Sakın evinize 2.tev yi almayın

ilktuxgx

HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2007
409
0
:1no2:Sakın evinize 2.tvyi almayın özellikle yeni evliler ve yeni evlenecekler.....bir zaman sonra bakıyorsunuz ki sadece reklam aralarına sıkışmış -o da seyrettiğiniz diziler veya programlar aynı anda reklama girerse_konuşmalar yaşıyorsunuz.Bunun sıkıntısını bir senedir daha çok çekmeye başladım inanın gündüz telefonda daha çok konuşur olduk.Ne yapacağımı şaşırdım:kızgın: .sizlerde de böyle problemler oluyormu?

:1no2:Sakın evinize 2.tvyi almayın özellikle yeni evliler ve yeni evlenecekler.....bir zaman sonra bakıyorsunuz ki sadece reklam aralarına sıkışmış -o da seyrettiğiniz diziler veya programlar aynı anda reklama girerse_konuşmalar yaşıyorsunuz.Bunun sıkıntısını bir senedir daha çok çekmeye başladım inanın gündüz telefonda daha çok konuşur olduk.Ne yapacağımı şaşırdım:kızgın: .sizlerde de böyle problemler oluyormu?

walla ben istiyordum açıkçası hep ama eşim karşı geliyordu zaten akşamdan akşama görüşüyoruz ondada illaki ayrılırız diyordu 4,5 senelik evliyim almadık tabi ama oğluşum büyüyünce onun odasına koyduk mecburen ama ordada sadece o seyrediyor çizgifilm.Ama dediğin doğru tv. çok olan yerde eşler bölünüyor ister istemez eşim haklıymış iyki almamışız

Bizim evimizde de iki tv var; fakat böyle bir sıkıntımız yok.
Biri salonda, biri mutfakta televizyonlarımızın.
Yemek yerken mutfaktakini, otururken ve uyuklarkende salondakini izliyoruz. tatlicadiarzu
İkimizde tv seyretmeyi çok severiz; ama zevklerimiz ortak olduğundan aynı şeyleri izliyoruz.
Ayrıca ortak olmasa da, izlemesem ölüp biterim dediğim hiçbir program olmadığından başka bir tv da izlemeye gerek duymam. :1closedeyes:
Kocamın kucağında izlemek keyfi varken!!!!:asigim:

Evet bizim evdede aynisi yasandi iki tvmiz var ben mutfakta, o salonda sevdigimiz programlara bakiyoduk, baktim ki oyle olmuyo butun aksam boyunca yuzumuzu gormuyoduk sade birbirimize iyi geceler demek icin yan yana geliyoduk. esimin yanina gitmeye basladim, ortaklasa bir program seciyoruz ve bakiyoruz. Simdi mutfaga gitmeye kalksam, dizi bakmaya farkina vardim alismis artik pesimden geliyo benim izledigim dizilere o da bakiyo.

Bizim evimizde de iki tv var; fakat böyle bir sıkıntımız yok.
Biri salonda, biri mutfakta televizyonlarımızın.
Yemek yerken mutfaktakini, otururken ve uyuklarkende salondakini izliyoruz. tatlicadiarzu
İkimizde tv seyretmeyi çok severiz; ama zevklerimiz ortak olduğundan aynı şeyleri izliyoruz.
Ayrıca ortak olmasa da, izlemesem ölüp biterim dediğim hiçbir program olmadığından başka bir tv da izlemeye gerek duymam. :1closedeyes:
Kocamın kucağında izlemek keyfi varken!!!!:asigim:

dilerim hep böyle devam edersiniz canım.ama maalesef biz kucakta izleme fasıllarını çoçuklara bıraktık bizlere fırsat vermiyor veletler :1rolleyes:ama tabiki onlarla olmakta çok büyük bir zevk.

dilerim hep böyle devam edersiniz canım.ama maalesef biz kucakta izleme fasıllarını çoçuklara bıraktık bizlere fırsat vermiyor veletler :1rolleyes:ama tabiki onlarla olmakta çok büyük bir zevk.

Teşekkür ederim canım. İnşallah hep böyle olur.:nazar:
Allah çocuklarınla sağlıklı, mutlu bir hayat versin!!a.s.

Bizim büyük televizyon salonda,küçük televizyon yatak odasında.
Allahım ayırmasın da bir dizi ya da program için hiç odalarımızı ayırmadık. Çoğu zaman zevklerimiz uyuşur. Gece yorgunken yattığımız yerden Beyaz'ı izlemeyi, pazar sabahları CNBC-e'deki komedi dizileri yatak keyfi yaparak
kocamın göğsünde yatarak izlemeye bayılırız biz.:asigim:
O çok geç saatlerdeki; spor programlarını bile keyifle izleriz ve uyuya kalırız çoğu zaman..:sm_cool:

Allahım ayırmasın da bir dizi ya da program için hiç odalarımızı ayırmadık. Çoğu zaman zevklerimiz uyuşur. Gece yorgunken yattığımız yerden Beyaz'ı izlemeyi, pazar sabahları CNBC-e'deki komedi dizileri yatak keyfi yaparak
O çok geç saatlerdeki; spor programlarını bile keyifle izleriz ve uyuya kalırız çoğu zaman..:sm_cool:

Ben mecburen dizi izlemek istersem mutfaga gecmek zorundayim cunku turk kanallari orda cekiyo salonda sadece fransiz kanallari var.

