10 dakika kaynatıp içince cidden hastalandı. Korkup bırakınca da bir süre bağırsakları çalışmadı.. Diğer çayları bilmiyorum ama sinamekiye dikkat..
Hepimize kolay gelsin..

tatlım 1 aydır 1.5 lt su tükettiğini yazmışsı
peki kiloda verdinmi
selülit melülit değilde şu fazlalıklardan kurtulmak istiyorumsenağlama

evet peluss'cum sinamekinin öyle bi yan etkisi varmış benim de kardeşim her akşam sinameki içiyodu kabızlık problemi olduğu için, sonradan çok kötü oldu.:1no2: benim o çayı içmemin sebebi hem eve gidince buzdolabına hemen saldırmıyım, hem de motive olayım die her akşam eve gittiğimde max 10 dk demleyip 1 fincan içiyorum.. uyarın için teşekkür ederim sengözlerimebaksanab
ayrıca fazlalıklardan kurtulmak için de malesef spordan ve hareketten başka bi yol olmadığını düşünüyorum... yani bu sadece suyla olacak bir iş mi? aman ne bileyim iyice kafam karıştı benim.. kafamçokkarıştı

Bilgi için teşekkür ederim

Kesinlikle katılıyorum özellikle spor yapmadan selülitten kurtulamazsınız...Güzel paylaşım, teşekkürler...

Son düzenleme:
öncelikle şiddetle sizleri uyarmak istedim.Bu kullandığınız ot çaylarının hiç bir geçerliliği yok ayrıca bu ürünler tarım bakanlığı onaylı ve bağırsaklara için çok sakıncalı bunu nereden mi öğrendim eczanelerden ve doktorlardan sakın kızlar benden uyarması sıkıntısını ileride çekmek var bugün zayıflama hapları bile toplatılıyor bu otların neren geldiğini ne şekilde yetiştirildiğini bilmiyoruz bile.
selülite gelince küçük ucuz el masaj aleti alın ve düzenli uygulayın duş sırasında sıcak soğuk şok yapın ama bunu düzenli yapın ve imkanınız varsa yürüyüş hatta spor yapın gözle görülür değişimi ben yaşadım hem sağlıklı olanda bu kafeini hayatınızdan çıkarın kahve sabunu yazılmış kahve yararlı olsaydı selüliti oluşturanların başında yazılmazdı eğer ben gibi kahve tutkunu olup vazgeçemeyenlerdenseniz kafeinsiz kahve satılıyor onu gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.
herkese kolay gelsin buarada suna dumankayanın aspirinli tarifide arkadaşımda çok güzel sonuçlar verdi belirtmek isterim tabi masaj aleti şart ve sıcak soğuk şok hepinize iyigünler

Merhaba arkadaşlar,

Ben 28 yaşındayım ve son zamanlardaki mecburi hareketsiz yaşam tarzımdan dolayı selülitler oluşmaya başladı kalça ve bacak bölgesinde. Ben 160 boyunda 47 kilo bir bayanım, kilo problemim yok çok şükür ama selülitle ilgili yeni yeni bilgi ediniyorum. ,normal şartlarda koşu yapan, fitness ı ihmalk etmeyen tenis oynayan kışın bile yüzen biriyimdir kısacası sportif bir yaşamım var. Selülit ve kilo problemlerine çözüm arayan kişilere yönelik yazısından dolayı Verite ye teşekkür ediyorum çünkü bir süredir bende buna benzer birşey yazmak istiyordum.
Selülit ve kilo sorunundan kurtulmak isteyen kişilerin öncelikle bu konuyu ciddiye alıp yaşam tarzlarında değişiklik yapmaları gerektiğini düşünyorum. kilo veselülit şikayetini duyduğum bir çok tanıdığım tembel, tembel olmasa bile uyuşuk, yeme içmesine özen göstermeyen, uykusu düzensiz ya da alkol alan kişiler. Durum böyle olunca selülit de kilo da kaçınılmaz oluyor. Bunlara geçici sorunlar olarak yaklaşmak ve üzerinde yoğunlaşıp hedefinize ulaşmanız gerekiyor. Hedefe ulaşırken de kullandığınız selülit kremleri, inceltici jeller, zayıflama çayları ya da masaj aletleri değiştirdiğiniz ve hareket ile düzen getirdiğiniz yaşam tarzınızı destekleyici unsurlar olmalı. Soruna eğilirken lütfen birçok yönden amacınıza uygun hareket edin böylece hedefiniz ve bulunduğunuz nokta arasındaki mesafe çok kısalacaktır.

Ben kendi adıma, yediklerime özen göstermeye, uykumu düzene sokmaya başladım. tüm bunlara ek olarak bir Selülit yağı, bitkisel içerikli bir selülit serumu ve bir masaj aleti aldım. Bol bol su içip yürüyüş yapıyorum ve aldığım sonuç gerçekten beni çok memnun etti.

Herkese sağlıklı günler diliyorum.

haklısın....yağlar bi yere kadar ama vücudu sıkılaştırmazsak anında geri gelir...ben zayıfım ama yine de var selülit...zayıflamakla ilgisi yok yani arkadaşlar...bende pilates yapıyorum banyoda soğuk su yapıyorum düzelme var biraz..ve salatalık gibi sulu meyveler yiyorum..2 litre su içmek de önemli tabi...aslında basit ya kurtulmak..vallahi...su bedave,spor da bedava..yani bacak hareketleri yapmak yeterli...salatalık gibi sulu meyveler ucuz...banyoda soğuk su yapmak zahmetsiz...bayılıyorum bu basitliğedelikafadulden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…