Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Hatun kişiler gülüp eğlenerek yazışıyoruz topiğe herkes yazar, kimse kimsenin yazmasını engelleyemez, topik bir görüşün paylaşım alanı değil, halkın siyasi görüşünü yazacağı bir alan, siyaset bölümü kurallarına uyduğu sürece herkes yazacak.
Demokrasi bayrağımı çekeyim mi yine💀💀💀
Piki 😁ben msjı aldım

Ben Devletin bilerek sırtını döndüğünü düşünmüyorum..
Bilerek sırt döndü diyen olmadı ki!
Denetimsizlik, imar affı olmasaydı yetişmek de sorun olmazdı zaten. Bugün o insanlar yaşıyor olabilirdi! Lütfen depremi siyasetinize bulaştırmayın. Bu konuda oldukça doluyum!!

Hava şartları ve yıkımın büyüklüğü sebebi ile geç müdahale edebildik diye açıkça da belirtmişti.
Beğenmediğiniz chp'li belediyeler ilk gunden itibaren oradaydılar ama sırf kinleri yüzünden köstek olmaya çalıştılar.Ayrica bu Devletin arkasına siginabilecegi bir sebep değil,binlerce insan bağıra bağıra can verdi.Asker ilk andan itibaren sahada olmalıydı,tıpkı 99 depreminde olduğu gibi.

Evet yüzyılın felaketiydi, ama felaket olmamalıydı. Deprem değil, inşaatı ranta çevirenler, imar affına göz yumanlar, geç müdahale edenler öldürdü o canları.
Kentsel dönüşüm için çağrı yapmıştı ama..
Rüşvetle dayanıklılık raporu çıkartanları da görmezden gelemeyiz :)

Kentsel dönüşüm için çağrı yapmıştı ama..
Rüşvetle dayanıklılık raporu çıkartanları da görmezden gelemeyiz :)
Olması gerekenler olmadığından, eksik olduğundan sonuç ortada. Rabbim bir an önce yaralarımızı sarmamıza yardım etsin milletçe.

Konu başlığı oyunuz kime olunca, direk cevaplarla giriyor millet mekana 😂
Şeye çok gülüyorum bazen de kızıyorum.
Erdoğan diyeni hep bir koldan çembere alıyorlar 🤣
Bak ama her giren gardını alıp giriyor, direkt kendi kendine söylenmeyeni söylenmiş gibi düşünüp giren de var. İki şekilde giriyorlar: Birincisi terörist, pkk ki bu saldırı; ikincisi koyun diyonuz, salak diyonuz (daha bir şey denmeden) ki bu savunma. Saldırma, savunma. Sadece gel ve anlat. Emin ol tarafından. Biz nedenleri anlıyoruz. Erbakan'a oy vereni de anlıyoruz, Erdoğan'a oy vereni de. Ben şahsen saygı duymam ama anlarım. Bu ülkede doğdum, yaş aldım. Anlamayacak kadar kör değilim. Hatta artırıyorum, ben Erdoğan'a peygamber diyeni de anlıyorum. İnançları saymam ve sorgulamam ben. Anlarım.

Son düzenleme:
Piki 😁ben msjı aldım
Anlaştık o zaman, çok sesli olmayacaksak siyasi topikte tek bir partinin veya ittifakın görüşüne yer verilecekse bir anlamı kalmaz.
genciza’yı da severim N e V a’yı da severim tatlı kadınlardır, siyasi görüşleri size uymayabilir ama akpye oy verecekler diye de kalplerini kırmaya kimsenin hakkı yok, aynı sizlerin millet ittifakına oy vereceksiniz diye kalplerinizi kırmaya kimsenin hakkı olmadığı gibi.

Hem zaten demokrasi diye ses yükseltirken şu partiye oy verme, bu partiyi destekleme demek hiç demokratik olmuyor, ben mesela sizin eklediğiniz röportajlara bakıyorum, karı-koca çiftlere hangi partiye oy vereceksiniz diye soruyorlar, adam diyelim akp diyor kadına soruyorlar eşim hangi partiye derse diyor demek ki eş baskısı var, aynı baskıyı kadın kadına yapmamalı.

