sebze yada meyve püreleri

elif iyiki yazmışın canım ya ben ertuğun yoğurdunu unuttum yapmayı hemen yapayım yeni uyuttum tam yatacaktım canım 5 saatte veya 6 saatte yediriyorum en erken 4 saatte oluyo ama bekleyebilirsen 5 saat süper tutuyo ben şimdi yapcam mesala artık ertuğ ne zaman yerse tam saatine uyamıyoruz ya akşam 8 e kadar yemiş oluyo ama hee elif ertuğda gaz yapıyo sıkıştrınca ağlıyo ben gaz ilacıda veriyorum yoğurdun yarısında o zaman rahatsız olmuyo canım

kendi sütümle ben yapmıştım kuşum ama artık tutmuyo bi ara iyi yaglanmıştı o zaman denemiştim tutmuştu şimdi sütümde yokk kalmadı evede yapıyorum 1 çay bardagı sütü ısıtıyorum serçe parmagını batırdığında hafif yakacak 1 yemek kaşığı yoğurdu özeyip koyuyorum içine yavaş yavaş karıştrıp petegin üzerine koyuyorum havluya saruyorum bide orda çok güzel oluyo petegide özlemcim demişti çok süper tutuyo özlem kız artık layt süt alıp yoğurdumu kendim yapıyorum yada normal yaglı sütle hergün taze yapıyorum.ertuğa pınarın en küçük kutu sütünden alıyorum yarısını önce yarısını sonra yapıp yediriyorum çok güzel yiyo maş.

maşallah ertuğa :)

:nazar:

canım ben hazır meyve püresi aldım ama kızım hiç sevmediii.ama evde herşey yapıyorumm.sebze çorbasını pek sevmesede yedirmeye çalışıyorumm.brokoli patates havuçla azda pirinç süper besleyici sebze çorbasııı.dışardan almaya gerek yok bence.evdekiler daha sağlıklııı.meyve püresi olarakta elma muz karışımı.ve cennet hurmasına bayılıyooo.cam rendede yapıyorum tabii.besin değerleri kaybolmasın diye.yoğurtta yaptım ama hiç sevmediii

bizde bu ay sadece 350gr aldığımız için doktorumuz ek gıdaya başlattı..milupanın sütlacını, brokoli patates,yeşil fasulye domates,elmalı muhallebi,armutlu muhallebi bunları verebilirsin bide pirinçli kaşık mamasını dedi yani 4.aydan itibaren olanları.....
sütlacı ilk verdiğimde pek bi sevdi yedi çok sevindim ama dün yemedi brokoli yide aynı şekilde ilkgün güsel yedi sonra yemedi bakalım yavaş yavaş deniycez
oğlum 4aylık 6800gr 64cm düşük mü kızlar ya 350gr aldı die çok üzüldüm sütüm yetmio demekki artık ilk aylar güseldi kilo alımı 2.5kg erken doğmuştu buzamana kadar iyiydik hala beni emmeyi tercih edio ama inş mamayı da severcokacimcoook

yaa arkadaşım ne alaka diceksin ama :eek: şu yazının altında bebişin resmiyle beraber gün gün takibi yazıyo yaa onu nasıl yaptın ben beceremiyorum:eek:
bu arada bende ek gıdaya başladım bebeğim 3 ay 20 günlük şuan 2 haftadır elma ve havuç suyu verdim bu haftada sebze çorbası suyu vericem bakalım..tabi azar azar günde 1-2 kaşık artırarak veriyorum...hihoyyyt

Ece 4. aydan itibaren sadece 230 gr aldığı için el gıdaya başlatmak zorunda kaldık,
11 gibi meyve püresi veriyorum, elmayı cam rendede rendeliyorum, ya mandalina yada üzüm sıkıyorum içine, sonrası anne Sütüyle kaymak yapıyoruz,
1-2 civarı sebze püresi veriyorum, hergün taze yapıyorum, 2 orta havuç, 1 orta patates , 2 küp balkabağı, 1 yemek kaşığı pirinç, buharda pişiriyorum ve ezip, süzgeçten geçiriyorum, 2 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı ilave ediyorum , ilk zamanlar sevmediğinden, mandalina suyu ile yutturdum, sonra bir ara dışarı işim oldu anneme bıraktım, bebelac ve hero baby nin havuç patates pirinç püresini verdik , sevdi, ama mecbur kalmadıkca illa kendim yapıyorum, bu kavanozlardan sonra , artık mandalina sıkmama gerek kalmadı ::) yine anne sütüyle kaymak çekiyoruz :)
akşam muhallebi veriyorum , ve sonrası yatana kadar emziriyorum.
yoğurdu çok sevmedi,
ama bu kavanozdaki püreler zor zamanlarda inanılmaz süper, benim kızım milupa nın hiçbirşeyini sevmedi

elfida 2 t.kaşığı yağ fazla deil mi? drumuz bize verdiği listede 1 çay kaşığı yazıyo öle veriyorum cnm ben

kızlar yogur mayaladıgınız kabı temız bır poset ıcıne koyarsanız daha cabuk mayalanıyor bu arada bı tanıdıgımız sut urunlerı ureten bı fırmada calısıyodu(ismini vermıyım simdi) koyu kıvamlı olsun dıye ayrana tutkal yogurda nısasta falan bır suru sey katıyorlarmıs ımkanınız varsa gunluk ve evde hazırlayın tabı takdir sızın ma söz konusu kucucuk bebeklerımız bıde armut hormonlu degılmı bu mevsımde verenler var bende mı versem acaba

yaa kızlar benim bebiş 08.08.2008 doğumlu ama doktorum ayın sekizi olunca milupanın mamalarına meyve pürelerine başlayabilirsin dedi.ama daha 5 aylık olmuyormu.tam 5 ayı dolduruyo 6 dan gün alıyo.bu ay sadece 600 gr almış biraz az sanırım.çorbalara falan başlıyımı.mesela günde bir öğün çorba bir öğünde meyve püresi ağırmı olur?
bu herobabynin karışık meyve püresine bayıldı benim kızım. küçük olan kavanozu 125 gr olanı hepsini yedi bu fazlamı yoksa yedirebilirmiyim..çok karışık sordum kusura bakmayın

X