Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Avakado hiç girmedi evimize canım :) Ama denenebilir elbette. Kilden çok memnun kalan olunca bir deneyeyim diye düşünmüştüm.Siyah nokta çok çileli bir şey gerçekten,baş etmek çok zor.İpek yüz kesesi kullanıyorum 10günde bir, hafifletiyor siyah noktaları.Ama 2 güne tekrar eski halini alıyor günlük temizlememe rağmen.

Senin bu siyah noktalar çok inatçı demek ki o zaman ben, bendeki kitapları bir araştırayım bakalım ne bulacağım?

Fresh line'ın kent park'ta şubesi var. 1 ya da 2. Katta. Sanırım Decathlon'un yanındaydı. Ben de Ankara'da oturuyorum
Yves Roche'nin organik ürünlerinde paraben yok. Onlara bakabilirsin ama bence en yakın zamanda fresh line'a uğra. Bak orada çok güzel maskeler de satılıyor 50-100 gram alabilirsin zaten gramla satılıyor ve hepsi doğal ürünler. Bir de şimdi aklıma geldi; orada küçücük doğal süngerler satılıyor. Siyah noktaları temizlemek için harika bir çözüm olabilir. Bir de maske istersin siyah noktalar için ama oradan muhakkak vücut losyonu al. Bayılacaksın kokularına

Ya canım kent park demiştim ama sanırım orası kapanmış. Armada, Panora ve Kızılay AVM de var

Senin bu siyah noktalar çok inatçı demek ki o zaman ben, bendeki kitapları bir araştırayım bakalım ne bulacağım?

Aslında biraz da benim "tamamen pürüzsüz olsun" isteğimden kaynaklanıyor bu durum :) Yoksa öyle devasa büyüklükte değiller.Lavanta suyu kısa sürede etki göstermeye başladı, biraz küçüldüler gibi geliyor.
Fresh line ın internet sitesine baktım , gerçekten çok güzel görünüyor ürünler. Söylediğin gibi biraz pahalı, ama bunlar bir alınca aylarca kullanılacak ürünler bence değer. Alıp memnun kaldığım ürünler olursa buradan paylaşacağım yine

Emin ol vereceğin paradan alıp kullanmaya başladıktan sonra pişman olmazsın.

BOREAS09 ciltteki gözenekler icin öneriniz var mı ?
Öncelikle bakım rutinini aksatmadan devam etmelisin. Yani temizleyici ve illaki tonik. Cilt yapını ve yaşını bilmiyorum. Söylersen yaşına göre ve cilt tipine göre maske önerebilirim. Tonik olarak da istersen içeriği güzel bir tonik alabilirsin ya da dediğim gibi tonik tarifi de verebilirim ama cilt tipini ve yaşını bilmem şart

Karma cildim var . Tonik olarak lavanta suyu kullanıyorum . Temizleyici olarakta aubrey organic ama bitmek üzere . Yasım 33 , bakımı zaman zaman aksatsam da yapmaya çalışıyorum .

Bir de hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar tercih ediyorum bu arada . Marka önerirseniz ben deney konusunu araştırırım .

Sana vereceğim maske tarifi için yaşın da ideal, cildin de! Olgun avokadoyu ezip 1 yemek kaşığı kadar ev yoğurdu ( ev yoğurdu dememin sebebi bakterisinin taze, probiyotiğinin dr güçlü olmasından dolayı) karıştırıp temizlenmiş cilde sür. Mükemmel bir sıkılaştırıcı maskedir bu. Tonik olarak da madem ki lavanta suyu kullanıyorsun; pompalı bir şişeye yarım şişe maden suyu ve onun yarısı kadar da lavanta suyu koyup bunu yüzüne fısfısla. Dayanma süresi yaklaşık 10 gün vebuzdolabında duracak

D
Deney konusuna gelince market ürünleri dışında özellikle eczanelerde satılan pek çok ürün artık hayvanlar üstünde test etmediğini belirtiyor. Benim kullandıklarım da zaten burada paylaştığım ürünler ama yeni bir marka duyarsam araştırmanı tabi ki isterim

Cok teşekkur ederim , ilk fırsatta avokado maskesini deneyeceğim . Ortalama kac dakika duracak maske .
Toniği bugün hazırlarım .
Umarım bende de etkili olurlar .

