Sebepsizce kötü davranan iş arkadaşı

İ
Herkese merhaba
Size canımı sıkan bir konuyu danışmak istiyorum. Bir iş yerine yeni başladım sayılır birkaç ay oldu. Bir kız var ise girdiğim gündem beri onunla bir munasebetim olmamsina rağmen iş gereği konuşmak zorunda olunca hep beni kırarak tersleyerek konuşuyor. Diğerlerine karşı böyle değil sadece bana böyle yapıyor. Benim olduğum yere gelmiyor beni görmezden geliyor sabh gunaydon dahi demiyor demek zorunda değil ama bı insanı neden durduk yere görmezden gelirsiniz ki? Bir gün onun yakın arkadaşı kalbimi kırdı gözlerim doldu beni görmüş wp gruplarina kızın nasıl da ağzına .. haha diye mesaj atmış. Ben kimseye bir kötülük yapmadım ama beni dislayip incitmeye çalışıyor. Bir tek bana. Bende mi sorun var kızlar bu duruma vok üzülüyorum nötr de olabilir insan neden sebepsizce tanimamasima rağmen kötü davranir yumuşak karakterli biriyim diye mi bu?
İş hayatı çetindir. Bu tarz beyinsiz insanlar maalesef her alanda var. Seni kıskanıyor muhtemelen. Yeni gelenlere eski çalışanların antipatisi oluyor nedense (bazılarının). Kendini ezik gösterme her şeye gözlerin dolmasın. Kendinden emin dur . Sana bi şey diyen olursa da ağzının payını ver.

Millete salça olmadan konuyu dağıtmadan yorum yapacaksak yapalım

Haddimizi hududumuzu da bilelim o arada ama.
Hayırdır, kimsiniz de kime, nerede ayar veriyorsunuz...

İki üyeyle de ne bir merhabam ne bir yazışmışlığım var.

Yengenç, sevilen bilinen uzun yıllardır siteye katkıda bulunan bir üye.
Üyeliğini iptal etmişti, sebebini bilen vardır muhakak, ama bilmeyenler olarak çok şaşırmış, üzülmüştük.
DAha çok çok yeni, geri gelmiş.
Diğer üye de fark etmiş, geri mi geldin diyor.

Millet dediğiniz kişiyle sizi yan yana koyarsak, millet siz olursunuz.
Diğer üyenin tek cümlelik sorusu salça olmak değil, sizin bu tek cümleye tahammülsüz müdahaleniz salça olmak.

Konunuzda da dağılacak bir şey yok, bir nedenle irrite etmişsiniz, iş yerinde de burada yaptığınız gibi yeni olduğunuzu, eskinin bir ağırlığı, ortamın bir adabı usulü olduğunu göz önüne almadan, haddini hududunu bilmeden anlamadan dinlemeden yorumlarınız, ayar verme çabalarınız olduysa, doğaldır.

Bu yaptıkları mobbing yalnız. Bu konuda TR’de yasalar nasıl işliyor bilmiyorum ama araştırmanızı öneririm. Bir de size yaptıkları mobbinglerin notunu tutabilirsiniz günlük gibi.
Bunun dışında güçlü durmanızı öneririm, sokakta yüzüne bakmayacağınız insanların söylediklerini bu kadar önemsemeyin. Kimseyi üzüldüğünüzü belli edip wp konuşmalarında tatmin malzemeleri olmayın. Üzülmeyin de zaten değmez.

Soguk davranmayı , selam vermemeyi bir yere kadar anlayabilirim
Hoşlarına gitmemişsinizdir ya da ortalamanın üzerinde birisinizdir

Fakat wp gruplarındaki olayın nedensiz yapıldıgını düşünmüyorum
Biraz irdelersek çıkar belki birşeyler

Herkese merhaba
Size canımı sıkan bir konuyu danışmak istiyorum. Bir iş yerine yeni başladım sayılır birkaç ay oldu. Bir kız var ise girdiğim gündem beri onunla bir munasebetim olmamsina rağmen iş gereği konuşmak zorunda olunca hep beni kırarak tersleyerek konuşuyor. Diğerlerine karşı böyle değil sadece bana böyle yapıyor. Benim olduğum yere gelmiyor beni görmezden geliyor sabh gunaydon dahi demiyor demek zorunda değil ama bı insanı neden durduk yere görmezden gelirsiniz ki? Bir gün onun yakın arkadaşı kalbimi kırdı gözlerim doldu beni görmüş wp gruplarina kızın nasıl da ağzına .. haha diye mesaj atmış. Ben kimseye bir kötülük yapmadım ama beni dislayip incitmeye çalışıyor. Bir tek bana. Bende mi sorun var kızlar bu duruma vok üzülüyorum nötr de olabilir insan neden sebepsizce tanimamasima rağmen kötü davranir yumuşak karakterli biriyim diye mi bu?
Biraz dik durun , kendini coplugun horozu sanıyor heralde ! Gözlerin dommayacak ,tak tak tak vereceksin cevabı susacaklar.

