Saç Rengi ve Saç Boyama Sarı saçtan tek seferde dönmek?

Bade1989

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2012
108
0
Merhaba, benimkisi dert değil, yalnızca ufak bi sorunum var. Benim saçlarım röfleli platin sarısı.Saçlarımı koyuya boyatmak istiyorum, kuaförüme koyuya boyatmak istediğimi söylediğimde sarıdan dönülmeyeceğini söyledi.Sarının üstüne koyu boya yapılırsa saçlarım yanarmış ve zaten sarı saçın üstüne boya tutmazmış.

Uzun yıllardan beri saçlarım platin renginde,koyuya dönmek derken açık kumral tonlarına dönmek istiyorum,sarıdan yine vazgeçmeyeceğim sadece tonunu koyultacağım ama kuaförümün söylediklerinden sonra kafama fazlasıyla takıldı.Ne yani o zaman saçları sarı olanlar hiç koyuya dönemiycek mi?

Sizlerin bu konuda deneyimlerini ve yorumlarını almak istedim,sarı saçını kumral tonlarına boyatan var mı? Kuaförün dediği gibi yandı mı saçlarınız?

Platin sarısından kumrala dönen arkadaşım oldu. Çoookk uzundu saçları hem kestirdi hem de boyattı çok da gzel oldu ben bir şikayetini duymadım

Yıllar önce yaptım ben o işi. Öyle yanar eder diyen kuaförlere de aldırmadan kendim boyadım açık kahveye. Bir hafta sonra yeşil oldu saçlarım. Bi daha boyadım üstüne. Bişey olmadı ne yanma ne kırılma. Ama benim saçlarım oldukça sağlıklıdır, kolay kolay yıpranmaz. Saçının yapısına göre dene sende. Kendin boyayacaksan bolca boya al. Ben ilkini 3 ikincisini 2 kutu boyayla boyadım.

Platin sarısından kumrala dönen arkadaşım oldu. Çoookk uzundu saçları hem kestirdi hem de boyattı çok da gzel oldu ben bir şikayetini duymadım

Teşekkür ederim cevabınız icin :) Arkadaşınızın saçının rengi tek seferde mi oturdu?

Benimde saçlarım sağlıklıdır, bunca röfle işlemine rağmen hala güçlü duruyor ama kırıklarım fazlasıyla arttı bu aralar. Kendim boyamaya cesaret edemem galiba. Sizin saçlarınız neden yeşile döndü küllü boyayla mi boyadınız?

hahahhh :) o hangi kuaför ayol deli herhalde :))
saçlarım platin istersem tek seferde simsiyah olurum orası çok kolay ( he tabi akar falan ama üstüne 2. boyamada tam tutar olur biiter) ayrıca koyu boua saçı yakmaz boya yakmaz yani saçı yakan açıcıdır :) yani koyu renk ve yanma? mümkün değill!

AMA,

Sarı saçtan dönüş yoktur dediği doğru oda şöyle kolayca koyu yapıyorsun ama sonra canın sarı istiyor, fotoğraflara bakıyorsun acayip bi pişmanlık duyuyorsun çok garip bir duygu bağımlılık yapıyor. Sonra tekrar o koyu saçı aç aöabillirsen işte o zaman yanmayı , dökülmeyi , kopmayı göze al ! O nedenle iyi düşün. Bu oluyor arkadaşım cidden.

Teşekkür ederim cevabınız icin :) Arkadaşınızın saçının rengi tek seferde mi oturdu?

Yok canım üst üste boyadı sık aralıkla zamanla tuttu ama çok uğraş isteyen birşeh değil en azından sarıdan sonra çok rahat etti :) iyi düşünün ama bir arkadaşım da tekrar sarıya dönmüştü dayanamayıp :)

Valla canım ben sarı röfleden direk siyaha kendim evde boyayarak geçtim. Tabi yıkandıkça akıyor ama birkaç boyamadan sonra daha renk oturuyor. Kızıl, sarı, siyah, bakır, kumral çoğu rengi denedim. Hiçte dönülmez diye birşey yok. Saçların yıpranıyor tabi ama keratin bakımı yaptırırsan saçlarına iyi gelir. Başka bir kuaföre danışmanı öneririm.

Ha bir de kahve tonlarını kendiniz boyadığınızda bir yeşillik olabiliyor onu da kuaförler hallediyor genelde o yeşili kırıyor.

