Sebepsiz kısırlık. Ruhsal çöküntü

sev55sevgi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2023
70
25
27
Kizlar merhaba. Daha önce ki paylasimlarimda belirtmiştim. 26 yaşındayım 2 yıldır çocuğum olmuyor ve herhangi bir sorun yok sebepsiz kısırlık dedi doktor ve aşılamaya gönderdi. Aşılama yaptıracağım pek umudum olmasa da gününü bekliyorum. Ama benim asıl sorunum kendimi çok yipratiyorum. Eltim de hamile onun hamileliğini öğrenmeden önce de her adet de ağlıyordum şimdi 18 haftalık hamile karni büyüdükçe sanki benim yaram büyüyor. aramız çok iyi ama elini karnına götürmesi bile benim içimi acıtıyor. Bazen iyiyim ama çoğu zaman deli gibi ağlıyorum. Bu koşullar altında zaten olmaz biliyorum ama kendimi engelleyemiyorum. İş arıyorum iş de bulamıyorum belki çalışırsam kafam dağılır. O 7 senelik evli ilk torunu o verdi kiz oldu 5 yaşında maşallah çok ama çok tatli sipa şimdi erkek çocuğa hamile herkes çok heyecanlı sürekli bebek muahbbeti yapılıyor. Benim çocuğum olmadığı yetmez gibi çocuğum olursa da sanki sevilmeyecek gibi düşüncelere kaptiriyorum kendimi. Yaa kendimi uzmek için herşeyi düşünüyorum slak gibi. Böyle kendime daha çok Zarar veriyorum artık çocuk sahibi olmayı geçtim bu ruh halini nasıl atlatabilirim. Sürekli deliler gibi ağlıyorum.

cnm bu kadar yıpratma kendini bnde 5 yillik evliyim sorun yokken olmuyo asilama dene sorun yoksa olur belki gerci benim 2 de asilamam var ama oda olumsuz oldu belki senin olur bnce asilama dene

Birden fazla tanıdığımin benzer nedenle bebegi olmuyordu. Tup bebek yaptırdı, bebekleri oldu.
Daha sonra bir de normal çocukları oldu
En büyük sebebi stres sanırım.
Ben olsam kendime odaklanırim.
İs bulamazsam kursa giderim.
Youtube zaten alabildiğine kurs. Maddi sıkıntınız yoksa , bir de bol bol gezip keyif yapın

cnm bu kadar yıpratma kendini bnde 5 yillik evliyim sorun yokken olmuyo asilama dene sorun yoksa olur belki gerci benim 2 de asilamam var ama oda olumsuz oldu belki senin olur bnce asilama dene
Elbette sizde uzulmussunuzdur de nasıl atlattiniz yada atlatabildiniz mi

Teşekkür ederim. Ama çok farklı elimde değil aşırı takıyorum deli gibi

İnşallah en kısa zamanda olur, yaşınız çok genç ya üzülmeyin

Elbette sizde uzulmussunuzdur de nasıl atlattiniz yada atlatabildiniz mi
seni cok iyi anliyom cnm ama sen daha 2 yillik evlisin bnse 5 yillik evliyim ama benim yasim 23 ondan biraz zamana birtaktim cok ilaclar kullandim asilamadan sonra negatif sonuc alinca cok agladim simdi nebilim oyle bekliyom iste ev hanimiyim calismiyomda cok stres yapiyom bnde yaaa

Rahim filmini cektirdinmi bilmiyorum ama bak benimde olmuyordu hersey çık iyidi ama olmuyordu sonra rahim filmi cektirelrkm dedi doktorum en.son meğer her iki tüpümde kapali çıktı ameliyatla açtım sonra hamile kaldım

Tüp bebek yada fototerapi denediniz mi

Rahim filmini cektirdinmi bilmiyorum ama bak benimde olmuyordu hersey çık iyidi ama olmuyordu sonra rahim filmi cektirelrkm dedi doktorum en.son meğer her iki tüpümde kapali çıktı ameliyatla açtım sonra hamile kaldım
Çektirdim hsg de de bir sorun gözükmüyor

Kizz benim çocuğum ben seveyim kimse sevmese de olur ne olacak ayrıca kafaya takdigin için vücut biseyelr salgiliyor mus hormonlar falan dengesiz oluyor yani rahatla keyfini çıkar hayatın ne kadar takarsan o kadar olmaz

Kizz benim çocuğum ben seveyim kimse sevmese de olur ne olacak ayrıca kafaya takdigin için vücut biseyelr salgiliyor mus hormonlar falan dengesiz oluyor yani rahatla keyfini çıkar hayatın ne kadar takarsan o kadar olmaz
Çok teşekkür ederim çok tatlısınız. İnanın deniyorum ama olmuyor takintidan kurtulamiyorum

Düşünmicenn...çaresi bu...ben napiyim 43 yaşındayım bizim de olmuyo cocuk korunmadigimiz halde....senin genceciksin daha bissürü vaktin var anne olmak için karamsar olma her işte bi hayır vardır zamanı gelince olur Allah büyük....ben de aglardim eksik hissederdim kendimi cocugum yok diye simdi iyi ki olmamiş diyorum sinirli bi başim var cocuga bakamazdim kimseyle kiyaslama kendini ...bisey daha....eltimin de 4 yil sebepsiz cocugu olmadi sonra azcik tedavi oldu arka arkaya iki cocugu oldu anladin mi hic kendini yipratma ablacim...lütfen pozitif düşün....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…