Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Kılıçdaroğlu ailesi, önde gelen[113] Zaza aşiretlerinden Kureyşan aşiretinin üyesidir.[114][115] Kılıçdaroğlu’nun soyunun, Oğuzlar’ın Bozok kolunun Beğdili boyundan olduğu ve ayrıca Ehl-i Beyt’e kadar uzanan seyyid soyuna uzanıyor olabileceği[114][116] belirtilmiştir. Kılıçdaroğlu, atalarının İran'ın Horasan bölgesinden Selçuklu zamanında Anadolu'nun Türkleşmesini sağlayan Anadolu erenleri olarak geldiklerini; büyük dedesinin Akşehir'de türbesi olan Seyyid Mahmud Hayrânî olduğunu belirtmiştir.[117][118][119] Kılıçdaroğlu Alevi inancına sahiptir.[120]

Dün burada bu konu açılmıştı merak edenlere....

Konuda şuymuş Ekrem İmamoğlu 100 tane almak istemiş...Başka ülkelere göndereceğinize ilk İBB ye satın demiş....Verilen cevapta buymuş...Seviye yerlerde bu nasıl Bakan

Son düzenleme:

Konuda şuymuş Ekrem İmamoğlu 100 tane almak istemiş...Başka ülkelere göndereceğinize ilk İBB ye satın demiş....Verilen cevapta buymuş...Seviye yerlerde bu nasıl Bakan
Bomboşlar. Boş teneke gibi tıngır tıngır sesler geliyor, akıllı mantıklı bir cümleleri yok. Bir de bu gereksiz cevaplara huuhahahaa diye bayılan kitleleri var. Sıkıntı onlar zaten. Balık baştan kokar, demişti değil mi buradaki ekonomi ve tarih uzmanı kızımız?

Türkiye’nin ilk sondaj platformu
Anadolu-01 diye bahsediyor ama okudugumu da anlamakta skntı yasıyorum galiba.. 1990 da olan bi platform sanırım

Türkiye’nin ilk sondaj platformu
Anadolu-01 diye bahsediyor ama okudugumu da anlamakta skntı yasıyorum galiba.. 1990 da olan bi platform sanırım
Evet onu gördüm ama o Silivrideymiş sanırım, bir de şu yazıyordu haberde Aras Driller... O da değilmiş.... İsimsiz doğalgaz çıkaran bir platformumuz var sanırım niye isim vermemişler ki

ARAS DRILLER (IMO: 8755699, MMSI: 370509000) gemisi 1979 yılında inşa edilmiş olan ve halen Panama bayrağı altında bulunan bir Platform gemisidir.

Platform ilk olarak 1990 yılında açılmış olan 5 adet kuyunun kalıcı olarak terk edilmesi işlerini tamamladı. Daha sonra Silivri açıklarında doğal gaz depolama amaçlı kullanılacak olan 9 adet yönlü kuyunun sondaj işlemlerine başladı.

Toplamda 9 adet 1600 metre ile 1950 metre arası derinliklerde sonlandırılacak olan kuyu açma işlemi yapılacak. Şu ana kadar 8 adet kuyuda 1300 metre derinliğe ve 1 adet kuyuda da 1700 metre derinliğe ulaşıldı.

Platform Silivri açıklarında sondaj işlemleri sırasında havadan görüntülendi. Anadolu-01 isimli platforma daha açıklarda bulunan Aras Driller isimli sondaj platformu eşlik ettiği çekilen görüntülere yansıdı.

İsmi reis tir

Anladığım kadarıyla bizim sadece bir tane sondaj platformumuz var onun da adı Anadolu-01. O da 1990 yılında açılmış olan 5 adet kuyunun kalıcı olarak terk edilmesi işlerini tamamlamış. Demek ki 1990 yılında açılmış 5 kuyuda kaynak bitmiş... Sonra Silivriye geçmiş en son orada görülmüş

Demin topik konusundaki mesajımla kahsettiğim şey tam olarak bu, sıkıntı şu ki genelde neyden bahsedildiğinin ayrımına bile varamıyorsunuz; farkında mısınız? Ülkenin jeopolitik konumundan ve coğrafyasından haberim var. Birçok ülke ve şehir de gördüm; mukayese edebiliyorum.

Erdoğan sürekli dünyanın, özellikle Avrupa’nın bizi kıskandığını söylüyor; ekonomik olarak üstün olduğumuzu, istatistiksel olarak rekorlar kırdığımızı, oradaki insanlar sanki sefillik içinde yaşıyormuş, sürekli krizle boğuşuyormuş, yiyecek bulma konusunda sıkıntı yaşıyormuş, biz onlar gibi sıkıntı çekmiyormuşuz gibi lanse ediyor. Aslında “psikolojik yansıtma” yapıyor. Kendi cümleleri: “Amerika'nın, İngiltere'nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Almanya'da kuyruklar, Fransa'da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye'de böyle bir sorun yok”

“İhracatımız her ay rekorlar kırarak artıyor, fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor, istihdamda salgın öncesi dönemin dahi üstüne çıktık”

Kendine oy veren sosyoekonomik, eğitim seviyesi düşük taban kitleye oynuyor, medya aracılığıyla rezil bir propoganda siyaseti yürütüyor. Bu zengin coğrafya ve jeopolitik konumda, liderler şatafat içinde yaşarken; halkın yarısına yakını açlık sınırı altında yaşayıp, ekmeği üç kuruş ucuza almak için karda kışta halk ekmek sırasında kuyruğuna giriyor; kafasına çay, erzak fırlatılan, dilenci gibi eline para sıkıştırılan fakir halk da, kendini bu masallarla avutuyor. Hâlinize şükredin diyor kısaca.

Siz Avrupa’nın hatta dünyanın sizi kıskandığı masalına, abartı içi boş propogandalara inanmaya devam edin o zaman.

Hitler ile kıyaslamak oldukça büyük bir zan ya latife yapıyorlar ya da tarih hakkında hiçbir bilgiye sahip değiller

Evet Avrupa bizi kıskanıyor

Eğitim seviyesi düşük taban kitleye mi oynuyor Allah aşkına komik olmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…