Kadının kendi oy özgürlüğü olmalı, özgür iradesiyle oy verebilmeli, beyim bilir dememeli, 18 yaşımdan beri kaç seçim geçti anama babama eşime oyumun hesabını vermedim, heee bak buradan devam edersek demokrasi evde başlar, kimse eşinin dediği partiye oy vermek zorunda değil, eş istiyor, anne baba hakkımı helal etmem diyerek size x partiye oy vermeniz için baskı yapıyorsa demokrasiden söz edemeyiz, ben kızımın kime oy vereceğini bile bilmiyorum, seçme hakkı, özgürlük ve demokrasi✌️

Anlaştık mı hanımlar ? Meghan’lar Kate’ler, Seferoğullarıyla Tellioğulları, buranın sohbeti güzel diye geliyorum, birbirinize pkklı, terörist, hain, makarnacı, kömürcü demeyin.

Yürüyüşe gideceğim aklım sizde kalmasın zaten bdv yeterince aksiyonlu, bir de siz seçim kararıyla bomba gibi düştünüz 🤣🤣🤣🤣

Anlaştık mı hanımlar ? Meghan’lar Kate’ler, Seferoğullarıyla Tellioğulları, buranın sohbeti güzel diye geliyorum, birbirinize pkklı, terörist, hain, makarnacı, kömürcü demeyin.

Yürüyüşe gideceğim aklım sizde kalmasın zaten bdv yeterince aksiyonlu, bir de siz seçim kararıyla bomba gibi düştünüz 🤣🤣🤣🤣
Abla gönüllü tek ayak cezası alma hakkım var mı ? Otomatik olarak 15 Mayıs sabahında uyanmak istiyorum 😅😅

Konu başlığı oyunuz kime olunca, direk cevaplarla giriyor millet mekana 😂
Şeye çok gülüyorum bazen de kızıyorum.
Erdoğan diyeni hep bir koldan çembere alıyorlar 🤣
Erdoğan demesen bile ikisi de birbirinden beter desen bile ve chp mantığı deyip Atatürk diyenlere şuan ki Chp Atatürkün kurduğu Chp değil desen ve toreristlerle işbirliği halindeler desen ve kılıçdaroğlu iki lafi bir araya getirip konuşamazken
Bu ülkeyi nasıl.idare edicek Avrupa da yada diğer Dünya liderlerinin olduğu toplandı konuşmalarda desen.. konuştuğu zaman ağzından ülke için hiç de iyi hayırlı laflar çıkmıyor diye eleştirsen.. Atatürk olsaydı suanki Chplileri sürgün ederdi desen
Merhaba gençler diyeceği yere militanlar diyen chp demirtasi çıkaracağız diyen fetocular çıkaracağız yazık günah özgür olmak hakkı deyip onca şehidin özgürlüğünü ailesini çocuklarını eşini hice sayan chp mantığı var desen
Abd nin desteği alan chp desen
Ülke için şunu şunu yapacağız deyip insanlara güzellikler vermeyen aksıne ülkeyi nereye götüreceğini açık açık söyleyen
Sırtını kandile dayayan hdp gibi pkk destekçileriyle bir olan başkalarının aklıyla hareket eden daha ülkesinin şehiri ilini bilmeyen
Buna benzer bir dünya şeyi söyleyen ...
Heleki masadaki kişilerin orayı kapatacağız burayı kapatacağız diyenlerle işbirliği yapan chp var desen
Bez parçası deyip insanların inançlarına laf eden chp desen
Bilmem kaç milyar dolar temiz para geçiticem ülkeye diyen chp lideri bu paralar ne ve kim neden verdi bunu açıklamayan biri desen

Dediğim gibi say saya bitmez pkk lılar yani hdp liler mitinglerinde tükürüğümüzle boğacağız özerklik olucak artık dağdakiler inecek diye basbas bağırırken bunlarla el sıkışan chp desen ve bütün bunların arasına Ataturku dile aliyor desen o kadar cok ki destan olur desen işlerine gelmez

