Sarkoidoz

Canım iltihaplı bir hastalık..
Yanılmıyorsam akciğerden başlıyor,nefes darlığı falan oluyor..
Ama ilaç ile tedavisi mümkün..

canım benim annemde bu hastalıktan şüphelendiler.sarkoidoz yada granülomatöz dediler.aylarca çapada araştırdılar.ciğerlerine falan baktılar ama tam emin olamadılar.6ay sonra tekrar çağırdılar.kollarında bacaklarında bezeler çıkıyodu.bi ara yok olmuştu ama şimdi yine başladı.sende de mi var bu hastalık?

canım bende degil ama eşimde var,süreyyepaşa hastanesinde takip altında.ama teşhisi çok zor koydular ilk lenfoma kanseri dediler sonra tüberküloz dediler 2 ay boşu boşuna her gün 9 tane ilaç içti ama tüberkülozda çıkmadı en son uzun araştırmadan sonra sarkoidoz dediler çok çok ileri olmadıgı için kortizon tedavisine başlamadılar takipte 6 ayda bir gidiyoruz,ama ciddi halsizlik yapıyor hastalık ve terleme.annen için çok geçmiş olsun merak ettim o sebeoler burda konu açtım başkalarında varmı bu hastalık yada bilen

size de çok geçmiş olsun..inşallah en yakın zamanda iyileşir...

teşekkür ederim ama bu hastalık geçmicek silinen bir hastalık degil ömür boyu takip altında olacagız.hoşçakalın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…