Şaşırmak mı?

berlingoes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2022
229
64
32
Merhabalar

İnanın kendime bu konuda psikolojik destek alacağım. Çok mu takıntılıyım diye.

Kvalide ve kpederin yanına geldik dün. Sabah kahvaltı yapıyoruz eşim başladı işte görümceme diyor sen tuvalet tarafına yengen yani ben mutfağa kendisine de süpürge görevi verdi. Anlayamadık bizde noluyor diye. Valla dedim dur azıcık dinlenelim zaten hafta içi yoruluyoruz. Neyse bugünde arabasını temizledi banada yok camlar olmadı yok suyu kapa vs vs. Sonra bitmesine yakın bende dedim başka bişeye ihtiyaç var mı. Herkesin içinde bana diyor iş bitmeye yakın mı diyorsun diyor. Tepem attı. Öncesinde de şey demiştim ver yıkamacıya dedim. Zaten senede kaç kere veriyorsun dedim. Ben dinlenmeye gelmişim bana iş sayıyor. Tamam sende çok para var kraliyetsin diyor bana. Neyse sonra kv de dedi ki sana bişeyler vereyim götür bende koydun zaten yeter sağol anne dedim. İsteyen kendi alır diyor annesine. Sonra gelmiş bana şirinlik yapmaya çalışıyor. Yontulmamış bir odun normal mi sizce bu söyledikleriz?? Sonra espri yaptım der biliyorum. He birde sürekli görümceyle ikisi annelerine anne otur artık vs diyorlar. Ulan sanki ben eziyet ediyorum kadına gibi

Merhabalar

Kvalide ve kpederin yanına geldik dün. Sabah kahvaltı yapıyoruz eşim başladı işte görümceme diyor sen tuvalet tarafına yengen yani ben mutfağa kendisine de süpürge görevi verdi. Anlayamadık bizde noluyor diye. Valla dedim dur azıcık dinlenelim zaten hafta içi yoruluyoruz. Neyse bugünde arabasını temizledi banada yok camlar olmadı yok suyu kapa vs vs. Sonra bitmesine yakın bende dedim başka bişeye ihtiyaç var mı. Herkesin içinde bana diyor iş bitmeye yakın mı diyorsun diyor. Tepem attı. Öncesinde de şey demiştim ver yıkamacıya dedim. Zaten senede kaç kere veriyorsun dedim. Ben dinlenmeye gelmişim bana iş sayıyor. Tamam sende çok para var kraliyetsin diyor bana. Neyse sonra kv de dedi ki sana bişeyler vereyim götür bende koydun zaten yeter sağol anne dedim. İsteyen kendi alır diyor annesine. Sonra gelmiş bana şirinlik yapmaya çalışıyor. Yontulmamış bir odun normal mi sizce bu söyledikleriz?? Sonra espri yaptım der biliyorum. He birde sürekli görümceyle ikisi annelerine anne otur artık vs diyorlar. Ulan sanki ben eziyet ediyorum kadına gibi
Sürekli gider misiniz bilmem. Kv evi temizlemek gelinlere hep yük olmuştur. Eşiniz fazla kadın ağızlı bu tarz konuşmaları genelde kadınlar yapar. Siz yine de kendinizi doldurmayın. Eşimiz ile baş başa kalınca konuşursunuz. Bu şekilde konuşma hoşuma gitmiyor diye.

Yaşlı insanların evine dinlenmeye gidilmez. Anneniz de olsa, kayınvalideniz de olsa aile ziyaretinde dinlenilmez. Burda sizin bakış açınız anormal. Ve tabi ki anneleri bir şeyler yapmaya çalıştığında otur diyecekler, siz kendi annenize demiyor musunuz sen otur ben yaparım diye?

Araba yıkama olayını hiç anlamadım, anlamayacağım. Su israfı tamamen. Onun dışında adamda bir anormallik göremedim.

Dinlenme ihtiyacınız varsa bunun için gidilecek en son yer kayın aile evi bence. Hele kadın olunca herkes bi gözünü dikip bakıyor nedense, kadına oturmak yasak galiba. Eşiniz de ayrı uyanık, size ağır ve pis işleri vermiş, kendi süpürgeyi almış ha bi de kıymetli arabasıyla aşk yaşayarak yıkayacak, kesin herkesten çok yorulmuştur. 🤣

En nefret ettiğim şey başkasının evinde 2 lokma bişey yedim diye sirf kadın oldugum için tüm bulaşığın vs nin altında kalmak...Normal ev gezmesine bile gidince biraz da bana hizmet edilsin istiyorum artık ben kendi evimde nasıl hizmet ediyorsam misafire...Eskiden habire kalkar her tabağı götürür getirirdim şimdi normal gezmelerde hiç yerimden kalkmıyorum, bana da hizmet edilecek artık...ama kv evinde dinlenildiği nerde görülmüş ki?

