Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343

Maalesef cds primimiz yüksek, şu an 550 civarları olması lazım.
CDS nedir? Bir ülkenin dışarıdan aldığı kredi borcunu ödeyememe, temerrüde düşme riski demektir.
CDS primi ülke dış borcunun gayri safi hasılaya oranı, ülke bütçe açığı, piyasa güvenirliği, enflasyonun yükselmesi, siyasi çalkantılar gibi konulara bakarak hesaplanır.
Bir ülkenin cds primi ne kadar yüksek olursa borçlanma maliyeti de o kadar yüksek olur, cds’si 300 üzerinde olan ülkelere aşırı kırılgan ekonomiye sahip denir ve dışarıdan çekeceği krediyi ödemede ona göre bir faize tabii olur.
Geçen sene cds’miz 900’ü geçti, şimdilerde 540-560 arası oynuyor, ki yüksek ne yazık ki.
İngilizce bilenler okuyabilir, ben az çok kendimce translate aracılığıyla tercüme ettim, zaten cds’den bahsediyor, Türkiye cds primi diye google’a yazılırsa kaynak linkin doğruluğu teyit edilebilir.

Şimdi sokaktan bir araba geçti Sezen Aksu çalıyor ne güzel "hayat bildiği gibi gelsin" ayyy Sezen Aksu dedim diye de şimdi solcu olurum bir sağcı bir solcu sağ sol sağ sol sağ sol bir bitmedi ülkemizin şu ayrımcılığı!!! Ama şarkı güzel yaaa...
Niloya sezen aksu akp'ye 'yetmez ama evet' diyen biriydi. O yüzden solcular ona kıl olurlar . Yani sana sezen aksu dinledin diye solcu diyen insanın türk siyaseti hakkında en ufak fikri yoktur .
Bu arada sezen aksu demişken TİP onun şarkısıyla seçim klibi yapmış, çok hoşuma gitti.
Sezen Aksu 'her devrin adami' tarzı biri olduğu için heralde ,şimdi yükselen değer akp karşıtlığı olduğu için şarkısının kullanımına izin vermiş olsa gerek

ya allahaşkına türkiye sizin çevrenizden mi oluşuyor zannediyorsunuz,anladık sizin evinizin karşısında spor salonu var,çocuklar spor yapabiliyor.çevrenizdeki okullarda akıllı tahtalar var,projeksiyonlar var.eee nerede fırsat eşitliği.doğuda ayağında ayakkabısı olmayan,sırtında montu olmayan çocuklar var. takmışsınız at gözlüğünü,bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti.
size cumhur u savunmayın demiyorum ama argümanlarınız mantıklı olsun bari.ben video yükleyemiyorum ama anlayan arkadaşlardan rica ediyorum,instagramda bir sürü okullara yardım projeleri var.mesela biri umut dalı projesi.oradan bir kare yükleyebilirseniz,arkadaş neyi savunduğunu görsün.
benim torunum,özel bir okulun kreşinde,artı,ayrıca ingilizce öğretmeni geliyor eve haftada 2 gün ama bu doğudaki çocukları görmezden gelmemi gerektirmiyor.sadece benim veya sizin çocuğunuz değil,bütün çocuklar gülsün,mutlu olsun,aç kalmasın,açıkta kalmasın istiyoruz.aksi takdir de o çocukların hakkı geçiyor bize.çocuklar affetse bile allah affetmeyecek hepimizi .kul hakkından da mı korkmuyorsunuz.
Ne kadar güzel yazmışsınız

noegthy noegthy
Uzun süredir yazılanları okuyorum
buradan sizinle de konuştuk
Öncelikle sizi tebrik ederim ve de teşekkür ederim
Tartışma üslubunuz o kadar güzel ve keyifli ki
Kışkırtıcı, kırıcı, karşınızdakinin zekasını küçümsemeden yaptığınız yorumlar ve de emoji olarak beğenmedim butonunu değil de üzgün butonunu kullanıyor olmanız
Çok hoş geldi bana ve bu düşünce mi ifade etmek istedim
Sevgiler ❤️

Hakaret etmeye gerek yok,biz toplum olarak genel olarak tartışmayı kavga etmeyi seviyoruz maalesef ve bundan besleniyoruz…sosyal medyada örnekleri çok…Benim için sakinlik edep çok önemli…Konuşma dili önemli
Karşıt görüş paylaşmak imkansız hale geldi
Herkes kendi çerçevesinde baktığı için,doğruyu yanlışı göremedikleri için maalesef.
Kavga etmekte çözüm değil ki,bu hep böyle oldu sokakta bile aile içinde bile siyaset konu oldumu gözümüz kararıyor nedense.