Diyecekleri şu sen akp lisin 🤣🤣🤣

Çünkü eleştirdiğin zaman illaki diğer tarafsın oysaki her iki tarafı bile sıkıntılı heleki chp desen

aynı düşüncede olmalısın yoksa begenmedimler gelir 🤣🤣

Keşke bambaşka biris gelseydi başka enerji başka düşünce genç iki kişi savaşına dönmeseydi bu iki kişi yüzünden ülke bu hale gelmemeliydi

Bakıyorum videolar ekleniyor ... ekliyecek olsam dünya video var ama o videolar trol oluyor kendilerinki doğru oluyor 🤣

Burda ancak kavga didişme hakaret birbirini öteleme ezme

Tek duam.ulkeme zarar gelmesin vatanıma zarar gelmesin teröristlerin elleri toprağıma dokumasın

Anlaştık o zaman, çok sesli olmayacaksak siyasi topikte tek bir partinin veya ittifakın görüşüne yer verilecekse bir anlamı kalmaz.
genciza’yı da severim N e V a’yı da severim tatlı kadınlardır, siyasi görüşleri size uymayabilir ama akpye oy verecekler diye de kalplerini kırmaya kimsenin hakkı yok, aynı sizlerin millet ittifakına oy vereceksiniz diye kalplerinizi kırmaya kimsenin hakkı olmadığı gibi.

Hem zaten demokrasi diye ses yükseltirken şu partiye oy verme, bu partiyi destekleme demek hiç demokratik olmuyor, ben mesela sizin eklediğiniz röportajlara bakıyorum, karı-koca çiftlere hangi partiye oy vereceksiniz diye soruyorlar, adam diyelim akp diyor kadına soruyorlar eşim hangi partiye derse diyor demek ki eş baskısı var, aynı baskıyı kadın kadına yapmamalı.

Kadının kendi oy özgürlüğü olmalı, özgür iradesiyle oy verebilmeli, beyim bilir dememeli, 18 yaşımdan beri kaç seçim geçti anama babama eşime oyumun hesabını vermedim, heee bak buradan devam edersek demokrasi evde başlar, kimse eşinin dediği partiye oy vermek zorunda değil, eş istiyor, anne baba hakkımı helal etmem diyerek size x partiye oy vermeniz için baskı yapıyorsa demokrasiden söz edemeyiz, ben kızımın kime oy vereceğini bile bilmiyorum, seçme hakkı, özgürlük ve demokrasi✌️
Ben gizlilik esasında olan bi durumda kime oy vereceğini beyan etmeyen biriyle gercektede konusmam oy vereceği kisiyi biliyosam bile ve hatta aynı kişiye oy vereceksek bile.. çünkü konusmak istemiyodur saygı duyarım..ama aynen burda ki gbi yazılırsa gerekcelerini öğrenmek gerekçelerimi sunmak ve vazgecirmek mümkünse vazgecrmek içinde cabalarım açıkcası.. endişeliyim cünkü cok endişeliyim.. benim doğrum belki yanlıs ama artk mevcut düzenin değişmesi gerektiğine aklmlada kalbimlede inanıyorum..

Valla bilmiyorum ama seçime gidilince kimseye de oy çıkmayınca herhalde hiçbiri seçilmemiş olur, inanır mısınız ben bu detaylardan anlamam, hatta ben hangi siyasi görüşe sahibim onu bile bilmiyorum, sağcılık solculuk neyi hedefliyor çok da fikrim yok ama ikisi de değilim bence, Atatürkçüyüm ve inançlıyım ama ne akp ne chp’yle ilgim var, özgürlükçüyüm, herkes istediğine inansın, istediği gibi yaşasın, kimse kimseye karışmasın, ekonomik eşitlik olsun, okullara sınavla değil öğrencinin başarı puanı ve yeteneğine göre girilsin, eğitimde eşitlik olsun, bilim, sanat, kültüre ağırlık verilsin.
İnsanlar sgkya hem emeklilik hem sağlık primini birlikte öderken emekli maaşlarından muayene ve ilaç parası kesilmesin, alacakları maaşlarla hobilerine, en azından yurt içi turlara katılıp emekliliklerinde 2 ekmek parasını hesap etmek zorunda kalmasınlar, bir evleri olabilsin, ölünce mezar yerine bile para ödemesinler istiyorum.