Yakın arkadaşı neden kalbini kırdı? Nasıl oldu olay? Bir de bu tavırlarının diğer iş arkadaşları farkında mı, onlar ne düşünüyor bu konuda?
Sebepsizce diyalogum dahi olmadan o arkadaş grubu beni yildiaya çalışıyor başkalarıyla bu durumu paylaşmak istemedim çünkü hepsi eski arkadaş bu sefer ben dedikodu yapan duruma düşmek istemedim o yüzden başkalarıyla paylasamadim ama benim arkamdan bulunup konuşuluyor olay şöyle oldu çalıştığım ortamda bana musterinik yanında kız bağırdı ben de işi yeni öğreniyorum bilmediğim bişeyi baskı kurarak zorla yaptırmaya çalıştı psikolojik baskı uyguladı

Haddimizi hududumuzu da bilelim o arada ama.
Hayırdır, kimsiniz de kime, nerede ayar veriyorsunuz...

İki üyeyle de ne bir merhabam ne bir yazışmışlığım var.

Yengenç, sevilen bilinen uzun yıllardır siteye katkıda bulunan bir üye.
Üyeliğini iptal etmişti, sebebini bilen vardır muhakak, ama bilmeyenler olarak çok şaşırmış, üzülmüştük.
DAha çok çok yeni, geri gelmiş.
Diğer üye de fark etmiş, geri mi geldin diyor.

Millet dediğiniz kişiyle sizi yan yana koyarsak, millet siz olursunuz.
Diğer üyenin tek cümlelik sorusu salça olmak değil, sizin bu tek cümleye tahammülsüz müdahaleniz salça olmak.

Konunuzda da dağılacak bir şey yok, bir nedenle irrite etmişsiniz, iş yerinde de burada yaptığınız gibi yeni olduğunuzu, eskinin bir ağırlığı, ortamın bir adabı usulü olduğunu göz önüne almadan, haddini hududunu bilmeden anlamadan dinlemeden yorumlarınız, ayar verme çabalarınız olduysa, doğaldır.
Bazı üyeler konu dışına çıkıyor her yerde illa eski olmak zorunluluğu mu var pardon?

Bu yaptıkları mobbing yalnız. Bu konuda TR’de yasalar nasıl işliyor bilmiyorum ama araştırmanızı öneririm. Bir de size yaptıkları mobbinglerin notunu tutabilirsiniz günlük gibi.
Bunun dışında güçlü durmanızı öneririm, sokakta yüzüne bakmayacağınız insanların söylediklerini bu kadar önemsemeyin. Kimseyi üzüldüğünüzü belli edip wp konuşmalarında tatmin malzemeleri olmayın. Üzülmeyin de zaten değmez.
Teşekkür ederim 🌼

Sebepsizce diyalogum dahi olmadan o arkadaş grubu beni yildiaya çalışıyor başkalarıyla bu durumu paylaşmak istemedim çünkü hepsi eski arkadaş bu sefer ben dedikodu yapan duruma düşmek istemedim o yüzden başkalarıyla paylasamadim ama benim arkamdan bulunup konuşuluyor olay şöyle oldu çalıştığım ortamda bana musterinik yanında kız bağırdı ben de işi yeni öğreniyorum bilmediğim bişeyi baskı kurarak zorla yaptırmaya çalıştı psikolojik baskı uyguladı
Bağırmak ne demek? Böyle bir iş ortamı olabilir mi? Bir daha olursa derdini sesini yükseltmeden anlatamıyor musun iletişim becerilerin de bir sorun mu var diyin. Eğer o anda bunu söyleyemiyorsanız sonradan bir kenara çekip de konuşabilirsiniz.
Ben yaşanan durumdan rahatsız oldum ve istemeden de olsa böyle bir durumun parçası olduğum için utanç duydum bence belli bir yaşa erişmiş insanlar olarak sesimizi yükseltmeden iletişim kurabiliyor olmamız lazım tarzında sanki yapıcı konuşuyormuşsunuz gibi ama alttan alta mağara adamı olduğunu söyleyen cümleler bilmem anlatabildim mi. Pasif agresif olmak iyidir bazen. Bunu olay taze ise pazartesi bile yapabilirsiniz bence.

