Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Demin topik konusundaki mesajımla kahsettiğim şey tam olarak bu, sıkıntı şu ki genelde neyden bahsedildiğinin ayrımına bile varamıyorsunuz; farkında mısınız? Ülkenin jeopolitik konumundan ve coğrafyasından haberim var. Birçok ülke ve şehir de gördüm; mukayese edebiliyorum.

Erdoğan sürekli dünyanın, özellikle Avrupa’nın bizi kıskandığını söylüyor; ekonomik olarak üstün olduğumuzu, istatistiksel olarak rekorlar kırdığımızı, oradaki insanlar sanki sefillik içinde yaşıyormuş, sürekli krizle boğuşuyormuş, yiyecek bulma konusunda sıkıntı yaşıyormuş, biz onlar gibi sıkıntı çekmiyormuşuz gibi lanse ediyor. Aslında “psikolojik yansıtma” yapıyor. Kendi cümleleri: “Amerika'nın, İngiltere'nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Almanya'da kuyruklar, Fransa'da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye'de böyle bir sorun yok”

“İhracatımız her ay rekorlar kırarak artıyor, fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor, istihdamda salgın öncesi dönemin dahi üstüne çıktık”

Kendine oy veren sosyoekonomik, eğitim seviyesi düşük taban kitleye oynuyor, medya aracılığıyla rezil bir propoganda siyaseti yürütüyor. Bu zengin coğrafya ve jeopolitik konumda, liderler şatafat içinde yaşarken; halkın yarısına yakını açlık sınırı altında yaşayıp, ekmeği üç kuruş ucuza almak için karda kışta halk ekmek sırasında kuyruğuna giriyor; kafasına çay, erzak fırlatılan, dilenci gibi eline para sıkıştırılan fakir halk da, kendini bu masallarla avutuyor. Hâlinize şükredin diyor kısaca.

Siz Avrupa’nın hatta dünyanın sizi kıskandığı masalına, abartı içi boş propogandalara inanmaya devam edin o zaman.
Ülkede çıkan doğalgazı küçümsediniz şimdi sıra halka mı gelecek vira Bismillah başka ne var sırada bir video linki attınız kapalı bir bayanın da video linkinde Allah beyin yerine dişlere vermiş gibi küçümseyici bir yazı vardı ben o linki burada paylaşmaya yemin ederim utanırım Erdoğanı sevebilir kimin kimi sevdiğinden bize ne kardeşim ben Hz. Muhammed sallallahu aleyhi vellesemi çok severim kimisi kimisi Atatürkü çok sever kimisi Tarkan'ı çok sever kimisi Kılıçdaroğlunu sever kimisi Fethullah Güleni sever ayıptır yahu

Üye size iktidara diktatör deniliyor demiş ülkenin coğrafyasından bahsetmemiş. Ülkemiz hayran olunacak kadar güzel orada bir sıkıntı yok,ülkenin jeopolitik konumunu değil yönetimdeki sıkıntıları konuşuyoruz
Avrupa’nın bizi kıskandığı kısmından bahsettim diğer cümleleri baz almadım evet kıskanıyor elbette diktatör olacak bize psikolojik baskı yapan ülkelere karşı el pençe divan durmayacağız elbette öyle korkuyorlar ki Erdoğan'dan yeniden bir Türkün dünyaya hakimiyet kuracak olması düşüncesi bile korkuyor onları

Eklentiler

• F15FE008-8FFB-40D0-ADE7-C85F8F55B30C.jpeg
    F15FE008-8FFB-40D0-ADE7-C85F8F55B30C.jpeg
    63,5 KB · Görüntüleme: 37
Ülkede çıkan doğalgazı küçümsediniz şimdi sıra halka mı gelecek vira Bismillah başka ne var sırada bir video linki attınız kapalı bir bayanın da video linkinde Allah beyin yerine dişlere vermiş gibi küçümseyici bir yazı vardı ben o linki burada paylaşmaya yemin ederim utanırım Erdoğanı sevebilir kimin kimi sevdiğinden bize ne kardeşim ben Hz. Muhammed sallallahu aleyhi vellesemi çok severim kimisi kimisi Atatürkü çok sever kimisi Tarkan'ı çok sever kimisi Kılıçdaroğlunu sever kimisi Fethullah Güleni sever ayıptır yahu
:olamaz:

Türkiye’nin ilk sondaj platformu
Anadolu-01 diye bahsediyor ama okudugumu da anlamakta skntı yasıyorum galiba.. 1990 da olan bi platform sanırım
Platform 1990 öncesine de ait olabilir zira Türkiye’de ilk doğalgaz rezervi 1970’de bulunmuş, 1976’da kullanılmaya başlanmış, sonrasında oradaki rezerv tükendiyse platformu 1990’da açılmış kuyulara taşımış olabilirler.
Türkiye’de doğal gazın olduğu, yakın tarihte
, 1970 yılında Kırklareli Kurumlar Bölgesi’ndebulunmuştur. Bulunan doğal gaz, 1976 yılında Pınarhisar Çimento Fabrikası’nda kullanılmaya başlandı.