Bende platin saridan cikolata kahveye dondum tabi sicak cikolata oldu yanma olmadi donuluyor ama saclarim cok yiprandi onceden taramaya bile gerek duymazken simdi cok cabuk dolasiyor dugum oluyor kremle zor aciyorum ama her sac farklidir tabiki. Boya tutmasi bakimindan sorun yasanmiyor sadece istedigim rengin bir iki ton acigi olmustu.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım senin kuaför baya bir saçmalamış! Sarıdan koyuya nasıl dönülmez? Tabiikide dönersin ve saçlarında yanmaz böyle saçmalık görmedim. Eğer saçın siyahsada ozaman aniden sarıya dönersen saçların yanar sana tam tersini söylemiş..

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

Işte bende onu anlamadım, sonuçta boya yani saça neden zarar versin ki. İçinde açıcı yok bişey yok, yakması bana da anlamsız geldi. Ama kuaför sarı saçta renk pigmentleri yok o yüzden boya tutmaz saçlarına koyu boya sürersek renk pigmenti olmadığı için saçların yanar falan bir sürü şey söyledi bütün hevesimi kırdı :))

Evet sarı saçtan dönenler gerçekten pişman oluyorlar, kuzenim de benim gibi yıllarca sarı saç kullandı sonra saçlarını koyu kahve yaptı 1 ay sonra dayanamadı tekrardan açtırdı saçlarının rengini :)) Ama ben bu renge tekrardan dönmek isteyeceğimi sanmıyorum çünkü ben zaten koyu yaptırmayacağım sarı tonlarında kalıcak yine saçlarım sadece daha doğal bi renge dönmek istiyorum çünkü yaklaşık 7-8 senedir platin renginde saçlarım. Şöyle tatlı bi açık kumrala boyatsam yıkadıkça röflelerim de çıkar ortaya altın sarısı gibi ışıl ışıl parlarlar diye hayal ediyorum o yüzden çok hevesleniyorum :)

Yok küllü değildi de akıyor işte altta sarı olunca. Akınca da yeşilimsi bir renk alıyor. Tekrar boyayınca düzeliyor. Cesaret edemicek bişey yok ya düz boya işte. Gerçekten dönmek istiyorsan sarıdan boya gitsin.

Bu arada bi önceki arkadaşın dediği gibi olmadı bende. Koyu renge döndüğüm için hiç pişman olmadım. Hatta bi ara siyaha kadar gittim sonra geri döndüm kahve tonlara. Şimdi sarı saçlı resimlerime bakıp kendimle dalga geçiyorum.

Cesaretinize hayran kaldım, ben asla cesaret edemem sarıdan siyaha dönmeye hemde evde kendi kendime :)) ben doğal, yumuşak bi kumral rengi istiyorum. Inşallah birşey olmaz :)) Yorumunuz rahatlattı beni çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

İşte o üst üste boyamalar korkutuyor beni, inşallah bişey olmaz yaa :)) Sarı saç bağımlılık evet, koyuya dönen pişman olup tekrar açtırıyor kuzenimden de biliyorum :) ama ben çok koyuya dönmeyeceğim, kumral ya da açık kumral tonlarında bi renk istiyorum. Hem saçlarım sık röfleli üstüne boya yapılınca yıkandıkça zamanla röflelerim de çıkar ortaya doğal bi renk olur :)) öyle hayal ediyorum gözümde, o yüzden çok heveslendim ama kuaförün söylediklerinden sonra kafam allak bullak oldu :)

Üzüldüm saçlarınızın yıpranmasına... Her saç yapısı farklı demek ki, ama buradaki çoğu kişi platin saçı koyuya boyamak zarar vermez demiş, sizin neden o kadar yıprandı ki acaba?

Bence aynen düşündüğün gibi yap gayet hoş geliyo kulağa boşver kuaförü :)

Siz hevesinizi almışsınız demek ki, bende öyle fazlasıyla hevesimi aldım hatta şimdi bile aynaya baktığımda bu renkten iyice soğuduğumu farkediyorum :/

Üzüldüm saçlarınızın yıpranmasına... Her saç yapısı farklı demek ki, ama buradaki çoğu kişi platin saçı koyuya boyamak zarar vermez demiş, sizin neden o kadar yıprandı ki acaba?

Uzerine hamile kaldim hamileykende sac cok yipranir diyorlar bilemiyorum ki ben fikrini degistirmek istemem demek istedigim yanma olmuyor birde benm sacim cok ince telli dedigim gibi sactan saca degisiyor. Umularim sen sorun yasamazsn

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…