Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

arkadaşlar şimdi baktım zttb ve bitki sandığı arasında dağlar kadar fark var, tabi ki bitki sandığı butik çalışıyor ve kendi açısından haklı. sizlerle paylaşmak istedim, cebiniz için

30 ml argan yağı: zttbde 20 lira, bitki sandığında 30 lira.
ingiliz nanesi yağı: 10 ml zttbde 18 lira, 5 ml bitki sandığında 10 lira.
5 ml biberiye yağı: zttbde 7 lira, bitki sandığında 12,5 lira.
lavanta yağı: 10 ml zttbde 9 lira, 5 ml bitki sandığında 8,5 lira.
limon yağı: 10 ml zttbde 8 lira, 5 ml bitki sandığında 8 lira.
30 ml susam yağı: zttbde 5 lira, bitki sandığında 12 lira.
lavanta suyu: 250 ml zttbde 8 lira, 100 ml bitki sandığında 7 lira.

kârıma hayran kaldım, ödediğim kargo parası gözüme hiç gözükmedi bile

merhaba arkadaşlar.
dün organicum şampuanı eşim eve getirdi, bir baktım içinde iki çeşit sülfat var bir de sağlıklı bebek yetiştirme rehberi kitabında sözü edilen tehlikeli bir madde daha vardı, metil'le başlıyor ama hatırlamıyorum tam olarak. dr yazar özellikle hamilelerin içinde bu maddenin olduğu ürünler kullanmalarından çok endişe ettiğini yazmış ve o madde bu şampuanda var. bunu kullandıktan sonra eleyeceğim. ele ele bakalım nereye varacağız :44:

elimdeki şampuan bitince, 1-2 haftaya biter, down under naturals şampuan alıcam hatta nude serisini. %98 organik yazıyor. kremi de % 96 organikmiş. ya da tam tersi şampuan 96, krem 98 organik.

merhaba kızlar...şu sabunlar konusunda aklım çok karıştı.fikirlerinizi almakve bilgilerinizden yararlanmak istiyorum:)

normalde zeytinyağı gb. besleyici bir malzeme ile yapılan bu sabunlar neden bizi kurutuyor acaba?tam tersine cildimizi yumuşatması gerekmez mi?size satın aldığım ve kullanmakta olduğum sabunların içeriklerini yazacağım.bir beyin fırtınasıyla besleyici sağlıklı ve iyi sabunlara ulaşalım birlikte inşallah:)

*selesta ardıç katranlı zeytinyağlı sabun *içindekiler;
zeytinyağı sabunu(sodyum oleat),deniz tuzu,distile su,ardıç katranı.
%100 doğal %100 el yapımı hayvansal yağ ve kimyasal katkılar içermez yazıyor üzerinde.
saçımdaki kepeklenme problemi için aldığım bir sabun henüz 2 kez kullandığımdan etkileri için yorum yazmak yanlış olur.kesinlikle hoş kokmuyor.buna sevindim açıkcası:)

*dalan antik beyaz zeytinyağlı sabun*
soap(sodıum tallowate and palm stearate and kernelate and oleate),su,sodyum klorür,esans.
bembeyaz ve hoş olmasa da kokulu bir sabun.kötünün iyisi ve uygun fiyatlı old. ellerimi yıkamak için aldım.ellerimi sürekli nemlendirdiğimden sanırım kuruma olmadı ellerimde.

*duru geleneksel doğal pirina sabunu*
soap(sodium oleate,sodium palm kernelate,su,sodyum klorür,gliserin,parfüm.
gliserin ve parfüm seçeneği hoş değil gb..sabunun yapısı dalan a göre yumuşak.sepsert değil.bir sitede doğal sabunların sepsert olmaması gerektiğini okumuştum.henüz kullanmaya başlamadım.

*mehmet aydın zeytinyağlı defne sabunu*
defne yağı,zeytinyağı,sabun bazı ve su.
bu sabunu yaklaşık 2 senedir kullanıyorum.alternatifini bulamadığım için uzun süre kullanmaktan saçımda kepek probleminin oluşması ile selesta markasına geçtim.kesinlikle hoş bir kokusu yok ve öyle deli gb. köpürmüyor.dozunda ve diğer sabunlardan farklı bir köpürmesi var.saçımdaki dökülmeyi müthiş azalttı.ya ben ara vermediğimden devamlı kullanmaktan yada kurutucu olduğundan kepek problemine yer açtı.