Onun hakkında demediğin birşey demişsin gibi aktarılmış olabilir. Bazen bu yüzdende oluyor. Herşeyi kişisel algılamamayı öğrenmek gerek. Başkalarının sana olan her davranışı şahsiyetinle ilgili değil. İşyerindeki herkesi çok kıymetlendirme.

iş ortamlarında böyle değişik nedensiz davranan acayip insanlar olabiliyor kişisel algılama bence. Mesela aynı şeyi bana annem yaşında kadın yaptı birkaç kez. Tuhaf tavırlar söylediklerimin aksini ısrarla savunma ya da ben onunla konuşmadığım halde başkasıyla muhabbet ederken konuşmaya atlayıp sözlerimin aksini iddia etmeler falan. Bu hareketler beni küçük düşürmedi aksine herkes onu ayıpladı koskoca kadın yaptığına bak dye. Ben büyütmedim çünkü öyle ağlayıp moral bozulup kenara geçmeler falan olmadı bende bana yakışan şekilde cevabını verdim geçtim üstünde durmadım. Bir de biz devlet memuruyuz, benim üstümden yükselip bir kazanç elde edeceği durum da yok ama insanlar dengesiz işte. Takılma geç

Herkese merhaba
Çok normal bu yaşadığınız durum inanın.Benim de zamanında yurtta kalırken durduk yere beni görmezden gelen bir oda arkadaşım vardı,başlarda bende çok üzülürdüm ne yaptım diye sonra sallamayı bıraktım.İnanın bazı insanlar böyle,durduk yere gözünün üstünde kaşın var diye size gıcık kapabilirler.
Sizde onu görmezden gelin,muhattap olmayın.Bazı insanlar böyle,kafaya takmamaya çalışın.

Herkese merhaba
Ben öyle bir manyakla 2 yıl çalıştım, cidden çok sinir bozucu, beni rakip olarak gördüğü için psikolojik olarak yormaya enerjimi bitirmeye çalışıyordu. Görmezden gelin sizde onu yok sayın. Sizi yıpratmaya çalışıyor, onu önemsemediğinizi anlamasını sağlayın ve gerçekten önemsemeyin.

Hadi biraz da egri oturup dogru konusalim. Birisi size is ortaminda kotu davraniyorsa yuzde 20 ihtimalle ruh hastasidir. Yuzde 80 ihtimallle sinir bozucu bir insansinizdir. Herseyi poncikliginizle kiskanilmakla aciklayamazsiniz.

Ha bu arada eger bir ekipte ki herkes ama herkes size gicik davranıyor ise yuzde 1 ihtimal ruh hastalarının arasina dusmussunuzdur. Yuzde 99 ihtimal sinir bozucu evlat olsa sevilmeyecek bir tipsinizdir sadece farkinda degilsinizdir.

Millete salça olmadan konuyu dağıtmadan yorum yapacaksak yapalım
Bunu görene kadar belki de ilk defa evet karşıdaki kişiler sebepsiz yere kıza gıcık davranmışlar demek ki diye düşündüm. Yine yanılmamışım ama🙄 bu şekilde konuşan birinin hiçbir şey yapmamış olmasına imkan yok. Hiçbir şey yapmasanız bile auranız, bakışınız, haliniz tavrınız kötüdür.

Ben öyle bir manyakla 2 yıl çalıştım, cidden çok sinir bozucu, beni rakip olarak gördüğü için psikolojik olarak yormaya enerjimi bitirmeye çalışıyordu. Görmezden gelin sizde onu yok sayın. Sizi yıpratmaya çalışıyor, onu önemsemediğinizi anlamasını sağlayın ve gerçekten önemsemeyin.
Bu durumu yasayanin tek ben olmadığımı bilmek güzel gelin bir sarılalım🤗

Hadi biraz da egri oturup dogru konusalim. Birisi size is ortaminda kotu davraniyorsa yuzde 20 ihtimalle ruh hastasidir. Yuzde 80 ihtimallle sinir bozucu bir insansinizdir. Herseyi poncikliginizle kiskanilmakla aciklayamazsiniz.

Ha bu arada eger bir ekipte ki herkes ama herkes size gicik davranıyor ise yuzde 1 ihtimal ruh hastalarının arasina dusmussunuzdur. Yuzde 99 ihtimal sinir bozucu evlat olsa sevilmeyecek bir tipsinizdir sadece farkinda degilsinizdir.
Evlat olsa sevilmeyecek derken uslubunuz bel alti, gerek var mı buna? Mune Mune bakabilir misiniz

X