Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
canim ulkede yasasan emin ol burdaki bir cok karsit goruste oldugun kisi ile hemfikir olurdun ..

devlet kitap veriyor diyorsun ya ..onda da bilmedigin seyler var mesela ..
lise kitaplarini bilmiyorim ama ..ortaokul ve ilk okul icin konusayim hic bir ogretmeen icerigii begenmedigi icin ekstra konu anlatimli kitaplar aliyoruz .

ben bu yil her 2 cocuga en az 700 lira kaynak kitap parasi verdim

anaokula giden kizin seti 400 lora civariydi

dun ogrrtmen yeni bir set icin kagit gindermis istege bagli diye 390 lira

3 cocugumda devlet okulunda ..ogrrtmenler de hakli biz verilen kitapla ders islersek cocuklariniz bos bos oturur diyorlar

iste ben seni bu yuzden sevdim arkadasim ozelden de yazmistim onceki secimde sana 90 lar topiginde kafalari uyusacak insanlar siyaset yuzunden birbirini kirmamali

konusarak hersey anlasilabilir :) birlik beraberlik konusup anlasilmali zaten :)

Evet canım bunu da biliyorum. Bizim zamanımızda extra kitap yoktu. Yoksulluğu iyi bilen biriyim. Normal ders kitapları bile ekonomik olarak nefes aldırıyordu bize. Şimdi öyle değil evet biliyorum.
Erdoğan geldikten sonra maddi olarak yükselişe geçtik. Ama annem babam erkek kardeşlerim yine sevmedi yine sevmedi Reisimi
Babam ilk oyumu kullandığım 2009 yılında öğreterek oy attırmıştı, Erdoğan'a oy yok diye.

Yakışmaz mı ?
Yok valla ben öğrenciyim, bir test kitabına 150 ₺ vermek zorunda kalıyorsam, imkansızlıklardan veremiyorsam günlük 18 milyon masrafı olan bir sarayda oturmayı beni yöneten adam hak etmiyor. Ben geçen seneye kadar kitap alabiliyordum, bu yaşlarımda okuyabildiğim kadar okumak istiyorum ama alamıyorum artık. Kütüphaneler olmasaydı kitap yüzü görmezdim, bu yakısıyor mu?

Yanlışlıkla Erdoğan'a ikna ederim falan şimdi
Şimdi anne hanımın ülkede yaşadığını düşününce öyle kolay ikna olacağını sanmıyorum. Ben annemi sarayı görmediği halde emekli maaşıyla geçinmeye çalışırken ikna edebilir miyim öyle bir şeye? Asla. Son derece dindar bir annem var ama bir: dinin nasıl kullanıldığını görüyor, iki: gözü görmüyor aslında ama randevu alamıyor, üç: maaşı yetmiyor. O benim her türlü görüşümü dinler, anlar ama yine ibadetini yapmaya gider. Ben ne dersem diyeyim yine kendi aklına uyar.

İkna etmeye asla çalışmam zaten. Herkes görerek yaşayarak kullanmalı oyunu.

İkna etmeye asla çalışmam zaten. Herkes görerek yaşayarak kullanmalı oyunu.
35 yaşındayım zamanında güzel okumuş güzel yaşamışım diyorum
İlkokulda okuma kitapları alırdık koymazdı parası, yazarlar gelirdi imza gününe nasıl keyifliydi.
Lise üniversite çok keyifli ortamlardı. Hele bahar şenlikleri bedava konserler, seminerler.
Şimdi para verip gitmek mesele.
Şimdiki gençliğe reva görülen hayat çok tekdüze bomboş. Eğitim iyice köreliyor, çocuklarım böyle yetişsin istemiyorum

yok ya ben cocukken yokluk icindeydim hic unutmuyorum muzaffer izgu nun ari maya kitabini imzalattiridigm icin dayak yemistim annemden alacak para vardi ama gerkesiz goruyorlardi simdi kendi cocuklarim ne istese aliyorum okuyan yok..

ama durumum iyi sukur dedigim halimi bile gecen mune yazdi ya luks olmauan ihiityac olan seyleri luks gormeyin kendinize diye

artik almayiver yemeyiver dedikleri icin ihtiyac olan seyler luks geliyor

Şuan pek çok şeye lüks olarak bakmak zorunda bırakıldık
Hele çoluk çocuk varsa tamamen zaruri ihtiyaçlar karşılanıyor anca

Canım bir de şöyle bişey var.
İnstagram'a ne zaman girsem dyson ile temizlik yapan kadınları görüyorum.
Onu alabilecek durumda olan rahatlıkla geçiniyordur diye düşündürüyor insanı. Ya da borç harç sırf gösteriş için mi alıyorlar bilmiyorum ki.. Yani daha uygun fiyatlı süpürgeler vardır haliyle. Burada alım gücü yüksekken ben daha hesaplı bir süpürge aldım mesela.
İnsanlar lüksü mü seviyor, yoksa gerçekten ihtiyaç mı bu dyson Türkiye'de ?

valla cevremde tek kiside dyson var ..o da kari koca calsioyorlar hic bir masraflari yok evleri kendileirnin yani gelir duzeyi iyi insanlar .

herkesin evind3 dyson yok yani ..ben hala sulu fantom kullaniyorum

Ben de instagramda dyson veya airfry yada robot süpürge görüyorum ama çevrem fasfakir heralde kimsede yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…