Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Bende onu diyorum.
Yine Kılıçdaroğlu aday olurdu ama masadan yavaş da aday cikartilabilirdi
Yine ince ve Özdağ anlaşıp ince aday olurdu
Birde cumhurbaşkani olurdu.
En azından 4 aday olur ikinci tura kalabilirdi seçim.
Bu durumda akşener ayrıldı zaten oylar bir şekilde bölünecek bu iktidarın işine yarar.
İktidarın zaten istediği bu, istediğini verdiler

Şimdi aksenerde destekler inceyi diyelim.
%1 değil tabi ama yine faydası olmayacak.
Cumhurbaşkanı
Kılıçdaroğlu
İnce
seçime girdi diye düşünelim.
Bu durumda ne yazikki kazanan yine belli.
İlk turda %51 alınmadığı sürece seçim 2 tur olacak. Ikinci turda kim olursa olsun oy vereceğiz zaten. Ama en başindan bu çaresizliğe düşmek yanlış. Çaremiz yok buna mecburuz KK tek kurtuluşumuz gibi gösteriliyor. Bu sebeple hiç oy kullanmak istemeyenler bile var. Buna teslim olmak yerine, uydurulan yalanlara inanmak yerine Atatürk'e, cumhuriyete sahip çıkan Muharrem İnce'ye inanmalıyız. Oldu ki bu seçimde ikinci tura kalamadı. KK kalmış olsa İnce bile ona oy vereceğini söyledi.

İYİP İstanbul Milletvekili Yavuz Aliağıroğlu ise "Masadan kalkmadık, biz aday önerimizi Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş olarak sunduk. Bunu kamuoyuna açıkladık ve bunun değerlendirilmesini bekliyoruz" dedi.... Bir duş alıp geleyim bakalım geldiğimde neler değişmiş olacak :KK53:

İYİP İstanbul Milletvekili Yavuz Aliağıroğlu ise "Masadan kalkmadık, biz aday önerimizi Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş olarak sunduk. Bunu kamuoyuna açıkladık ve bunun değerlendirilmesini bekliyoruz" dedi.... Bir duş alıp geleyim bakalım geldiğimde neler değişmiş olacak :KK53:
Ya tarih yazacağız ya tarih olacağız dedi Akşener. Bu değerlendirilmesini beklemek demek mi? 🙄

Ya tarih yazacağız ya tarih olacağız dedi Akşener. Bu değerlendirilmesini beklemek demek mi? 🙄
Pazartesi masa toplantısı var.
Aksenerde imza atmış katılması bekleniyor.
O yüzden 2 gün nabız ölçecekler.
Ona göre yol belirleme düşünülüyor gibi.
Ama siyasette 1 gün çok uzundur ne olacak görürüz.

Lütfen objektif olun.. Pandemide 1,5 sene evde oturduk sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyada ekonomiler alt üst olmuş durumda Fransa'da ve Almanya'da enflasyon görülmemiş rakamlara ulaştı şu anda eski Türkiye olsa IMF'dren kredi dileniyor olurduk..
Keşke bazı belediyeler de ekonomi böyle zordayken onmilyonarca liralık konserler verip ideolojik algı oluşturmaya çalışmasaydı o parayı halkına hizmet olarak aktarsaydı.. Neyse... bu sıkıntılı günlerden hep birlikte çıkacağımızı ümit ediyorum..
İMf borç alanlar akıl edememiş devlete ait kurumları özelleştirip satmayí yabancılara topraklarımızı peşkeş çekmeyi vatandaşlíğı parayla satíşa çıkarmayı saymakla bitmez . Kendi vatanını savunmaktan aciz nankörleri ülkemize sokup kendi halkını mülteci konumuna dúşúrenlerden kurtulmanin sözünü veriyor bu bile yeterli millet ittifakína oy vermek için

Ben meral akşenerin isyanını doğru buluyorum, ama zamanlama yanlış. Meral Akşener 6 lı masaya daha girmeden önce benim kafamda iki aday var onlar olmazsa oturmam diyecekti. Şimdi böyle bir çıkış hem cumhur ittifakının eline koz veriyor hemde halkın güvenini azaltıyor. Kılıçdaroğlunun ülkeyi düşünmeden yaptığı gereksiz inadı da sinirlerimi bozuyor. Ekmeleddin olayından beri iktidara çalıştığını düşünüyorum ben onun. Başka bir açıklaması olamaz yani bunun. Adaya gelince de Mansur yavaştan ziyade bir İstanbullu olarak Ekrem İmamoğlunun aday olmasını tercih ederim. Mansur Yavaş gerçekten iyi biri ama siyasi zeka lazım biraz, Erdoğan'la baş edecek gücü olduğunu düşünmüyorum. Biraz sert olmak lazım fazla ponçik yani. Ancak İmamoğlu hakkından gelebilir gibi onun.

Screenshot_2023-03-03-22-10-49-981_com.instagram.android.jpg

1: 27 : 13- 1: 28 : 26

transkriptini de ekleyeyim:

60E12C0D-1EAD-4A5F-93C3-4E8E9AE0C85F.jpeg

4C0867DF-FAAA-4262-98C0-D6EA3EF7616D.jpeg
9A34DA91-C501-4599-8625-D72D4BFC6D2E.jpeg

Gerçekten ben de adayları belli ve bu bilinçte bir aradalar diye düşünüyordum
Meğer Yanmışız zaten 🤷🏻‍♀️

Öyle çaresiz bırakıyorlar ki bizleri sinirimden kendi kendimi yiyorum.
Ben şaşırmadım hiç. Bekliyordum zaten 🤷🏻‍♀️
Masadaki diğer partilerin pek bir etkisi olmadığı için bu çıkışın Akşener’den olacağı da belliydi.
Ben muhalefetin, muhalefet kalmak istediğini düşünüyorum.
Bugün Twitter da denk geldim;
Bu iktidardan kurtulmanın yolu, bu muhalefetten kurtulmaktan geçer, gibi bir şey yazıyordu.
Harfi harfine katılıyorum.

Buyursun meral hanım devlet bahçelinin tekrar koluna girsin baba evine dönsün
Benn hiç şaşırmadım

X