Eski bir Müslüman olarak net biliyorum, İslamiyet'te aforoz yok. Hatta benim gibi umutsuz bir vakadan bile ölürken iman eder diye umut kesmez Müslümanlar. Kimse seni aforoz edemez merak etme. (Benden umut kessinler ama, geçtim o yoldan ben 🤗)
Umutsuz vaka degilsindir belki.
Her soruya makul cevap bulabildin mi? Cevaplayanlardan belki tam olarak, en uygun en doğru kişiler denk gelmemişti... :-(

Ben de çok fazla sorguluyorum, her şeyi sorguluyorum. Çok farklı sorular var zihnimde, cevaplayamıyorum, geçiştiriyorum ama, bilemiyorum. Evet inançlıyım, benim gibi olmayanları da asla darlamıyorum. Kim nasıl mutluysa öyle yaşasın, bana ne yarar veya zararı olabilir ki.
Seni sevdim, Diyarbekirli oluşunu da sevdim. Konuşuruz ara sıra ❤️

Umutsuz vaka degilsindir belki.
Her soruya makul cevap bulabildin mi? Cevaplayanlardan belki tam olarak, en uygun en doğru kişiler denk gelmemişti... :-(

Phronesis Phronesis clara ya katılıyorum.
Yaşadıkça deneyimledikçe umut hep var.

Teşekkür ederim ilginize ama umutsuz kısmını kendim için söylemedim. Sözün gelişi. Hani inançlılar diyor ya umut kesme, son nefeste iman edebilir diye. O açıdan söyledim. Metafizik bir arayışım yok 🩶

Teşekkür ederim ilginize ama umutsuz kısmını kendim için söylemedim. Sözün gelişi. Hani inançlılar diyor ya umut kesme, son nefeste iman edebilir diye. O açıdan söyledim. Metafizik bir arayışım yok 🩶
Ben anladım bizim söylem şeklimiz olarak kullandığını ☺️ Ama olsun neye nasıl inanıyorsak yada inanmıyorsak farketmiyor insan oluşumuzu. Ben yine de dua ederim senin için de ☺️🙏

Ben anladım bizim söylem şeklimiz olarak kullandığını ☺️ Ama olsun neye nasıl inanıyorsak yada inanmıyorsak farketmiyor insan oluşumuzu. Ben yine de dua ederim senin için de ☺️🙏
Yüce bir varlıktan, cezadan korkmadan, karşılığında bir mükafat beklemeden iyi insan olmak özgür idareyle, tercihle ilgilidir. Bize birbirimizin inancı değil, ahlakı lazım. İnanç bireyi ilgilendirir. Bu ülkede yapılan en büyük hata bu. Yönetici seçiminde adamların inancına bakıyorlar. Bak, göremezsin ki. Namaz kılar, oruç tutar, ayet okur; zor mu yani? Evleneceği kızda bekaret arayan erkekler gibi kandırılıyor halk bu yüzden. Kandırılmak istemiyorsak bize lazım olan şeylere odaklanmalıyız. Dürüst mü, adil mi, çalışkan mı? Sadece bireyin kendisini ilgilendiren konuyu sorgulamak haddimiz de değil, bize lazım olan da o değil.

Yüce bir varlıktan, cezadan korkmadan, karşılığında bir mükafat beklemeden iyi insan olmak özgür idareyle, tercihle ilgilidir. Bize birbirimizin inancı değil, ahlakı lazım. İnanç bireyi ilgilendirir. Bu ülkede yapılan en büyük hata bu. Yönetici seçiminde adamların inancına bakıyorlar. Bak, göremezsin ki. Namaz kılar, oruç tutar, ayet okur; zor mu yani? Evleneceği kızda bekaret arayan erkekler gibi kandırılıyor halk bu yüzden. Kandırılmak istemiyorsak bize lazım olan şeylere odaklanmalıyız. Dürüst mü, adil mi, çalışkan mı? Sadece bireyin kendisini ilgilendiren konuyu sorgulamak haddimiz de değil, bize lazım olan da o değil.
Kesinlikle sorgulamak yada farklı anlam yüklemek istemedim. Umarım yanlış anlaşılmadım

X