Kısır döngülerden sıkıldım, yıllarca aynı şeylerin konuşulup yaşanmasından da sıkıldım ya da vazgeçtim seçim günü siyasiler uyuya kalsın biz özgürce gezelim kahkahalar atalım sokaklarda 😂😂

imza hayalperest seçmen hahahahaha
Anlatmak istediğim tam da bu👌🏻💘

Abla gönüllü tek ayak cezası alma hakkım var mı ? Otomatik olarak 15 Mayıs sabahında uyanmak istiyorum 😅😅
Cıkss onu yapamıyoruz 😂 ay bir gözüm bdvde açılan konularda, bir gözüm burada, bukalemun muydu iki gözünü birbirinden bağımsız oynatan :KK70:
Bdvden etiketlendim galiba, bir koşu oraya gideyim, 10-15 dakikaya kadar yürüyüşe çıkacağım zaten😵‍💫

Erdoğan demesen bile ikisi de birbirinden beter desen bile ve chp mantığı deyip Atatürk diyenlere şuan ki Chp Atatürkün kurduğu Chp değil desen ve toreristlerle işbirliği halindeler desen ve kılıçdaroğlu iki lafi bir araya getirip konuşamazken
Bu ülkeyi nasıl.idare edicek Avrupa da yada diğer Dünya liderlerinin olduğu toplandı konuşmalarda desen.. konuştuğu zaman ağzından ülke için hiç de iyi hayırlı laflar çıkmıyor diye eleştirsen.. Atatürk olsaydı suanki Chplileri sürgün ederdi desen
Merhaba gençler diyeceği yere militanlar diyen chp demirtasi çıkaracağız diyen fetocular çıkaracağız yazık günah özgür olmak hakkı deyip onca şehidin özgürlüğünü ailesini çocuklarını eşini hice sayan chp mantığı var desen
Ülke için şunu şunu yapacağız deyip insanlara güzellikler vermeyen aksıne ülkeyi nereye götüreceğini açık açık söyleyen
Sırtını kandile dayayan hdp gibi pkk destekçileriyle bir olan başkalarının aklıyla hareket eden daha ülkesinin şehiri ilini bilmeyen
Heleki masadaki kişilerin orayı kapatacağız burayı kapatacağız diyenlerle işbirliği yapan chp var desen
Bilmem kaç milyar dolar temiz para geçiticem ülkeye diyen chp lideri bu paralar ne ve kim neden verdi bunu açıklamayan biri desen

Dediğim gibi say saya bitmez pkk lılar yani hdp liler mitinglerinde tükürüğümüzle boğacağız özerklik olucak artık dağdakiler inecek diye basbas bağırırken bunlarla el sıkışan chp desen ve bütün bunların arasına Ataturku dile aliyor desen o kadar cok ki destan olur desen işlerine gelmez

Çünkü eleştirdiğin zaman illaki diğer tarafsın oysaki her iki tarafı bile sıkıntılı heleki chp desen

Keşke bambaşka biris gelseydi başka enerji başka düşünce genç iki kişi savaşına dönmeseydi bu iki kişi yüzünden ülke bu hale gelmemeliydi

Bakıyorum videolar ekleniyor ... ekliyecek olsam dünya video var ama o videolar trol oluyor kendilerinki doğru oluyor 🤣

Tek duam.ulkeme zarar gelmesin vatanıma zarar gelmesin teröristlerin elleri toprağıma dokumasın
👏🏻👏🏻

Reisim de reisim demeden nasıl anlatılır destanı olmuş 👏🏼

Cıkss onu yapamıyoruz 😂 ay bir gözüm bdvde açılan konularda, bir gözüm burada, bukalemun muydu iki gözünü birbirinden bağımsız oynatan :KK70:
Bdvden etiketlendim galiba, bir koşu oraya gideyim, 10-15 dakikaya kadar yürüyüşe çıkacağım zaten😵‍💫
Abla bana iftira atmış olabilirler orda 😅 dikkate alma ben kk olmadan yaşayamam😂 banlanıyorum günlerce mutsuz geziyorm anamda kızıyo akıllı dursaydın da ceza almasaydın diye

X