Saç Bakım Ürünleri Selective Professional / Protek Ammino Keratin Saç Bakım Maskesi Hakkında Herşey

Saçlarım dalgalı. Sağlıklı olduğu sürece dalgalı olması sorun değil ama inanılmaz derecede kurular, birbirlerine dolanıyorlar taraması bile zor, çok sertler ve uçları kırık. Yumuşacık, parlak, birbirine dolanmayan ve biraz daha düz kısaca sağlıklı saçlar istiyorum :) Forumda o kadar çok ürün tartışılıyor ki 3 saattir araştırıyorum hala başladığım yerdeyim kafam çok karıştı. bana şöyle en uygun yani en iyi ürünleri brezilya fönünden, keratin yüklemesine ve haftalık maskelere/nemlendiriye kadar sıralaman mümkün mü kılıçbalığı. :/ umarım çok şey istemiyorumdur. yani benim için uygun reçeteyi arıyorum saatlerdir bi yere varamadım

bir de uygulamalarla beraber ve sonrasında düzenli kullanım için şampuan ve krem ne kullanabilirim acaba? bu şampuanla kremin içine keratim ampullerini dökebilirim. aynı zamanda doğal yağlar falan da dökebilirim.

şimdiden çooooook teşekkürler!

Son düzenleme:
Selective amino keratin ile keratin yüklemesi yapılabilir mi Kılıçbalığı ? Yani bu ürünü kullanıp, saçları kurutup, sonra fönlense yada hafif pres yapılsa...2,3 gün saçta dursa ne kadar faydalı olabilir acaba ?
Ben denemek istiyorum ama bi sana sizlere sormak istedim. Bu şekilde kullanan oldu mu arkadaşlar ?

Yumuşak saç istiyorsan Davines Keratin Bakımı sana uymaz, saçları sertleştiriyor çünkü. Artego Keratin Dolgusu olabilir veya Natura Keratin free plus me de denenebilir.

Nem maskesi olarak ben Matrix Total Results Pro Solutionist Total Treat Derin Onarıcı Maske tavsiye ederim başarılı bir ürün.

Şampuan olarak hala ısrarla Davines Nourishing Şampuan ile Pureology Strenght Cure Şampuan tavsiye ediyorum. Bu arada Selective Protek maskesi de başarılıdır. Düzenli olarak her banyoda kullansan aslında saçların kendine gelecek ama...

Daha önce bir arkadaşımız brezilya fönü ile karıştırıp denediğinde bir miktar düzlük elde etti ama içerik olarak ben pek tavsiye etmem.

kılıçbalığıııı cevabını bekliyormm tatlımm musit olduğunda

Nihayet cevaplayabildim.

Hmmm anladım ben düzleşsin istemiyorum sadece bakım yapsın, onarsın istiyorum (
Teşekkürler cevap için Kılıçbalığı

Coook tesekkurler tatlimm. Tavsiyelerinin hepsini uygulayacagim.

Kim saclarinin sertlesmesini ister ki? Ilgincmis.

Peki en iyi brezila fonu nedir? Yaptirabilcegim. Internetten alip kuofume yaptirabiliyorum.

Bir de sac yaglari olarak bildigin en iyi yaglar neler? Hepsini karistirip saca mi suruyoruz,

Esasında ben isterim çünkü saçlarım ince telli ve düz, hacimsiz bir saç, sertleştiğinde daha hacimli oluyor, dalgalı kullandığımda daha kalıcı oluyor. Saçımın normal hali ile tutmuyor çünkü

Şu an en iyi brezilya fönü diye bir şey yok, hepimiz arayıştayız. İyi dediğimiz ürünler zaman içerisinde bir şekilde içerik değiştiriyor sanırım ve alıştığımız sonucu alamıyoruz. Çok başarılı ürünler var ama onların kokusu da çekilecek gibi değil. Bu yüzden şu an bu soruna cevap veremiyorum.

Yağ konusunda sadece organik hindistan cevizi yağı (500 gr cam şişe-yenilebilir) tek başına yeterli aslında ama bu daha çok bakım amaçlı eğer amaç saçların biraz daha hızlı uzatmasını sağlamaksa başka çeşitler kullanılabilir. Amacını yazarsan ona göre yönlendireyim.

Çook teşekkürler tekrar tatlımm. Uzatmaya çalışmıyorum yani bakım yeterli.

