Tatlı Tarifi Sakızlı Güllaç(Resimli)

AkdenizHandan

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
229
23
ramazan geliyor kızlar güllaç zamanı
benim her ramazan yaptıgım misafirleriminde severek yediği bir tatlı

1 paket güllaç yufkası özellikle markası saffet abdullah olsun (10-14 adet arası)
1,5 litre veya 2 litre süt
1 vanilya
3 - 3,5 su bardağı toz şeker damak zevkinize göre
sonradan ilave etmek üzere 2-3 yemek kaşığı gül suyu
arasına
1 paket dr. oetker sakızlı muhallebi
yarım litre süt
üzerine
nar
ceviz

Sütü ve toz şekeri iyice ısınana kadar pişirin. vanilyayı ekleyin Sakızlı muhallebiyi yarım litre süt ile hazırlayın. Bir güllaç yufkasını kırarak büyük boy dikdörtgen borcama yerleştirin. İkinci yufkaya da aynı işlemi uygulayın. Üzerine kepçeyle sütten gezdirin. Yufkaların yarısını bitirince üzerlerine muhalebiyi yayın. Geri kalan katları da tamamlayın. En üst kata gelince artan sütün içine gül suyu ilave edip güllacınızın üzerine gezdirin. (yufkalar bütün sütü çekiyor, merak etmeyin.) Eğer ertesi gün için hazırlıyorsanız üzerini streçleyip dolaba kaldırın. Ertesi gün nar ve cevizle süsleyip servis yapın.
tatlınızı bol sütlü isterseniz 2lt kullanın yoksa 1,5 lt kullanın ben 1,5 lt kullanıyorum

Son düzenleme:
sakizligullachc0.jpg

Son düzenleme:
ahhhhhhh güllaç
Ramazanın gülü..
Güllü aş..MUZLU da güzel olur
Nasıl canım cekti yauvvv
Akdenız Handan ya of yaaaaaaaa
Küstüm yaaaaaaaaa

ya bende cok seviyorum gullaci ,turkiyedeyken yapardim ama ,buraya gelince bulamadim turk marketlerine soruyorum kimisi o ne diyo, kimiside gelmiyo diyo, bakim almanyaya gitcem belki ordakinden bulabilirim tarif icin cok tesellurler
ellerinee sagluk becerikli kari seni:)

ya bende cok seviyorum gullaci ,turkiyedeyken yapardim ama ,buraya gelince bulamadim turk marketlerine soruyorum kimisi o ne diyo, kimiside gelmiyo diyo, bakim almanyaya gitcem belki ordakinden bulabilirim tarif icin cok tesellurler
ellerinee sagluk becerikli kari seni:)

tatlım bende güllacı sevmezdim ama bu tarifi yaptıktan sonra ramazanda yapılan tatlılarda ilk yerini aldı tatlm begenicegine eminim

X