salla salla:(

rhodora

Noldu Hiçbişey
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2007
716
86
kızlar slm yine ben, derdim büyük şayet kollarımı bandajladım dolanıyorum evde, benim bebeim hiç ağlamayan uslu bi bebekti, hala öyle hiç eziyeti yok aslında (Annem demeyin kimseye nazar olcak derdi oldumu ne:bbo:) ben oğluma bebek odası yaptım ama şimdilik yanımda bi beşikte uyuyo, hep kızardım sallamaya alıştıranlara benim başıma geldi, hiç sallamadan uyurdu annem gitti yalnız başıma kalınca gece dayanamayıp salladım hemen uyudu, olanlarda oldu, şimdi memesi ağzında olsa bile sallamasan imkansız uyumuyo, geceleri iyi emip devam uykuya ama gündüz bide akşam uykusuna yatırırken uyumuoyo ya çıldırcam, beşiğin başında dur da dur ne iş yapabiliyorum ne bişi, bi eşim bi ben, artık kollarım agrıyo çok enayım oğlumu zor alıyorum kucağıma ağrılarımdan,bu durumdan nasıl kurtulurum kızlar bilen varmı? mirmirmirmir üstelik kısa süre sonra odasına geçircektim malesee odasındaki karyola sallanmıyo uyumazki orda şu haliyle, bazen uyutmucam seni diyorum ağlatıyorum resmen içim acıyo çocuk şöyle bi itsen minicik sallasan uyucak konumageliyo ama yine uyumuyo o minik sallama olmadan nolur bi fikir verin kızlar, delircem yoksa uzun oldu kusura bakmayın çok yorgunum:bbo:

canım ya daha kucuk buyudukce alıstıracaksın tabı yavas yavas benımkıde kucakta uyuyordu bende 3 gundur besıgınde yavasca sallıyorum zaten uykusunun geldıgını anlıyorum zorla uyutma bebegını o zaman daha cok alısır megersem ben uyutmasını bılmıyormusum saatlerce kucagımda gezdırerek uyutuyordum sımdı ıse besıgıne yatırıyorum 15 sanıye sallıyom uyuyor zaten benım kı yuzustu uyuyor aondan herhalde aman hepımız ayrı ayı sorunları var işte ama ne yapalım bebeklerımız ıçın deger demı ama

ah arkadasim hic sorma..
aynen benimkide 360 derece döndü sanki..
oyle mızmız ve uykusuz bir çocuk olduki..
kaskatı oluyor bıraktıgımda..
artık sallamakta çare etmiyor..
sanırım bir rahatsızlığı var, bugun doktora gidicez..
annem diş sıkıntısı olabilir diyor..

saolun kızlar, hafsacım uykusu gelmeden yatırmıyorum zaten, inatlaşıyo işte dediğin gibi küçük daha değişir alışır herhalde

hidennisko sende saol canım, inşallah önemli bişiyi yoktur bebişinin, insanı kendisiyle aynı yada benzer durumlarda olan birillerinden bişiler duyması rahatlatıyor valla

buyudukce huy degıstırıyorlar tam buna alıştım derken bıde bakıyorsun amanın ne olmus o huyu gıdıyo başka gelıyo mecburen onlara ayak uyduracagız benım oğlan 9 da yatardı sonra 10 oldu sonra 11 sonra 12 sımdıde 1de yatıyo delırmek uzereyım ah amacım ah bızde sana bole ezıyetlet verdık herhalde

valla bizimkide öle sallanmadan uyumuyordu bende çingene salıncağı kurdurdum napım kollarım ağrıyor onu sallamaktan şimdi çingene salıncağında rahat uyuyor bi süre sonra yatağına alıyorum .hiç istemiyordum oğlumu böle şeylere alıştırmayı ama başka türlü uyumuyor sende çingene salıncağı yap inan çok rahatlarsın

ben kızımın uykusu geldiğinde yatağına koyup emziği ağzına veriyorum bazen hemen uyuyor ama bazende ağlıyor o zaman kucağıma alıp sakinleştiriyorum ninni söylüyorum ama daha uyumadan geri bırakıyorum yatağına yine ağlarsa saçını okşuyorum sakince konuşuyorum falan uyuyor şimdilik böyle uyuyor bakalım dediğiniz gibi çok çabuk huy değiştiriyorlar

bu gece aglattım ilk defa..
ağlamaktan sesi kısıldı..
çksürdü bogazı agrıdı
ama uyudu 10 dkka sonra..
ama hala iç çekiyor..
çoook zormuş çoookk

bende aynı dertten muzdaribim..hiç uyumadı beşiğinde oğluşum beşiği sallıyorum olmuyor göğsümde uyusun istiyorum olmuyor dayanamayıp ayağıma aldım şimdi ayağımda sallıyorum öyle uyuyor...saatlerce salla salla ((((8

ben dondolino almıstım kızlar tavsiye de etmiştim aslında almayanlara kuruyorum yarım saat sallıyo ama inadı tutunca hiçbiri fayda etmiyo 2 gecedir 3 ten asagı uyumuyoruz

ezgibo cingene salincagi ne kuu :)?
ha bi de trakyaliyim hee bisi bilmiom

bizim ufaklıkta elde sallanmadan uyumaz sallarken kollarımız kopardı.sallamayı bıraktığımızda yırtardı kendini.baktım olacak gibi değil, bebek arabasına alıştırdım.10 gündür evin içinde onunla geziyoruz.bir iki turda hemen gözleri kapatıyo zaten.çok rahat ettim çok.umarım sizinkilerde vazgeçer sallanmaktan....

ben de beşiğinde sallıyorum .. ama bildiğim tek bişey var o da bebişin bir rahatsızlığı varsa kesinlikle uyumuyor.. önce o rahatsızlığı bulup ne istediğini çözmek lazım mesela benim kız ışıktan ve sesten rahatsız oluyor .. gazı olsun aç olsun altı kirli olsun katiyen uyumaz..

çok erken canım delirmen için delirme ayrıcada...

ben 11 aylık kızımı hala ayağımda sallayıp uyutuyorum ve hala uykuları düzene girmedi...

her çocuk bir değil bence eziyet etme annesi belki korkuyordur seni yanında isityordur bebekler hisseder stresle yaklaşma kendinide üzme bence...

ben kendi kendine uyumaya alışması için yaşının geçmesini bekliyorum küçük annesi daha bebeği...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…