Sanırım annelik depresyonundayım...

casser

öğrenci anne...
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2007
399
0
Merhaba sevgili mayıs anneleri ve yeni anne olacak mayıs anneleri.
Bebeğim doğduktan itibaren sürekli yanımda yardımcı olcak birileri vardı ve hayat gerçekten çoook güzeldikaydirigubbakcemile3
Önceleri annem kalıyordu yanımda sonra ben onda kalmaya başladım.Sıkılıp evime gelincede kayınvalidemler geldiler onlar kaldılar yanımda.Özetle hiç yanlız kalmadım.Hep birileri torun :ecrin_bebek: aşkıyla bebeğimle ilgilendiler.Ben sadece yemeklerini özenle yapıyor kıyafetlerini odasını derleyip topluyor yedirip içiriyordum.Onun harici oyalayan hep başkaları oldu.Annemden son gelişim biraz kırgınlıkla oldu ve bebeğimde şu sıralar hem hareketlilik hemde yaramazlık ve huysuzlukta maksimum seviyede.İnanırmısınız bir dk bile hareketsiz değil,oyuncakla fln oynamak yok hep kucak hep ilgi istiyor.Bırakın kendine vakit ayırmayı giyinip süslenmeyi eşofmandan çıkamıyorum.benneyaptımki
Çocuk o kadar huysuz ki gecede hiç uyumuyor ve gündüz uykularıda gitgide kısalıyor.Ne yapacağımı şaşırdım.Kayınvalidemler çağırsam anında uçağa atlayıp gelirler ama bende sürekli birilerine muhtaç olmak istemiyorum.
Yeni mayıs anneleri size tavsiyem kimsede 1 aydan fazla yardım almayın.Sonrası çoook zor oluyor.Benim gibi 10 ayın üzerine depresyona girersiniz.Ruh halim berbat şu an.Bebeğim sanki başkasının bebeğymişde ben bakmak zorundaymışım gibi geliyor.Beni çok yoruyor,geceleri uykusuz gündüzleride hep ilgi isteyen bir bebek.Sosyal hayatım dibe vurdu,hatta yeni uyutmama rağmen şu an bile uyandı beni arıyor.Sanki kendime ait hayatımın bittiği hissine kapılıyorum.Hiç birşeyden tat almıyorum.Hep özgürce dışarı çıkan gezen veya dilediğini yapan dilediği kadar uyuyan insanlara imreniyorum.
Çok saçma belki bunları düşünerek bile oğluma haksızlık ettiğimi düşünüyorum.Obenim birtanem tabii ama hislerime engel olamıyorum.Onu öyle seviyorum ki o ayrı bir konu.
Ama dağılmış durumdayım-tatlicadiarzu-
Umarım kısa sürelidir.Kayınvalidemleri çağırsammı acep be yauuu:1rolleyes:

hoşgeldin bizm hayatımızakaydirigubbakcemile5canım depresyonda falan değilsin bi kere hemen öyle deme sadece zor geldi biraz alışacaksın merak etme :teselli:eşinden destek almanın öneriirm imkan varsa benim oda yok çok çalışıyor
seni çok iyi anlyos canım özellikle ben 3 ay annemde kaldım eve geliğimde herşey zordu ama üstrsinden geliyorum hem ev hem bebek hem eş bu sene iş olmadığına şükrediyom valla kaydirigubbakcemile3
canım sende üstesinden gelcen çünkü BıZ SÜPER ANNELERıZ
senide safayıda öpüyorum sıkma canınıa.s.

Son düzenleme:
ah casserm senin bu yaşadıklarını ben 10 aydır yaşıyorm canım benim annem yanımda sadece 20 gün kala bildi ondan sonrada ben tek başıma kaldım hep bırak yardımcı olmayı sürekli hizmet bekliyen tipler vardı yanımda hiç kimseden destek görmedim canım kayınvaldemle aynı şehirde oturmamıza rağmen o lohusalık günlerimde bir yemek yapıp getirmeyi bırak bana yemeğe gilirlerdi zaten çocuk bi dakka durmuyo sürekli ağlıyo bide onlarla uğraşırdım halada uğraşıyorm geçen bayrm ailecek bizdelerdi kayınbabam kaynanam görümcm 1 ay kaldılar ve kayın valdemin arada bazen yemek yapmasının dışında hiç bişey yapmadılar sürekli bi ilgi bi hizmet bekliyolar ay canım senin derdini unutup benimkileri yazıyorm canım kusura bakma ama çok şanslı olduğunu gör bunalıma falan girck bişey yok geçici bir durum canım biraz sabır

hoşgeldin bizm hayatımızakaydirigubbakcemile5canım depresyonda falan değilsin bi kere hemen öyle deme sadece zor geldi biraz alışacaksın merak etme :teselli:eşinden destek almanın öneriirm imkan varsa benim oda yok çok çalışıyor
seni çok iyi anlyos canım özellikle ben 3 ay annemde kaldım eve geliğimde herşey zordu ama üstrsinden geliyorum hem ev hem bebek hem eş bu sene iş olmadığına şükrediyom valla kaydirigubbakcemile3
canım sende üstesinden gelcen çünkü BİZ SÜPER ANNELERİZ
senide safayıda öpüyorum sıkma canınıa.s.

