sarımsak soyduktan sonra elleriniz kokmasınmı istiyorsunuz...

bistrogirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2007
289
3
bayanlar merhaba

bende her bayan gibi sarımsak soyduktan sonra elimdeki kokudan rahatsız olurdum ta ki püf noktasını öğrenene kadar.
sarımsağı soyduktan hatta küçük küçük doğradıktan sonra elinize yemek kaşığı alıp çeşmeyi açıyorsunuz. ve suyun altında parmaklarınızı kaşıkla ovuyorsunuz. ama burada önemli olan elinizi sabun deterjan gibi malzemelere değirmeden yapmak. biraz sonra yaparım deyip unutarak sonrada elinizi sabunlarsanız kokuyu bu yöntemle zor geçirirsiniz.
benden söylemesi sizden uygulaması...

Paylaşımın için teşekkürler ,benim de uyguladığım bir yöntem ve işe yarıyor .Ama elinize kaşık almanıza gerek yok ,sarımsağı doğradığınız bıçakla hemen elinizi muslukta ovalarsanız daha kolay oluyor.yerimseniben

evet canım benimde uyguladığım bi yöntem gerçekten işe yarıyor muhakkak uygulayın bende ilk yaptıığımda şaşırmıştım

derya baykalın programında duymuştum ama hiç uygulamadım
denesem iyi olacak çünkü hiç çıkmıyor :::::KK43:(((((

Soğan sarımsak balık kokularını bende azıcık Türk kahvesi ile sıcak suyun altında ovalıyorum ellerimi sonra sabunla yıkıyorum, hem ellerim yumuşacık oluyor hemde koku kalmıyor.

Bende sarimsak doğradiktan sonra eşimi sütle durularim
hiç kokmaz sonrada sabunla yyikarim

Sarımsağı yedikten sonra ki kokusunu çıkarmaya yönelik bilgisi olan var mı? :bbo::uhm:

Bende sarimsak doğradiktan sonra eşimi sütle durularim
hiç kokmaz sonrada sabunla yyikarim

graf aklın eşinde kalmış sanırım yerimseniben şaka bir yana ben bu yöntemlerin hiç birini bilmiyordum ve sırf o koku yüzünden sarımsak kullanmamaya çalışırdım çok faydalı oldu bunlar benim için a.s.

süper bir bilgi sarmısak kokusu günlerce elimden gitmiyordu..
herkese teşekkür ederim...

eldeki herhangi bir kokuyu biraz kahve telvesini melinizde ovarakta geçirebilirsiniz.hem ellere peiling oluyor.

X