Selülit Selülit Kremi Tuzağı

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri
E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
bundan 7 sene önce selülitlerimden tamamen spor(koşu+aerobik) ve bol su içmekle kurtulmuştum. Ama aradan geçen onca zaman içinde edindiğim kahve alışkanlığı, arttırdığım sigara tüketimi, hareketsiz yaşam tarzı yüzünden, selülit oluşumu yeniden başladı. Bunun sebebi ise yukarda saydığım etmenlerin dolaşım sistemimin düzenini bozmasıydı.

Şimdi gelelim asıl soruna, yani "mucizevi selülit kremleri"nin kerametine...

Aşağıda yazılanlar sitesinden alıntıdır. Merak edenler, sokağa para atmak ve boşa kürek çekmek istemeyenler yazının devamını lütfen okusunlar. Çektiğiniz onca eziyete hiçbir şekilde değmediğini görünce üzüleceksiniz.

Piyasada özellikle selülit kremleri olarak satışa sunulan ürünler ile ilgili olarak anılan anabilim dalından alınan görüş yazısında “piyasada selülit kremi olarak satışa sunulan pek çok ürün olduğu ve içerik olarak hemen tümünün benzer maddeler ihtiva ettiği, bu maddelerin, yapılan bazı çalışmalarda yağ dokusunun azalmasında hiçbir etki göstermediği, bazılarında ise az da olsa yararları olduğunun gözlendiği, bu etkilerin aktif olarak yağ dokusunu azaltmaktan çok yağ hücrelerinin su kaybetmesi sonucunda olduğu, ancak tüm çalışmalarda, bu etkilerin geçici olduğu ve krem bırakıldıktan sonra tüm belirtilerin geri döndüğünün tespit edildiği” bildirilmiştir.

İnceleme konusu reklâmlar ile ilgili görüşleri sorulan firmalardan ise; bu tür ürünlerin kozmetik ürünü olduğu ve kozmetik ürünlerinin etkisinin geçici olduğu ve bunun herkes tarafından bilindiği, bu nedenle “kullanıldığı sürece etkilidir” ya da “etkileri geçicidir” ibarelerinin reklâmda yer almasına gerek olmadığı yönünde görüş bildirenler bulunmaktadır. Gerçekten de ruj, kolonya, parfüm vb. kozmetik ürünlerinin etkilerinin geçici olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Çünkü bu tür ürünler cilt yüzeyine uygulanır, cilt altına etki etmez ve cilt üzerinde renk ve koku verme dışında bir etkiye haiz değildir. Oysa inceleme konusu ürünler vücutta biriken fazla yağların atılmasını sağlayarak hoşa gitmeyen fazlalıkların ortadan kalkacağını ve vücudun ince ve sıkı bir görünüme sahip olacağını iddia etmekte olup, ortalama algılama düzeyine sahip tüketiciler ise bir kutu ürünü kullandıktan sonra vücudundaki yağların atılacağı, daha sıkı ve ince bir görünüme sahip olacağı beklentisi içerisine girmektedir.

Bu noktada şunu da belirtmek gerekir ki, ülkemizde pazara sunulan kozmetik ürünlerin % 90’ının ithal olması nedeniyle buna paralel olarak ürünlere ilişkin reklâmlar da çoğu kez yurtdışında yayımlandığı şeklinden tercüme edilerek yayımlanmaktadır. Ancak söz konusu reklâmlarda verilen ibarelere dayanak olarak gösterilen çalışmaların çoğu kez bilimsel anlamda bir geçerliliğinin olmadığı tespit edilmektedir.

Reklâm kurulu, tüketicinin korunması hakkında kanun’un 16 ncı maddesine aykırı hareket edenlere 2006 yılı için 5.491 YTL (beşbin dörtyüz doksanbir YTL) idari para cezası verebilmektedir. 16 ncı maddeye aykırılığın, ülke düzeyinde yayın yapan yazılı, sözlü, görsel ve sair araçlar ile gerçekleşmesi halinde ise, para cezası bu miktarın on katı olan 54.913 YTL (ellidörtbindokuzyüzonüç YTL) olarak uygulanmaktadır.

Reklâm Kurulu tarafından alınan kararların ve yapılan çalışmaların kamuoyu tarafından yakından izlendiğini biliyoruz. Zira 2005 yılında Reklâm Kurulu Başkanlığı’na ulaşan toplam başvuru sayısı 642 iken, 2006 yılının ilk 8 ayında başkanlığımıza ulaşan başvuru sayısının 770 olması bunun açık göstergesidir.