*turanzade altınoluk saf zeytinyağı sabunu*
zeytinyağı,sabun bazı,su,tuz,esans.
bu sabun duru marka zeytinyağlı sabuna bakınca hiç yeşil değil.krem rengi amcam tatil dönüşü armağan etti daha kullanmadım.

bir de paketini attığımdan içeriğini yazamadığım doa marka yosun sabunu var malum selülit başımızın belası ya bu sorun için almıştım.öyle bir aşırı köpürme sorunu yok ama içindekiler kısmını netten siparişten önce bir mağazada okumuş ve parfüm olmadığını görünce netten sipariş vermiştim.ama nedense kokuyor.etiketi attım yazamıyorum ama parfüm yazmadığını hatırlıyorum.cildimi sıkılaştırdığını gözlemledim.

şu sabun meselesini araştırdıkça kafam daha da karıştı.bu konuda bilgilerinizi yorumlarınızı bekliyorum:)

sabunlar hakkında yazacağınız bir kaç şey yok mu kızlar?
cate, merhaba. Valla sabun hakkında tek yazabileceğim şey, kostiksiz olması, kokusunun doğal olması... Bununla ilgili nasıl daha doğal yaşarız topiğinde epey birşeyler yazmıştık, istersen onları bir oku Ama selesta eğer gerçekten de öyleyse iyi gibi

Son düzenleme:
krizsavar, tekrar merhaba bugün Nazım Bey'den e-posta aldım. Fiyatlarına zam yapma gerekçelerini yazmış. Ambalaj ve içeriğinde değişiklikler yapmışlar, içeriği daha da zenginleştirmişler ve ayrıca yakın zamanda şampuan saç kremi ve yüz temizleme sütü satışlarına başlayacaklarmış. Bu arada yetkili bayilerde-aktarlarda satılan eski ürün olduğu için eski fiyatmış,internet mağazalarındakiler yeni ürünlermiş. Neden zam yaptıklarını da öğrenmiş olduk. Mecburen yaptık diyor... İçerikleri gerçekten de çok zenginleşti ve bu kremlerin muadilleri inanın çok daha yüksek fiyata satılıyor diye de eklemiş

tamam göz atacağım boreas09 teşekkür ederim:)

eve gidince kontrol edeyim bakalım ama yağlar da pahalı, neyse ben zeytinburnunu buldum nasılsa
şampuan işi süüüüüper olur
hoşgeldin boreas

sabunlar hakkında yazacağınız bir kaç şey yok mu kızlar?

şenköylülerin sabunlarını ilk fırsatta deneyeceğim. onun dışında radoha kefir sabunum ve sab sabunum var. bir problem yok ama sağlıklılar mı bilemem. sabda kostik var onu biliyorum, radohayı da çok sevdiğim bir dr yazar kullandığı için almıştım.

kızlar merhaba,
yeni keşfettim burayı..
şimdi ben vichy marka nemledirici ve temizleyicileri kullanıyorum aslında herşeyim vichy
ama forumu okuyunca bioderma vs markaları gözüme çarptı..

cildim karma diyorlar fakat göz çevremde hep kuruluk oluyor yanma batma gerginlik
bana yardım edin kızlar bildiğiniz hem sağlıklı hem de nemlediren hem de fazla pahalı olmayan göz kremi var mı
bir de yüz için nemlendirici
helppppp
:)

Hoşgeldin:)Topikte yazılan mesajlar bana her zaman mail olarak gelmiyor; onun için de siteye girersem tesadüfen görüyorum yazılanları, kusura bakma... Sana vichy'i pek kullanma derim ya da içeriğine bakıp ona göre kullan. Vichy'nin puanı pek iyi değil çünkü...

Göz çevresi problemine gelince; gül suyu ile akşamları hafif dokunuşlarla hem temizleyip hem masaj yapabilirsin ama dikkat! gül suyu saf olacak... Onun dışında öyle uygun fiyatlı ve etkili aynı zamanda memnun kalacağını düşündüğüm -ki ben çok memnunum- bitkisandığı sitesinde satılan karakafesotu kremi. Bu krem emin ol Vichy'den daha iyidir, en azından % 100 doğal içerikli. İçinde tuhaf kimyasallardan hiçbiri yok ve gül suları da çok güzel. Yaşını bilmiyorum ama bu krem aynı zamanda anti aging etkili olduğu için 20'li yaşlarda ve 30'lu yaşlarda kullanılabilir.

