Tatlı Tarifi Sakızlı Muhallebi

Redblue13

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
200
1
kızlar bu tarif süper inanın herkes bayılacak, eşim sürekli istiyor.

1) 1 adet falım damla sakız aromalı sakız
2) 3 yemek kaşığı un
3) 1 yemek kaşığı nişasta
4) 1 litre süt
5) yarım bardak şeker
6) 1 vanilya
7) yarım kaşıktan az margarin

unu, nişastayı, şekeri ve sütü tencereye koyun. puding yapar gibi yapın. topaklanmasın sürekli karıştırın. kaynamaya başladığını görünce sakızı atın içine. iyice karıştırın. kaynamaya başlayınca vanilyayı atın. istediğimiz kıvam puding kıvamıdır. kıvama gelince ocaktan alın çok az margarin atın. karıştırın. afiyet olsun.
4 kişilikten fazlasını istiyorsanız, malzemeleri iki katı kullanın ancak sakızı 2 yerine iki buçuk, nişastayı iki kaşık yerine iki buçuk, unu üç kaşık yerine üç buçuk kullanın. diğerlerini sadece iki katı kullanın sekiz kişilik olur.

ya ben bunu merak ediyodum hatta damla sakızını gerçek bildiğimiz sakız değil diye biliodumm....sırf merakımdan yapcam ilk fırsatta ..tarif için sgl cnm bnm:)

normal falım damla sakızı eriyomu muhallebinin içindeCADIARZU yada donunca nasıl oluyo belli olmuyomu normal sakız...çünkü gerçek damla sakızı limon tuzu görünümde bildiğim kadarıyla:1rolleyes: çok merak ettim yaw :uhm:

kızlar bende ilk okuduğumda şaşırmıştım damla sakızı farklı diye ama inanın eriyor zaten kaşıkla eze eze erir o. ayrıca süper oluyor. benimki son anda topaklama yaptı az bir şey bende blendırdan geçirdim(yada adı mikserdi hep karıştırıyorum parçaların adını). memnuniyet garanisi veriyorum kızlar deneyin:)

aysim cim tatlın çok güzel oldu inanki arka arkaya 2 kase yedim
benim cimcimede bayıldı
teşekkür ederm canım.bende ne yapsam diye düşünüyodm iyiki acmısım
neti
sayende..:lepi:

aysim cim tatlın çok güzel oldu inanki arka arkaya 2 kase yedim
benim cimcimede bayıldı
teşekkür ederm canım.bende ne yapsam diye düşünüyodm iyiki acmısım
neti
sayende..:lepi:

afiyet bal şekerr olsun canım benim, sende sağ olasın bebişinde:)

ben bugün denedim kıvam falan herşey çok güsel gerçekten ama şeker az geldi yarım bardak değildir bence bnun ölçüsü rahat 1-1,5 bardağı kaldırır üstüne çikolata sos yapmak zorundayım yenebilmesi için cnm tarifine tekrar bi bak istersen a.s.

canım sen bayağı şekerli seviyorsun belli, şekerli vanilya attın dimi? bizimkilere şekerli geliyor. şekeri az gelirse arttırın tabii.
birde ben bir şey eklemek istiyorum geç oldu ama ben tarifini değiştirmeden verdim ama mesela aslında ben kıvamı biraz daha koyu sevdiğim için fazladan yarım kaşık nişasta ve yarım kaşık un atıyorum. sizde istediğiniz kıvama göre arttırabilirsiniz malzemeleri ama sakın nişasta ve unu yarım kaşıktan fazla eklemeyin. en fazla yarım kaşık arttırın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…