Ocak 2000 - Eylül 2006 tarihleri arasında Reklâm Kurulu’nda karara bağlanan kozmetik reklâmlarına ilişkin veriler şu şekildedir:

Karara bağlanan kozmetik reklâmı sayısı : 53

Reklâmı karara bağlanan kozmetik ürünün türü
Kırışıklık giderici : 19
Selülit kremi/ürünü : 12
Şampuan/saç bakım ürünü : 12
Sabun : 3
Tüy dökücü ürünler : 5
Parfüm : 2

Karara bağlanan kozmetik reklâmlarının 16 ncı maddeye aykırılığa ilişkin dağılımı

16 ncı maddeye aykırı bulunan reklâm sayısı : 45
16 ncı maddeye aykırı bulunmayan reklâm sayısı : 8

16 ncı maddeye aykırı bulunan kozmetik reklâmlarının ceza türlerine göre dağılımı

İdari para cezası sayısı : 11
İdari para ve durdurma cezası sayısı : 22
İdari para ve düzeltme cezası sayısı : 8
Durdurma cezası sayısı : 4

16 ncı maddeye aykırılık nedeniyle reklâm veren firmalara uygulanan para cezası miktarı: 1.578.380.- YTL

• Konu Sahibi EU2
Yani yapabileceğimiz tek şey, hayat tarzımızı değiştirmek: Kahve ve sigarayı bırakmak, bırakamıyorsak azaltmak, bol bol spor yapıp su içmek, hareketli bir yaşam tarzı benimsemek gibi. Çünkü bu selülit denen illet kozmetik bir görüntü bozukluğu değil, fizyolojik bir rahatsızlık, yani hastalık..

• Konu Sahibi EU2
bu konuda çok haklısın .eklenecek bir şey yok.ben de bazı ilgili linklerde kremlere boş yere para harcamayın diyorum.ama kozmetik ürün kullanmak isteseni,z de en ucuzunu tercih edin derim.ben de öyle yapıyorum.

• Konu Sahibi EU2
bir sürü para dökerek ve yaşayarak tespit ettiğim durumu, biri bilimsel olarak açıklamış, çok sevindim :)

• Konu Sahibi EU2
Ben de bir sürü selülit kremi kullandım her yıl yeni bi marka denedim loreal-vichy-avon-nivea hiç bir şey olmuyor nemlendirici krem alıp sürsek aynı şey olucak..

• Konu Sahibi EU2
Ben de bir sürü selülit kremi kullandım her yıl yeni bi marka denedim loreal-vichy-avon-nivea hiç bir şey olmuyor nemlendirici krem alıp sürsek aynı şey olucak..

katılıyorum, hatta bazen de düşünmüyor değilim; bize az da olsa sürdüğümüz krem mi yoksa kremi sürerken uyguladığımız masaj mı fayda ediyor?:uhm:

• Konu Sahibi EU2
a.s Aynı seyi düşünüyorum bence de bize azcık da olsa iyi gelen şey o ürünleri uygularken yaptığımız masaJ

katılıyorum ben de ya çatlaklara hadi neyse de selülitlere ancak içeriden bir etki edebilirz bence de

Selülat kaydirigubbakcemile3kremlerinin, nemlendirici kremle aynı etkisi dışında hiçbirşeyine inanmıyorum..
Hamilelikte aldığım kilolarla biraz selülat oluşmuştu..yaptığım diyetle eski kiloma dönünce ne selülat kaldı ne bişey..demekki birde spor yapsam taş olacakmışım taşşşş.::jeyyar:

:roflol:

evt.keinlikle kremlerin hiç faydası yok.bunları bilimsel kitapları da okuyunca iyice de belledim.cilt uzmanlarının yazıları herşeyi anlatıyor zaten. kremler sadece göz yanıltıyor. yüzeyi nemlenidrdiği için pürüzlerin azaldığı izlenimi yaratılıyor...o kadar.

Selülit için en iyi çözüm masaj aslında. diyet yada spor bu kadar etkili değil.
Ama en doğrusu hiç yokken önlem almak. her duşta masaj yapmak.
Buarada Eda Taşpınar ın yöntemi "at kılı fırça"ymış :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…