Sebepsiz infertilite tanısı olanlar burada dertleşelim

bef45

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2023
388
44
2 yıldır evliyim, ilk yıl korunduk 2. Yıl çocuk istedik ve korunmayı bıraktık, 1 senedir çocuğumuz olmuyor, hsg testi de yaptırdım tüpler açık, dr sebepsiz tanısı koydu ve aşılama yapalım dedi, sebepsiz tanısı alıp hamile olanlar vae mı? Bizimle paylaşırsanız sevinirim

2 yıldır evliyim, ilk yıl korunduk 2. Yıl çocuk istedik ve korunmayı bıraktık, 1 senedir çocuğumuz olmuyor, hsg testi de yaptırdım tüpler açık, dr sebepsiz tanısı koydu ve aşılama yapalım dedi, sebepsiz tanısı alıp hamile olanlar vae mı? Bizimle paylaşırsanız sevinirim
Eşiniz sperm testi verdimi

merhaba, biz de 7 senedir evliyiz. benim de sebepsiz infertilite. Hiçbir şey bulunamıyor. Tam tüp bebek yaptıralım derken başka rahatsızlıklar geçirdim, onlar bitti derken ailem ağır hastalıklar geçirdi, bir türlü farklı bir tedavi uygulanamadı.

Yaklaşık 4 yıldır sebepsiz infertilite ile uğraştım en son aşama tüpe gittim olası sebepler ortaya çıkıyor. En az 2 yıl olanlar Daha fazla yıpranma dan direk tüpe gidin vakit kaybetmeyin derim. Nasipte varsa tüpte olma ihtimali başarı çok yüksek zaten.

Hsg ve kanda hormon tahlilleri dışında, pıhtılaşma panel testi yapıldı mi, d vitamini, ayrıntılı demir , b12 gibi değerlerinize bakıldı mi , eşinizde sperm dna hasar testi yapıldı mi ?

merhaba, biz de 7 senedir evliyiz. benim de sebepsiz infertilite. Hiçbir şey bulunamıyor. Tam tüp bebek yaptıralım derken başka rahatsızlıklar geçirdim, onlar bitti derken ailem ağır hastalıklar geçirdi, bir türlü farklı bir tedavi uygulanamadı.
Benim de öyle 5 yıl dır olmuyor sebepsiz dendi....

Yaklaşık 4 yıldır sebepsiz infertilite ile uğraştım en son aşama tüpe gittim olası sebepler ortaya çıkıyor. En az 2 yıl olanlar Daha fazla yıpranma dan direk tüpe gidin vakit kaybetmeyin derim. Nasipte varsa tüpte olma ihtimali başarı çok yüksek zaten.
5 kere tüp bebek yapıldı hala bulunamadı hala sebepsiz infertilite....

Eşim de sorun yok bende de yok hsg çektim tüpler acık dedi sorun yok dedi doktor yoksa neden olmuyor dedim :)

merhaba aynı sorun bendede sebepsiz infertilite var.7 yılımızdayız evlilikte 6 yıldır deniyoruz olmuyor 26 şubatta 2.aşılamam oldu bakalım sonuç alayım tüp bebek denicez artık :KK43:

Bende de aynı sorun var. 10 yıllık evliyim 8 yaşında kızım var fakat iki yıldır olmuyor. Hsg de de tüpler açık sebepsiz infertilite tanısı konuldu. Ocak ve şubat ayında olmak üzere iki aşılama yapıldı. Ne yazık ki ikisi de olumsuz. Tüp bebek için hemen başlamayı düşünüyorum. Çünkü yaşım 35 oldu.

Hsg ve kanda hormon tahlilleri dışında, pıhtılaşma panel testi yapıldı mi, d vitamini, ayrıntılı demir , b12 gibi değerlerinize bakıldı mi , eşinizde sperm dna hasar testi yapıldı mi ?
Merhaba DNA hasar testini hangi bölüm yapıyor biz mi teklif edelim hiç bir Dr demedi şimdiye kadar ya da pıhtılaşma vs. Kime gittiysem sadece hormon testi bakıyor.

Merhabalar,
Ben de 2,5 yıldır evliyim. Yaklaşık 2 yıldır deniyoruz. 2022 aralık ayında kimyasal gebelik yaşadım. Tüm testler eşime de bana da yapıldı, herhangi bir sorun çıkmadığından sebepsiz infertilite dendi. Geçtiğimiz aralık ayında da aşılama yapıldı fakat sonuç alamadık. Rahim filmi çekelim dedi doktorum ama çok ağır bi grip geçirdiğim için onu da erteledik. Bu ay da ovülasyon testi alıp düzenli denemeye karar verdim. Bakalım inşallah bu ay olur.

Bende de aynı sorun var. 10 yıllık evliyim 8 yaşında kızım var fakat iki yıldır olmuyor. Hsg de de tüpler açık sebepsiz infertilite tanısı konuldu. Ocak ve şubat ayında olmak üzere iki aşılama yapıldı. Ne yazık ki ikisi de olumsuz. Tüp bebek için hemen başlamayı düşünüyorum. Çünkü yaşım 35 oldu.
Benim de 9 yaşında kızım var. Sebepsiz 2 yıldır çocuk olmuyor.
1 kez tüp bebek yaptırdık, olmadı.
Şimdi 2. Tüp bebek asamasindayiz.

5 kere tüp bebek yapıldı hala bulunamadı hala sebepsiz infertilite....
Evet nasip olacaksa bu yolla oluyor değilse olmuyor. Sebepler müsebbibi Cenabı Allah. Bende üst üste 2 tedavi gördüm. Hiç embriyom kalmadı 2.opudakiler çözülünce ilerlemediler ilk opuda ki 4aa da tutmadı. Daha yeni toparlanıyorum ki dün akşam en sevdiğim arkadaşım kızım kuşumu kaybettim...

Aynı şekilde eşimde ve bende sorun olmamasına rağmen olmuyor sebepsiz infertilite. Çatlatma iğnesi ovulasyon takibi tek yol aşılama ve tüp bebek kaldı. Aşılamada da oranlar çok düşük. Ne çok kişi var bununla boğuşan. Allah herkesin yardımcısı olsun bir an önce herkesin kucağı dolsun 🤲🏻

Yakın zamanda hsg çekildim. Hsg çekiminden sonra hamile kalan var mı? Tüpleri açtıkları için olasılık artıyor dediler bir faydası olur mu gerçekten

X