Sarkoidoz hastalığı olan var mı

boncukgozlum235

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2024
26
1
34
Merhaba arkadaşlar benim hastalığımdan olan kişiler varsa yorum yapsınlar lütfen...
Hastalığım sağ dizimin altinda yumru şeklinde lezyonların çıkmasıyla başladı.Lezyonlar ağrı,yanma hissi ve hafif kaşıntı yaptı.Cildiyeye gittim ve hemen biopsi ve kan aldılar bir ay sonra sonuçlara bakalım dediler.ilk sonuçlar ACE değerim 62 ile yüksek çıktı ve biopsi de hafif lenfosit ilfitrasyon mevcut daha derin incelenmesi önerilir yazdı ve Dr sarkoidoz hastalığı altta yatan nedeni bulacağız dedi akciğer BT si ve 2. Biyopsi verdim bir ay sonra ciğer filmi temiz sol göğsümde USB önerilir yazdı ve USB çektirdim sol meme 4 mm kitle çıktı ve biyopsi aynı sonucu verdi ve almamışlar 3.biyopsi için plastik cerrahide ver dediler.Ben de başka yere gideceğim dedim bana tedavi vermeden gönderdiler.Simdi lezyon çıkan ayağım ağrıyor,geceleri vücut ağrım,terleme ve halsizlik oluyor.Bu hastalık ne kadar ciddi ve hangi bölüme gidip nerede tedavi olurum bilmiyorum . Lütfen hastalığı olanlar yol gösteren yorumlara ihtiyacım var.simdiden geçmiş olsun...

X