Mardin’in Çamurlu sahasında 1975 yılında 2. doğal gaz kaynağı bulunmuştur. 1982 yılında bu kaynak Mardin Çimento Fabrikası’nda kullanılmaya başlandı. (Kaynak: Türkiye'de ilk doğal gaz ne zaman kullanılmaya başlandı? Türkiye'nin ilkleri)

Bu da 2003’ten beri doğalgaz ve petrol rezervi haberleri: https://www.evrensel.net/haber/4121...etrol-ve-dogal-gaz-kesfi-haberi-servis-edildi

Arkadaşlar eşim bir video izlerken duydum. Putin Erdoğan’ı destekliyor. “Sahte oylar basıp seçimi kazandıracaklar” diyorlar. Olabilir mi böyle bir şey. Sonuçta oylar sayılırken muhalefetinde temsilcileri oluyor. Komplo teorisi mi?
Böyle bir ihtimal var. Geçmiş seçimlerde de çok şaibe oluşturdu. Trafoya kedi falan da girdi ya. İnşallah bu sefer daha hassas davranır herkes. Ben her şeyden korkuyorum.
Acaba bu seçimde akp ve avanesine oy verip iyice dibi görüp tekrar küllerimizden mi doğalım?
Hım ne dersiniz
Ortadoğu rönesansı😅
Daha dibi var mı ya, hitlerin almanyayı mahvetmesine benzer iş. Ekonomi çöktü zaten üzerine işgal de ediliriz tamam olur.

Dün ben de yazmıştım. Babamın beylik tabancası da mermileri de kırıkkale üretimiydi. Bu resmi paylaşan babamdan daha kıdemli tabi.

Avrupa’nın bizi kıskandığı kısmından bahsettim diğer cümleleri baz almadım evet kıskanıyor elbette diktatör olacak bize psikolojik baskı yapan ülkelere karşı el pençe divan durmayacağız elbette öyle korkuyorlar ki Erdoğan'dan yeniden bir Türkün dünyaya hakimiyet kuracak olması düşüncesi bile korkuyor onları
:olamaz:

Ah allahım 😱 emin ol artık kıskanabilecekleri tek şey iklim ve bitki örtümüz, yakında o da bitecek, tarım arazilerine ev diktiğimiz için onların duvarlarını kemirerek besleneceğiz. İki memurun maaşı yoksulluk sınırının altında, iki işçinin maaşı açlık sınırının altında. Ülkenin yarısı sefalet içinde, ortalık işsiz ya da ünv mezunu hatta yüksek lisanslı fabrika işçisi kaynıyor. Dünya bizi neden tayyip için kıskansın ayol aha kapı gibi trumpu indirdiler tahtından, böyle adama bayılsalar onu bir şekilde tekrar seçerlerdi. Hiçbirinde bunun muadili aday olmuyor mu sanıyorsun. Hatta yargılıyorlar çatır çatır. Darısı bizim başımıza inşallah.

Şaka mısınız? Tarihin en kallavi fırıldaklığını yakın zamanda Rahip Brunson olayında gördük. Erdoğan böyledir, kendi kendine eser gürler; sonra el pençe durur, el mahkum ABD ne derse onu yapar. Ziya vardı ya bilir misiniz? 🙂

Son düzenleme:

Ahh ahh ülkeyi ne hale getirdi de seçmeni göremiyor :KK43: Bu arada Türkiye den kimse bu paylaşımı yalanlamadı da bildiğim kadarıyla...Niloya bacım beni engelledi sanırım, elden ele ona iletir misiniz bunu, teşekkürler

Son düzenleme:
Yahu ne diyorsun ne sevmesi? Ne alâka, biz ne paylaşmışız sen ne anlatıyorsun? Katıksız, saf, kör, dipsiz bir cehâlet görüyorum bu videoda, itiraf etmesi çok mu zor; açıklamalarına bak, konuşmaya bak; videodaki şahıs şu şekilde akıllara ziyan konuşurken utanmıyor da, paylaşırken ben mi utanacağım? O başlığı ben anlatmadım, link paylaştım, videoya odaklan da kimler oy kullanıyor gör; hani diyorsunuz ya halk seçti, işte al sana halk. Kendini veya çevreni gördüğün için mi içselleştirdin bu kadar? Utanma kısmına gelince, mesela ileride çocukları aklı başında kendini yetiştirebilen bireyler olduğunda (becerebilirlerse); videodaki kadından utanacaktır.

Halk kafasına çay fırlatılırken, dilenci muamelesi yapılırken aşağılanmış hissetmiyorsa, daha da hissetmez.

Son düzenleme:
X