Bak bizim gibi sübyanları evliliğe teşfik ediyosun..:1shok:

Aaahhh ahhhhh !tatlicadiarzu:Roflol:

evet canım aynı sorun bizdede var ama esımden kaynaklanmıyo benden kaynaklanıyo hatta ben dıyorumkı evınıze bılgısayar bıle almayın cunku esımle buyuzden çok tartısıyorum butun gun bılgısayardasın aksam ısten gelıyorum yıne bılgısayardasın dıyo napıcam ben bılmıyorum....:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Ben sadece yaprak dökümünü izlemek için bilgisayarın tvsine geçerim.Ama tv bağımlısı değiliz ikimizde allah şükür. Ayrıca bana saçma geldi özür dileyerek söylüyorum bunu ama insan aynı evde ve sadece iki kelime konuşuyor oda iyi geceler oluyor. Tuhaf bi durum.

hımm biz de yeni evliyiz 2.tv düşünüyoruz benim ısrarlarım yüzünden :))) bu gibi şeylere çok önem veririm eşler arası iletişime amaa ben zaten mutfaga istiyorum eşim tam dizi saatlerinde geliyor :))) ben de yemek yetiştircem hazırlık yapcam die bişey izliyemiyorum :)) o yüzden mutfaga istiyorum değilse eşim maç izlicekse oturur birlikte karar verir maç izleriz bi dizimiz varsa oturur dizi izleriz..yani ne yaparsak birlikte yapmaya özen gösteriyorum ama arada unutmayınki "özel alan" bırakmalıyız birbirimize... :KK66: değilse sıkıcı bir hal alırŞeniz çok içten bi uyarı-öneri..teşekkürler a.s.

bizim bi mutfakta,bi görümcemin odasında bir de oturma odasında var tv..ben yemek yaparken mutfaktakini açarım yemek yerkende mutfaktakini seyrederiz.sonrada beraber oturma odasına geçeriz.ortak bişeyler hep buluyoruz seyredecek.o konuda rahatım ama gerçekten de tv açık olunca hiç sohbet edilmiyor...

evlendiğimiz ilk haftalar bizde bunu yaşadık eşim izlemek istemediği program olduğunda hemen yatak odasına kaçıyordu.yatak odasında kendi istediğini izliyordu.ben hiç rahatsız olmadım..
sonralarda baktım benimle aynı dizileri izlemekten hoşlanmaya başladı.bende onunla yabancı filmler izlemeye çalıştım filmler alıp eve getirdim.şu an bir sorunumuz yok.
dizimiz yoksa ya o bir film alıor yada ben.geliyoruz evimizde koltuğumuza uzanıp çerez ve içecekle keyfimizi yapıoruz.

Ben sadece yaprak dökümünü izlemek için bilgisayarın tvsine geçerim.Ama tv bağımlısı değiliz ikimizde allah şükür. Ayrıca bana saçma geldi özür dileyerek söylüyorum bunu ama insan aynı evde ve sadece iki kelime konuşuyor oda iyi geceler oluyor. Tuhaf bi durum.
Canım sanırım yeni evlisin bu durumlar birazda evliliklerde yıllar geçtikçe ortaya çıkıyor.Çocuklar olunca ve hayat rutine girince bazı şeyler kaçınılmaz oluyor.heyecanı kaybetmemek için çaba göstermek gerek ama tek taraflı çaba da bazen yetmiyor.Dilerim siz yeni evliler bunları hiç kaybetmesiniz.

ya evde isterse 3 tane tv olsun. sen eşinin yanında durmak istedikten sonra evde kaç tane tv olduğu farketmez.... sen eşinin izlediği programı sevmiyorsanda eşini sevdiğin için onun yanında durabilirsin... en azından yok görüşemiyoruz yok evde 2 tane tv var ayrı ayrı duruyoruz demessiniz...
İnşallah evlendikten sonra sana bunları hissettiren biri olur karşında evinizde 5 tv.de olsa da hep aynı yerde olursunuz canım.Ben bu konuyu açarken tv'yi öne sürdüm ama eşlerin birbirlerinden uzaklaşmasının ufakta olsa sebeplerinden bahsetmek istemiştim.

bence haftada bir akşam olsun televizyon hiç açılmamalı çocukları olanlar hep beraber oyun oynamalı sohbet etmeli olmayanlarda aynı hayatımız televizyon karşısında geçiyor o yönetiyor bizi

X