Kişisel bakımda market ürünlerini almamaya çalışıyorum . Hala alternatif ürünlere bakıyorum belki daha etkili, daha iyisini bulabilirim diye : )

Cok teşekkur ederim , ilk fırsatta avokado maskesini deneyeceğim . Ortalama kac dakika duracak maske .
Toniği bugün hazırlarım .
Umarım bende de etkili olurlar .
Maden suyundaki mineral cilde çok iyi geliyor. Avokado maskesini de kuruyana kadar bekliyorsun sonra ılık suyla yıkayıp ardından nemlendiricini sürüyorsun. Avokado allerjen değildir ama ne olur ne olmaz diye bileğinin iç kısmına sürüp biraz bekle; herhangi bir sıkıntı yoksa yüzüne uygula. Ben avokadoya bazen kıyamam kabuğunun iç kısmındakileri bir de çekirdek etrafında kalanları kullanırım rica ederim ayrıca

Kişisel bakımda market ürünlerini almamaya çalışıyorum . Hala alternatif ürünlere bakıyorum belki daha etkili, daha iyisini bulabilirim diye : )
İnan ki daha etkili diye birşey yok. Sadece kullandığın ürünün içeriği önemli. Bitkilerden yapılan ürünler hep daha iyi olmuştur. Tamam etkilidir ama bu biraz da cilt yapısıyla, genlerle, stres, yeme-içme alışkanlıkları, çevresel koşullarla da alakalı. Dolayısıyla daha etkili olması için bu yazdıklarımın hepsinin pozitif olması gerekiyor ama bu, günümüz şartlarında ne yazık ki mümkün değil.
Sadece dışardan da beslemek yeterli olmuyor. Mesela günde en az 2 lt su içmek şart ve bazı vitamin mineral haplardan da destek almak gerekebiliyor bazen

Canım Bugün Watsons a uğradım. Down Under NAturals Nude şampuan ve Otacı şampuan dikkatimi çekti. Özellikle Nude şampuanda %96 bitkisel içerik yazıyordu. İnternetten baktım biraz hem olumlu hem olumsuz yorumlar var. Sen ne düşünüyorsun? Eyüp Sabri Tuncer'e de baktım ama göremedim. Bitkisandığının lavantalı şampuanın içeriğinde de sarımsak görünüyor,kokusu hakkında endişe ettim. Kararsız kaldım ne alsam bilemedim :)

Doğru; ikisi de bitkisel. Otacı zaten yılların markası ama maalesef ikisinde de sls ve silikon var diye hatırlıyorum özellikle Otacı'da paraben okumuştum sanki ama yanılıyor olabilirim
Eyüp Sabri'de sls var ama paraben yok. Ama maalesef sls'siz şampuanlar çok az. Bioderma'nın Abcderm bebek şampuanında yok; oğullarıma kullandığım için biliyorum. Sls'yi kıvam koyulaştırmak ve maliyeti düşürmek için mecburen koyuyorlar. Yoksa maliyet artıyor bu sefer 15-20 tl ye satılan 400-700 ml şampuanı 40-50 tl'ye satmak zorundalar. Şuan bir tek Bitki Sandığı şampuanında bu saydıklarım yok bildiğim kadarıyla. Diğer bütün markalarda üç kimyasaldan bir tanesi illaki var
Gelelim neden memnun kalmadıklarına. Bitkisel şampuanlar bazı saçlarda aynı sabunla yıkamış gibi etki gösterebiliyor. Çoğu saçlarım şekil almıyor, kurudu, yoluk yoluk oldu, matlaştı falan der. Aslında sabredip biraz daha kullansalar o etki ortadan kalkar çünkü saç derisinin de cildimiz gibi alışma süresi var. Özellikle saçlarında boya olanlar daha çok şikayet eder.
Bir de son günlerde bir marka daha duydum. Adı Revox. Bu şampuanı öve öve bitiremiyor kullananlar. Sanırım web sayfaları var. Bir bak istersen. Gerçekten de güzel bir şampuana benziyor. Ben açıkçası almayı ciddi ciddi düşünüyorum

Bir kaç uygulamadan sonra cildime etkilerini paylaşırım muhakkak . Şu gözenekleri küçültebilirim umarım .

Evet maalesef günümüz şartlarında soluduğumuz hava bile zehirliyken elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz işte . Vitamin hapları kilo yapar diye korkuyorum ama yine de arada destek amaçlı kullandıklarım oluyor benim de .

Bir kaç uygulamadan sonra cildime etkilerini paylaşırım muhakkak . Şu gözenekleri küçültebilirim umarım .
Kesinlikle yorumun benim için çok önemli. Bu arada bu yazdıklarımı okuyan herkese de şunu belirteyim; bu yazdığım maske, tonik tarifleri kesinlikle uydurma ya da deneme-yanılma yöntemler değil. Araştırdığım, kitaplardan öğrendiğim tarif ve uygulamalardır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…