Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Yaradılıştan nasıl gelsin diyorum da demek anlaşılmaya yetmiyor. Allah'a ve bir kavmi sirf bu yüzden helak ettiğine inanıyorum evet. Ya siz?
Helak ettiği kavimden sonra yaratmaya devam eden rabbime kurban olayım ne diyim Allah ı da mı sorgulayayım ? Tövbe bismillah

Siz Atatürk'ün kullandığı eşyaları içeren müze gezmediniz mi hiç? Halk kuru ekmeğe muhtaçken yeni savaştan çıkmışken Atatürkün avrupadan getirttikleri çatal kaşık takımı porselen takımlarını görmediniz mi? Demek ki devlet eşrafının bazı yaptığı şeyler bizim karşıdan bakıp anladığımızın çok üstünde.tabiki sarayımız olsun avrupaya karşı bi imajımız olsun bu tayyibin tapulu malı değil her siyasetçi burda yaşasın bence sorun yok . Atatürk' te osmanlıyı saraylarda yaşıyorlar diye eleştirmiş lakin kendi cumhurbaşkanı olunca da Dolmabahçe sarayında yaşamıştır!! İzinden gidenlerde aynı olacağına yemin edebilirim:)
yok ben cahilim.ne müze gezdim,ne kitap okudum ne de tarih bilirim.

ne imajından bahsediyorsunuz siz,saray yaptırınca imajınız mı yükseliyor. dolar ve euro imajımızı yerlerde süründürüyor.bir ülkenin imajı halkının reah seviyesiyle ölçülür.dünyanın kişi başına en az gelir düşen ülkelerinden biriyiz.

imajmış...

ha bu arada bilmediğiniz konularda yemin etmeyin,günaha giriyorsunuz.

Ya ne saçma insanlar var, sarayın bir günlük masrafi 18.000.000 TL
Bunu muhalifler kafasından hesap yapıp ,şu kadardır diye atmıyor. Bu bütçeden açıklanan resmi bir rakam. Hatta 2022 için sayistayin kendi açıkladığı rakam 10.000.000 idi
Gerçekten günde 18.000.000 liranın hiç için , sadece gösteriş için harcanması ağrınıza gitmiyor mu?
Yazık değil mi ya??? Bunu nasıl savunursunuz?
Bu paraya istense neler yapılır, hiç bri fikriniz yok mu?
Depremdenin olduğu gün eğitimim oldugu için arama kurtarma çalışmalarına katıldım. İlk gecelerde etrafı susturup bina bina dolaşıp 'sesimi duyan var mı? Duyuyorsan ses ver, veremiyorsan taşlara dokun' diye bağırıyorduk, dokunuyorsa da insan kulağı ne kadarını duyacak, duyamazsak bırakıp başka binaya gidiyorduk :KK43:
Günler sonra jandarma arama kurtarma geldi , ilk kez o zaman ses dinleme cihazı gördüm. O kadar basit bir düzenek ki, enkaza koyuyorlar, herkes oturuyor çünkü en ufak titreşimi bile hisseden bir alet,ayak sesi yaniltamsin diye. Ve 'sesimi duyuyorsan taşlara dokun' denijce o taşlara dokunan kişiyi duyup hayatını kurtariyorsun.
Sorduğum kişi çok yetkili bir abi mi bilmiyorum, sadece bu aleti kullanan biriydi, 'ne kadar ki bu sensörler?' diye sordum. "Artan kurlarla 100 bin lira olmuştur" dedi
😮😮😮😮
Yüz bin lira! Bugün ihtiyaç olan herkesin bir şekilde bulacağı, bir rakam.
Her belediye kendi bünyesinde üç adet alsa , afet anında çevredeki sehirerden de gelirler zaten alet edevatla. Ne canlar kurtulur...
Türkiye'de sadece 519 belediye var. Bir hesaplayın, sarayın birkac günlük masrafiyla bu belediyelerin hepsi sismik dinleme sahibi olamaz mıydı?
Aynebilim bağışlarla Hatay'da konyeynirlardan oluşan bir minik köy kurdu. Bir konteyner 60 bin lira.
Sarayın bir günlük masrafiyla 300 konteynerlik bir köy kurulabilir.
Nice ilaçlar ücretsiz olur, okullarda yiyecekler bedava olur ...
Aaaah ah neler neler olur ama... Bu kafa yapısı 'itibar' üzerine olduğu için sarayın masrafını kıssalar lüks arabaya, davetlere harcarlar. Yine değişen bir şey olmaz.
Çok kızgınım çok!

İlk okul arkadaşım vardı erol
Bizimle oynardı bebekleri vardı konuşması erkek çocuklarınkine benzemiyordu
Çok dugusaldı ağlardı
Zaman geçti büyüdük
Erol un dışı erkek içi dişiydi erkekkerden hoşlanıyordu
Mahallemizin çocuğu idi tanırdık hepimiz
Bazıları nefret ederdi ondan sebebini o zaman bilmiyordum anlam veremiyordum çünkü çok iyi biriydi neden insanlar nefret ediyordu
Evlendim ben başka şehirdeydim artık
Birgün annem bana erolun bugün cenazesi var kızım dedi
Şaşırdım üzüldüm
Nasıl olmuştu bu
Biri onu kaleden aşağı itmişti
Daha 25 yaşındaydı
Ve öğrediğim kadırıyla tarikatlerde eş cinselliğin cezası varmış
Yüksek bir yerden atmakmış
YApmayın etmeyin size zarı olmayan herkese yaşam hakkı tanıyın
Siz kimsiniz başkasını yargılıyor ceza veriyorsunuz
Bi tarikata bağlı değilim. Atarlar mı tutarlar mı bilmem. Beni de ilgilendirmez. Kaldi ki, atılsın tutulsun da demedim. Alenileşmesin dedim. Bizim de lisede vardi doğan diye birisi. Bizim tuvalete bile giriyordu (kızlar tuvaleti). Okulun olduğu mahallede oturuyordu. Mahalle biraz varotikti. Doganın anne ve babasi o daha çok küçükken boşanmıştı. Ve 2 abisi vardı. Abileri de mahallenin belalıları. Kabadayı tarzında sert insanlardı. Evet doğan böyle bir ailede büyümüştü. Şimdi ne durumda bilmiyorum. Aradan çok yıllar geçti. Umarım iyi bir psikiyatr bulup, tedavi olmuş, yuvasını kurmuş, boncuk boncuk çocukları olmuştur. Hani şu yarınlarımızı emanet edeceğimiz..