En azından ortalama memnun kaldığın tavsiye ettiğin bi brezilya fönü söylesen internetten edinebileceğim?

Çook teşekkürler tekrar tatlımm. Uzatmaya çalışmıyorum yani bakım yeterli.

En azından ortalama memnun kaldığın tavsiye ettiğin bi brezilya fönü söylesen internetten edinebileceğim?
Maxi bio, çok kokar ve çok duman çıkartır. Sağlık açısından nötr olduğunu söyleyemeyeceğim ama ille deneyeceğim diyorsan bu ihtimallerden biri... Diğeri Brezilya fönü ile defrize hibridi Alfaparf 'ın düzleştirici seti.Bu ürün kokmaz, duman çıkartmaz anında yıkanır.

Tatlım Maxi Bio sonradan da kokuyor mu peki saçta? Alfaparf daha önce Sachane'den alıp yaptırmıştım çok memnun kalmadım açıkçası. Defizre kısmından dolayı olabilir. Maxi bio'nun nası bi kötü yanı olabilir saçlar açısından? Yanma, yıpratma olabilir mi? Bi de ürünü bulamadım Maxi Bio'yu nerden bulabilirim?

Çook teşekkürler kılıçbalığı tekrar diğer ürünleri alıyorum bugün :)))

Son düzenleme:

Yanlış uygulama yapmadığın sürece saçlarda yanma yıpranma olmaz ama neye göre yanlış uygulama... Diyelim yıpranmış veya zaten yanmış bir saç var ve bu saçlar ince telli, eğer bunun üzerine 230 derece ile uygulama yaparsan saçlar yıpranır ama 200-210 ile girersen bir sıkıntı yaşanmaz tam tersi saçlara harika bir yumuşaklık ve ipeksilik veriyor.

Maxi bio uygulamadan sonra bir iki yıkama yine kesif kesif kokuyor. Kızlar gittigidiyor sitesinden alıyorlar araştırmalısın.

Kilicbaligi brezilya fonu disinda soyledigin urunlerin tuz/paraben vs icerme sansi var mi? Ilk kullanimdan sonra saclarim iyice kivircaklasip birbirine dolandi

Kilicbaligi brezilya fonu disinda soyledigin urunlerin tuz/paraben vs icerme sansi var mi? Ilk kullanimdan sonra saclarim iyice kivircaklasip birbirine dolandi

Hangilerini aldın ve kullandın bilemiyorum. Şampuanlarda saydıklarının hiç biri yok, saç kremlerinde zaten sülfat falan bulunmaz malum sülfat köpürtmeye yarayan bir arkadaş. Matrix maskede paraben olabilir şu an bilemiyorum ama parabenin zaten bu tür etkisi olmaz. Saçlarını soğuğa yakın ılık suyla yıka ve gözlemle, bu şekilde etki etmesi olanaksız.

Bu ürünleri nasıl kullanmalıyım sence kilicbaligi? Evet saclarim yumusuyor ama asiri kıvırcaklaşıyor.

bu maske bana iyi gelmedi sonuna kadar da kullandım belki uzun sürede etki ediyordur diye ama saçlarım çok kötü durumda o yüzden belki pek etkisini göremedim

O zaman başka ürünlere bakman lazım canım. Saçlarının sorunu nedir?

saçlarım diplerine kadar yanmış durumda boyadan dolayı beyazlarım var boyuyorum o yüzden ama son zamanlarda dökülmeye de başladı özellikle uçları çok kuru saman gibi cansız dr ye gittim bir sorun çıkmadı. Yağ bakımı yapıyorum biraz kendine gelir gibi oldu ama o da döküyor yaparken açamıyorum dökülüyor diye topluyorum sürekli

Bende sorsammm
Benim boyadan kaynaklı saçlarım kopmuştu hatta.Zeytinyağı dahil birçok ürün kullandım saçlarım toparlandı ama birkaç sorunum kaldı.Saçlarım uçları okadar kuru ki anlatamam hindistan cevizi yağını ısıtıp kullanıyorum o biraz nemlik sağlıyor ama çok çok kuru.Onun dışında yine bu boyalı kısımların bir bölümü saçlarım çoook sert ve böyle tırtıklı görünümde Benzetme olsun diye ruffles cips gibi yani
Bunu nasıl giderebilirim düzleştiriciyi bıraktım arada fönlü kullanıyorum ama o görüntü çok üzücü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…