Canm benim sağol.
Hepimiz aynı şeyleri yaşadığımız için sanırım birbirimizi en iyi biz anlıyoruz.
Annemle barıştık ve hatta dün babamı gönderdi eve babam ısrarla aldı götürdü bizi yine anneme.
Şimdi yine annemdeyiz eve uğradım ordan yazıyorum.Annemde olmamıza rağmen çok yoruluyorum.Büyüselerde rahat etsek.
Dediğin gibi bu koşturmacada çalıştığımı hayal edemiyorum.Sanırım tam kafa yencek bi durum olurdu-tatlicadiarzu-

ah casserm senin bu yaşadıklarını ben 10 aydır yaşıyorm canım benim annem yanımda sadece 20 gün kala bildi ondan sonrada ben tek başıma kaldım hep bırak yardımcı olmayı sürekli hizmet bekliyen tipler vardı yanımda hiç kimseden destek görmedim canım kayınvaldemle aynı şehirde oturmamıza rağmen o lohusalık günlerimde bir yemek yapıp getirmeyi bırak bana yemeğe gilirlerdi zaten çocuk bi dakka durmuyo sürekli ağlıyo bide onlarla uğraşırdım halada uğraşıyorm geçen bayrm ailecek bizdelerdi kayınbabam kaynanam görümcm 1 ay kaldılar ve kayın valdemin arada bazen yemek yapmasının dışında hiç bişey yapmadılar sürekli bi ilgi bi hizmet bekliyolar ay canım senin derdini unutup benimkileri yazıyorm canım kusura bakma ama çok şanslı olduğunu gör bunalıma falan girck bişey yok geçici bir durum canım biraz sabır

Canım yazın ve desteğin için sağol.
Şimdi yine annemdeyim dayanamadı oda yavrusuna ne yapsın.
Annem bana çok yakın oturuyor ve çok yardımı oluyor.Kyınvalidemler geldikçede hep bebeğe onlar bakıyordu ben uyuyordum dışarı fln rahat çıkıyordum.
Ama sizinkiler hoşmuş yane olmaz ööle şey:eek:klava:
Sonuçta lohusa yada bebekli kadından iş beklenmez yardımcı olunur.Benim ööle bi durumda hiç tahammülüm olmazdı sanırım.
Hayır kayınvalide yaşlı desek bide görümce varmış onun yardım etmesi lazım.
Amaaan neyse.Sağlık olsunda önemli değil.Gelip geçici herşey.Hayat kısa.Acılar,zorluklar zamanla unutuluyor.Öyle olmasa sanırım kimse ikinci çocuğu yapmazdıyerimseniben

Cnm annenle barışman iyi olmuş,sana yardımcı da oluyor,çok şanslısın,eski günleri hatırlayıp,hayıflanmak boşa,sadece güzel günlerdi diyerek gülümseyebiliriz.O artık senin bir parçan.Kolun,kafan gibi...Herşey süper olmak zorunda değil,bu zor günler de geçecek ve yavrularımız bize arkadaş olacaklar birkaç sene sonra.

Canm benim sağol.
Hepimiz aynı şeyleri yaşadığımız için sanırım birbirimizi en iyi biz anlıyoruz.
Annemle barıştık ve hatta dün babamı gönderdi eve babam ısrarla aldı götürdü bizi yine anneme.
Şimdi yine annemdeyiz eve uğradım ordan yazıyorum.Annemde olmamıza rağmen çok yoruluyorum.Büyüselerde rahat etsek.
Dediğin gibi bu koşturmacada çalıştığımı hayal edemiyorum.Sanırım tam kafa yencek bi durum olurdu-tatlicadiarzu-

canım çok sevindim gelişmelere rahatlamışın canım sevindim kaydirigubbakcemile5 gittikçe zorlaşıyo bebeişlerle uğraşmak büyüseler sanki daha zor olcak gibi hele hepsi arda gibi haydut olursa tüm mayısa annelerinin çekeceği vardelikafadulden

Cnm annenle barışman iyi olmuş,sana yardımcı da oluyor,çok şanslısın,eski günleri hatırlayıp,hayıflanmak boşa,sadece güzel günlerdi diyerek gülümseyebiliriz.O artık senin bir parçan.Kolun,kafan gibi...Herşey süper olmak zorunda değil,bu zor günler de geçecek ve yavrularımız bize arkadaş olacaklar birkaç sene sonra.

Haklısın edacım.Onlar daima bakıma muhtaç canlılar olacak değiller ya dediğin gibi bir kaç yıl sonra bizze yoldaş arkadaş en yakın olacaklar.
Onu öyle seviyorum ki içimde kaynıyor resmen.Ama sanırım benimki aktif bşr hayat sonrası eve kapanmanın getirdiği bir şey.
Yavrularımız ii olsunda önemli değil hepsi geçer.:1rolleyes:

Haklısın edacım.Onlar daima bakıma muhtaç canlılar olacak değiller ya dediğin gibi bir kaç yıl sonra bizze yoldaş arkadaş en yakın olacaklar.
Onu öyle seviyorum ki içimde kaynıyor resmen.Ama sanırım benimki aktif bşr hayat sonrası eve kapanmanın getirdiği bir şey.
Yavrularımız ii olsunda önemli değil hepsi geçer.:1rolleyes:

Seni çok iyi anlıyorum cnm,bambaşka bir hayat oldu.Ben Ulaşa senden önce,senden sonra diyorum:roflol:Her hafta sinemaya giderdik,çarşıya gidip tabanlarım ağrıyana kadar dolaşırdım,çokça kitap okur,digitürk filmleri seyrederdim bazen sabah 4 e kadar...vs

Ama şimdi yapamıyorum,aslında annem var bakar ama oğluşumu bırakınca içime sinmiyor,bana çok düşkün,geçen eşimle çıktık,mantomu giyince gidicez diye bir sevindiki:teytey:öyle bırakıp gittik,alışveri yaptık eşim yemek yiyelim dedi,yok paket yaptıralım dedim,eve geldik,bir çoştuki bizi görünce.Biz yokken annem oynatıyo ama çoşmuyo diyo:çok üzgünüm:

X