Ay başladınız yine aynı konulara. Gitme ablacım otur evinde sana ne kayinaileden? Sürekli ne işiniz var orda her konunuz aynı ya. Ben çok tembel biriyim hiç sevmem iş yapmayı, iş yapılacak yere de gitmem.
Araba yıkama işini de öyle foşur foşur suyu aç kapa olarak mı yapıyorsunuz gerçekten? Su kaynakları kısıtlı, çok lazımsa şöyle bir silip geçebilirsiniz dışını. İçini süpür sil yeter zaten.

Şimdi linç gelecek ama ben de şunu anlamıyorum. Genç bir kadın olabilirim ancak hafta içi dışarda, evde, çocukların işlerine koşturuyor olmak üzere resmen gece 21.30a kadar ayaklarımı uzatıp oturamıyorum. Bir ctesi günü de ben pasif kalsam ayıp mı olur yani… hani kv haftaiçi eşiyle yaşadığını düşünürsek çok yoğun değildir herhalde .ha ben davet ettiğimde ben yaparım tabii ki o ayrı. Ya da o yemeği hazırlasa ben de bulaşığı yıkasam. Bu anne sen otur muhabbeti kv evinde bana da çok oluyor ve işgüzarca, rahatsız edici geliyor.

hatırlathatırla gelecek ama ben de şunu anlamıyorum. Genç bir kadın olabilirim ancak hafta içi dışarda, evde, çocukların işlerine koşturuyor olmak üzere resmen gece 21.30a kadar ayaklarımı uzatıp oturamıyorum. Bir ctesi günü de ben pasif kalsam ayıp mı olur yani… hani kv haftaiçi eşiyle yaşadığını düşünürsek çok yoğun değildir herhalde .ha ben davet ettiğimde ben yaparım tabii ki o ayrı
Ay bi de evde poposunu kaldırmayan adam anasının evine gidince bi iş aşkına düşmüş.

Kızlar çocuklu olabilirler hem çok yaşlı olduğunu nerden çıkardınız belki değiller bakmaya gelmiyorlarsa belki gitseler azcık orada dinlenseler ne olacak sanki hergün gidiyorlar onlara iş yaptırma değil onlar hergün ne yerlerse bir kapta çocuğu gelini yer gelin hep hizmet içinmi var yani??

Eşinin onların yanında sana değer verdiğini göstermesi lazım eşin seni ezerse onlar hayli hayli ezer

Yaşlı insanların evine dinlenmeye gidilmez. Anneniz de olsa, kayınvalideniz de olsa aile ziyaretinde dinlenilmez. Burda sizin bakış açınız anormal. Ve tabi ki anneleri bir şeyler yapmaya çalıştığında otur diyecekler, siz kendi annenize demiyor musunuz sen otur ben yaparım diye?

Araba yıkama olayını hiç anlamadım, anlamayacağım. Su israfı tamamen. Onun dışında adamda bir anormallik göremedim.
Kendini ezdirme.

Sizin hatanız eşinizin niyetini bile bile eş ailesine dinlenmeye gitmek.
İş yapmayı hiç sevmem dünkü temizlik konusunda da yazdım. Eşim benim için sen şunu yap diye görev verse sinir olurum kalk kendin yap. Türk ailesinde niye hep bi temizlik konusu var ya heryerde kızlar iş yapar gelinler iş yapar. Nefret ediyorum bu düşünceden

Kayın aile evi iş yapma evi. Normal orda bir şeyler yapmanız. Evinizde dinlenebilseniz.
Eşiniz öküz sadece. Onların yanında sizinle konuşma şekli çok çirkin. Belki iş yapmaya istekli olmadığınızdan bozulup laf sokuyordur. Konuşup çözülebilir bir şey eğer sorun buysa. Genel öküzlüğüyse kolay gelsin.

Merhabalar

Çok karmasik yazmışsınız.

Merhabalar

Siz kocanizi tanimiyormusunuz ki normal mi diye bize soruyorsunuz anlamadim.

X