Bi tarikata bağlı değilim. Atarlar mı tutarlar mı bilmem. Beni de ilgilendirmez. Kaldi ki, atılsın tutulsun da demedim. Alenileşmesin dedim. Bizim de lisede vardi doğan diye birisi. Bizim tuvalete bile giriyordu (kızlar tuvaleti). Okulun olduğu mahallede oturuyordu. Mahalle biraz varotikti. Doganın anne ve babasi o daha çok küçükken boşanmıştı. Ve 2 abisi vardı. Abileri de mahallenin belalıları. Kabadayı tarzında sert insanlardı. Evet doğan böyle bir ailede büyümüştü. Şimdi ne durumda bilmiyorum. Aradan çok yıllar geçti. Umarım iyi bir psikiyatr bulup, tedavi olmuş, yuvasını kurmuş, boncuk boncuk çocukları olmuştur. Hani şu yarınlarımızı emanet edeceğimiz..
Psikolog durumun benlik değil böyle yaratılmıssın tıbben yapacak bsey yok dediyse napsn ölsün mü doğan?

Bildirimlerde adın yok. Cevap vermem için bir şey yazman gerekiyor dimi? Bana bir şey dememişken cevap beklemen de seni güzel özetliyor. Heves ettiysen karala bir şeyler. Değip değmediğine karar vereyim 😎
Sadece sizi alıntılayan kişilerle mi fikir paylaşımı yapıyorsunuz? Ben genel olarak herkese de yazarım,alıntılarım,soru sorarım mesela.

Sizden özel olarak bir cevap beklemedim ama özetimi nasıl hemen çıkarabildiniz merak ettim 😊

Psikolog durumun benlik değil böyle yaratılmıssın tıbben yapacak bsey yok dediyse napsn ölsün mü doğan?
Bunu diyorsa diplomasını yırtsın dr. Dr'a bunun için gitmeyecek, travmaları ve yaşadıkları için gidecek. Ruhu iyileşince, her şey düzelir eminim. Çünkü bu tür eğilimler psikolojik.

Bunu diyorsa diplomasını yırtsın dr. Dr'a bunun için gitmeyecek, travmaları ve yaşadıkları için gidecek. Ruhu iyileşince, her şey düzelir eminim. Çünkü bu tür eğilimler psikolojik.
Vayy arkadaş bilim ve tıbbın ışığında yetişmissiniz belli ki.. ımm diploma demişken sahte diplomalarla ilgili fikriniz nedir? Malum suan cumhurbaskanı olabiliyolar onunla??

Daha önce yazdım ya, hormon tedavisi diye bir şey var. Ha bir de mesela çift cinsiyet durumu var
Bu nedir? Anomali. Nirmal dışı. Anliyor musunuz? Bunlar hep normal dışı.
Kendini eşcinsel olarak tanımlayan birine “hasta” diyip zorla hormon tedavisi veremezsiniz. Böyle bir hastalık da yok öyle bir tedavi de yok.
Kadın vücudundan tahrik olmuyorsa hormon basalım zorla çocuk sahibi yaptıralım demeniz ne kadar insanlıktan uzak. İnsan haklarına aykırı şeyleri önermeyin.
Üzülüyorum sizin gibi insanların çocuklarına. Eşcinsel olsa işkence edecek hormon verecek. Olduğu gibi sevip kabul edemiyorsunuz yani kendi doğurduğunuzu.

Insan nesli üzerinden konuşuyoruz 😒 balıkla insan dna'sı bir mi? Bunu da okudum ya ölsem de gam yemem artık 🤣🤣🤣
İnsan doğasında da yüzyıllardır eşcinsellik var. Tarih boyunca oldu olacak.
rahatsızsanız kafanızı çevirin.
İki yetişkin insan isterse sevişir isterse aşık olur. Buna karışmak kimseye vazife değil.

Anlıyorum ve aynı seyi söylüyorum normal dısı ama secim değil… napacak bunlar?
Iste hormon tedavisi olsun, psikolojikse gitsin psikiyatra hayatını anlatsın. Travmalarıyla yüzleşsin. Ya siyaset sayfası burasi. Bu konu fazla uzadı. Ben oy vermek için sebebim bu dedim. O kadar.

İnsan doğasında da yüzyıllardır eşcinsellik var. Tarih boyunca oldu olacak.
rahatsızsanız kafanızı çevirin.
İki yetişkin insan isterse sevişir isterse aşık olur. Buna karışmak kimseye vazife değil.
Ama onlar yapacagmz cocuk sayısına kadar fetva veren emirler buyuran taraftalar.. rica ediyorum böyle mantklı konusmayın

X