Krizsavar arkadaşımız da zeytinburnu tıbbi bitki bahçesinden de gül suyunu temin edebilirsin. Sana bu konuda lavanta suyunu da öneririm

Son düzenleme:

çok teşekkürler cevabın için :)
deep skin sitesine baktım aman yarabbi neler neler varmış kremlerin içinde..hatta yeni arko nem krem aldım ellerim için .çok kuruyorlar..içinde bir tane iyi madde yok parabenlerin hepsi var beredeyse ,petrol içerikli hammaddelerdende var..walla kafayı sardım şu organiğe ama çok pahalı % 100 organik ürünler..hem iyi olsun hem saf olsun hem de uygun olsun diye aranıyorum..
dediğin kremi alayım bakalım.
ama benim cildim çok hassas..ve karma diyorlar cild uzmanları fakat aynı zamanda da bi o kadar kuru..nemlendiricilerin hiçbiri yumsacık yapmıo..sürüyorum 1 saat sonra özellikle göz çevresinde bi gerginlik bi kuruluk oluyor..aynı durumdan müzdarip arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsun..
kuru cildler için krem alıncada sivilce çıkıyor...her zaman değil ama ar ara çıkıyor ve iz bırakıp gidiyorlar..yaşta ilerledi tabi 32 yaşındayım.kaz ayakları oldu deve ayağı :) gülmeyince sorun yokta gülünce 80 lik nineye dönüyorum
yani cildim hem kuru hem karma ne olur bana yardım edinnn.
inşallah o karakafesotu kremi sivilce çıkartmaz.
göz kenarlarındaki kırışıklıklar içinde gül suyu mu???
ay çok konuştum ben..bir dokun bin ah işit oldu walla :)

Canım Gül suyu kırışıklık için değil. Hani demişsin ya çevresi kuru diye. Nemlendirmesi için dedim. Karakafesotu'dan memnun kalacağını düşünüyorum. Ayrıca göz karışıklığı problemin için de üzüm çekirdeği yağı önerebilirin. Aslında Ren markası da iyidir ama pahalı. Önerdiğim krem, diğer bilindik markaların içinde en ekonomiği ve en doğalı. Bir de Darphin'in sitesinde masaj tekniğini de mutlaka incele ve uygula. Göz çevren çok kuruysa kesinlikle Gül suyunu dene, güzel temizler ve nemlendirir.

Son düzenleme:
bitki sandığı çok fena indirime girmiş yaaaaaaaaaaa
bir sürü zarar ettim, aşk olsun sana bitki sandığı
ürün almak isteyenler için tam vakti, fiyatlar çok güzel geri çekilmiş... benim nerden baksam 20-30 lira zararım var

neyse 8 lira zararım var, abarttığım gibi değilmiş, kdvsiz bakmışım :)

Son düzenleme:
tam da hayatımın kremini buldum derken ( vichy idelia kulanıyorum ve o kadar ıyı gelmişti ki bana.bayıldım kreme.ne lancome lar ne diorlar cliniquler neler neler bi sürü selective marka denedikten sonra vichye geçmiştim ki ,bunları okuyunca üzüldüm.darphin için neler deniyor?bi o kaldı :) hatta bugün göz remini alayım diyordum

Vichy İdealia'nın hatırladığım kadarıyla içinde paraben yoktu ama daha önce yazdığım sebeplerden dolayı soğudum kremden; yoksa benim de hoşuma gitmişti. Darphin için ewg iyi diyor ama o kadar para vermeye değer mi bilmiyorum! Ondan daha ucuz markalar var Ren gibi; hatta onlardan(Darphin, ren) çok daha ucuza formüller de var

anladım cnm sağol.peki ben bu ren marksını hiç bilmiyorum duymadım.mesela çevremizden göz kremleri için neler önerebilrsin?ne bilim yves rocher body shop ya da ne bilim eczanevi olabilir.la roche posay i hiç sevemedm hiç bir ürününü.en son dior göz kremini hydralife ı kullandı güzeldi.ama içeriği bilemiyorsun tabi.

yves rocher'in organik serisi var. Ona bi bakabilirsin. Ren de pek duyulmamış ama tamamen bitkisel ve etkili bir krem. Bununla ilgili bilgiyi de lilakutu ya da Ren'in kendi sitesinden inceleyebilirsin.. Eczaneler de dahil çoğu yerde satılan ürünlerin içinde maalesef paraben var onun için eczaneden de bir krem tavsiye edemiyorum. Yüz için olsa mesela Bepanthol al derim :)La Roche'dan ben de memnun kalmadım mesela... Skincode markasına da bakabilirsin.... Burada uzun uzun yazdığımız bir marka var: Bitki Sandığı... Karakafesotu kremleri doğal anti aging etkili güzel bir krem ve tamamen bitkisel. Ben göz için kullanıyorum ve oldukça memnunum. Fiyatı da diğerlerine göre çok uygun. İstersen bu siteyi de bir incele. Eğer İstanbul'da oturuyorsan satış yerleri de var... Bir de göz çevrende bir sorun var mı bilmiyorum. Yani kuruluk, kırışıklık falan....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…