SARILIK SORUNSALI

pinarindunyasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2023
1.015
1.564
27
Hemen konuya giriyorum, ayni durumda olan anneler varsa oncelikle onlarin yorumlarini merak ediyorum

Bebegim 1 haftalikken sarilik degeri 22’ye cikmisti ve bir gece yogun fototerapi aldi. Hatta hastanede 24’e kadar cikip sabahina 15’e inmisti. 15 olunca 1 gun daha fototerapi almadan hastanede tutup degeri yukselmezse gonderecegiz dediler, yukselmedi ve eve gonderdiler. Daha sonra 10 gun boyunca birkac kere tekrar kontrole gittik ve yavas da olsa dusmeye devam etti degeri. En son doktor, artik gelmenize gerek yok eger guzel emip besleniyorsa dedi. 1. Ay kontrolunde de doktor ayni seyi soyledi. Su an 3. Ay bitti aslinda vucudunda hic yok ama hala gozlerinde cok cok hafif sarilik var. Etrafimdakiler normal en son gozler geciyor diyor ama benim aklim surekli orada. Rutin doktor kontrolumuze de 10 gun var daha o yuzden size danismak istedim. Bizim gibi yuksek geciren var mi? Simdiden tesekkur ederim

Gözler evet biraz daha geç geçiyor. Benim bebeklerimde 5. gün sarılıktan hastaneye yatmışlardı, sonrasında sık beslenme vs derken toparladılar gözleri sanırım 1-2 ay kalmıştı. Sarılık değeri on yediydi benimkilerin, sizinki daha yüksek olduğu için uzamıştır belki

Gerçek manada bebek bebek olana kadar bence geçmiyor gözü. Yani en azından benim oğlum öyleydi. Sizin gördüğünüz değerleri oğlumda gördü ama fetoterapi vermediler. Kilosu iyi mi peki?

Gerçek manada bebek bebek olana kadar bence geçmiyor gözü. Yani en azından benim oğlum öyleydi. Sizin gördüğünüz değerleri oğlumda gördü ama fetoterapi vermediler. Kilosu iyi mi peki?
İyi iyi gelisimsel problem yok cok sukur de iste goz aklarinin hala hafif sari olmasi… sizin kacinci ayda gitmisti?

Benim bebegimde 45 günlükken hala 9 civarindaydi biluribin ama doktor metabolizmaya sevk etti. Metabolizma testlerini yaptirdik. Hicbir zaman sizin söylediğiniz rakamlara da cikmadi maksimum 13 oldu. Bence siz tüm kontrollerini dikkatle yaptırın.

Burada 13 degeri onemsemiyorlar bile hastaneden cikarken 4. Gun 13’tu bol bol emzir dediler yolladilar. Doktor randevumuzda tekrar soracagiz zaten. Tesekkurler

Aynı şeyleri yaşıyoruz bizim de 20 ye kadar çıktı ışınla 10 a düşürdük taburcu ettiler daha sonra kontrol amaçlı çağırdılar ama bir türlü kan alamadıkları için tekrar bakmadılar bende tekrar gitmedim sık sık emzirdim yeri geldi mama verdim baktım hala sarı başka doktora gittim ayaklarından sarılığı çıkmaya başlamış yukarı doğru atılacak korkma kanında yoktur sarılık kan vermeye gerek yok dedi 51 günlük vücudunda sarılık kalmadı ama hala gözlerin de sarılık var uzamış sarılık deniliyormuş buna

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…