şekerim varrrr:(

TATOSH

yuvasina asik 🤲❤
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2007
4.523
784
arkadaşlar buğün kan testti yaptırdım ve şeker hastalığım kesinleşti..üstelikde 1 aylık hamileyim..şekerim 200mg dan aşağıya düşmüyor.:çok üzgünüm:...yarında tekrar kadın doğumcuya gideceğim lütfen dualarınızı esirgemeyin..
şekeri olupda bebeğini sağlıkla kucağına alan varmı arkadaşlar..lütfen bunları duymaya ihtiyacım var...
:a015::a015:

arkadaşlar buğün kan testti yaptırdım ve şeker hastalığım kesinleşti..üstelikde 1 aylık hamileyim..şekerim 200mg dan aşağıya düşmüyor.:çok üzgünüm:...yarında tekrar kadın doğumcuya gideceğim lütfen dualarınızı esirgemeyin..
şekeri olupda bebeğini sağlıkla kucağına alan varmı arkadaşlar..lütfen bunları duymaya ihtiyacım var...
:a015::a015:

Tatoşcum başımdan geçmedi ama sana sadece şunu söylemek istedim..
Doktorunun sürekli gözetimi altında olduğun ve yine doktorunun önereceği diyet programına uygun şekilde beslendiğin sürece endişelenmeni gerektirecek bir durum olmuyor bildiğim kadarıyla..
Arkadaşım yaşadı oradan biliyorum..
İnşallah bebişini hayırlısıyla kucağına alırsın.. :emir_bebek:

geçmiş olsun canım.arkadaşımın da bu değere yakındı.diyet programı uyguladılar.bebeği 2 hafta önce doğdu.nurtopu gibi.sen dikkat edersen birşey olmaz Allah ın izni ile.

moral bozukluğu seni daha çok yıpratır.canım benim çözümsüz birşey değil ki.

Çok geçmiş olsun canım
ama moralini yüksesk tutmaya çalış lütfen
bebeğin üzüldüğünü hissetmesin
hem çözülmeyecek birşey değil
Rabbim dermansız dert vermesin

çok geçmiş olsun tatoşcuğum moralini bozma stres yapma moral bozukluğu ve stres şekeri tetikler sakin olmaya çalış doktor kontrolunde olduğun sürece allahın izniyle bişe olmaz inşallah

canım ben kadın doğum kliniğinde çalışıyorum senin gibi diyabeti olan ve bebeğini kucağına alan bir çok gebem var dr kontrolünde olduğun sürece korkma sana 50 gr glikozla mı baktılar eger o yüksek çıktıysa 100 gr bakarlar diyetisyen eşliğinde gebeliğin devam edecek dr dediklerini düzenli yap dediğinden fazlasını yeme sende kökende bu varmış gebelik sadece ortaya çıkarmış korkma canım ama iyi bir dr seç kendine

canım ben kadın doğum kliniğinde çalışıyorum senin gibi diyabeti olan ve bebeğini kucağına alan bir çok gebem var dr kontrolünde olduğun sürece korkma sana 50 gr glikozla mı baktılar eger o yüksek çıktıysa 100 gr bakarlar diyetisyen eşliğinde gebeliğin devam edecek dr dediklerini düzenli yap dediğinden fazlasını yeme sende kökende bu varmış gebelik sadece ortaya çıkarmış korkma canım ama iyi bir dr seç kendine

canım benim benim sülalemde var..anne baba ..babamıda şeker hastalığından kaybettim..
şekerimede aç karnına baktılar...200mg çıktı..yarın dr gideceğim bakalım dr um ne diyecek..
bana moral verdiğin için binlerce teşekkür ederim..inanki yüreğime su serptin..allah razı olsun hepinizden..:1hug:

geçmiş olsun canım üzüntü stres dahada çıkarır düzenli perhizini yaparsan bişey olmaz k.i.b

geçmiş olsun canım üzüntü stres dahada çıkarır düzenli perhizini yaparsan bişey olmaz k.i.b

teşekkür ederim canım...elimden geldiği kadarıyla dikkat etmeye çalıştığım halde yinede yüksek çıkıyorsenağlamasenağlama

canım benim geçmiş olsun...moralini sakın bozma bu durumda daha kötü olur.inşallah bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın

canım muhtemelen sana glukofen yani metformin içerikli bir ilaç verecektir.birde diyet listesi.
hem şekerini dengeleyecektir.hemde bebişi kontrol altında tutacaktır.
moralini yüksek tut.
artık herşeyin tedavisi var..

çözümsüz hiçbirşey kalmadı artık canım...arkadaşların dediği gibi diyet programı ve belki bir hapla sorun çözülecek...bebiş doğacak...bende şeker yok ama maalesef hipotiroid var..bende dün test yaptırdım tsh değerim yüksek çıktı..bende başta biraz panikledim ama ilaç dozu ayarlaması ile sanırım çözülecektir...en güzeli sakin olmak..tıp bunları çözüyor artık....

canım benim öncelikle geçmiş olsun hayatım ama panik yapma canını sıkma ve stress yapmaa durr bakalım...bak benim kayınvalidem 1 derece şeker hastası ve sürekli komaya fela girermiş.yani baya yüksemiş.ve eşime hamile kaldığında dr kontrolunda eşimi kucağına almış.şeker hastası olupta bebek doğuran çok insan var.rahat ol canım.

o kadar sıkılma lütfen sakın bebeğin herşeyi hissedecek merak etme dr.kontrolü altında artık hamilelik süreci başarıyla tamamlanılıo sen yeterki ii ol ve biiraz dikkatli ol ama sakın moral bozukluğuyla devam ettirme bu işi geçmiş olsun.

kızlar iyiki varsınız o kadar rahatladımki rabbim hepinizden razı olsun...
tek istediğim sağlıklı bir şekilde yavruma kavuşmak..
darısı olmayanların başına..sizler ve kendim için bol bol dua ediyorum...rabbim inşallah dualarımı kabul eder...

çözümsüz hiçbirşey kalmadı artık canım...arkadaşların dediği gibi diyet programı ve belki bir hapla sorun çözülecek...bebiş doğacak...bende şeker yok ama maalesef hipotiroid var..bende dün test yaptırdım tsh değerim yüksek çıktı..bende başta biraz panikledim ama ilaç dozu ayarlaması ile sanırım çözülecektir...en güzeli sakin olmak..tıp bunları çözüyor artık....

geçmiş olsun canım...:1hug:

tatoş bozma moralini canım benim sürekli ayetel kürsi oku bebeğin için Allah korusun meleğini hayırlısı ile tamamına erer inşallah canım benim stres yapma bebişini etkilersin Allah şifa versin canım arkadaşım .a.s.

tatoşum swen hangi arada derede hamiş oldun
inş sağlıkla devam eder cnm
moralini yüksek tut ne olur

X